Pasitikrinkite: ar mokate tinkamai dėvėti apsauginę kaukę? Parodė, kaip ją pasigaminti namuose

Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija gyventojams rekomenduoja be apsauginių veido kaukių geriau neiti iš namų. Naujienų portalo tv3.lt skaitytojams primename, kaip tinkamai užsidėti, nusiimti ir išmesti medicinines veido kaukes, o taip pat kaip jas ir pasigaminti savo namuose.

117

Kaip tinkamai užsidėti, nusiimti ir išmesti medicininę kaukę primena Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai:

(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje

Pasiimkite medicininę kaukę, jos baltoji dalis turėtų būti viduje, o spalvotoji – išorėje. Kauke uždenkite burną ir nosį. Įsitikinkite, kad tarp veido ir kaukės nėra tarpų.

Venkite liesti kaukę. Jei taip darote, dezinfekuokite rankas su antiseptiku arba nusiplaukite su vandeniu ir muilu.

Kaukei sudrėkus – pakeiskite ją nauja. Nenaudokite tos pačios kaukės antrą kartą.

Kaip taisyklingai nusiimti kaukę?

Suimkite už galinių raištelių (nelieskite kaukės priekio) ir nedelsdami išmeskite ją į uždarą šiukšliadėžę. Rankas dezinfekuokite arba nusiplaukite su vandeniu ir muilu.

Prieš uždėdami kaukę, nusiplaukite rankas su vandeniu ir muilu arba dezinfekuokite su alkoholiniu rankų antiseptiku.

Kaip pasigaminti kaukę namuose?

Vis dėlto niekam nėra paslaptis, kad šiomis dienomis nusipirkti medicininių kaukių darosi vis sunkiau, o internete netrūksta ir tautiečių, kurie tokias kaukes pardavinėja itin padidintomis kainomis. Visai neseniai „Facebook“ platformoje išplito lietuvaitės Jurgitos Jakubauskaitės vaizdinė pamoka, kaip kaukę galima pasigaminti patiems namuose.

„Bandysiu papasakoti, ką gi man pavyko išmąstyti su apsaugine kauke. Žinoma, ji virusams nėra tokia pat atspari kaip specialusis respiratorius, bet kai nėra nieko kito, turėti tokią kaukę būtų puiku. Bent jau galėtumėte apsaugoti kitus, galbūt net kažkiek save, nes jai sukurti panaudota tikrai labai daug sluoksnių“, – vaizdo įraše pasakoja moteris.

REKLAMA

Pasak Jurgitos, kaukė iš tiesų yra labai paprastos konstrukcijos. Moteris taip pat pasakoja, kad ji nusprendė atsisakyti priekinės siūlės be glaudimo prie veido, mat visi sujungimai ties vibravimo linija Jurgitai pasirodė kiek nesaugūs.

Jurgitos demonstruojamoje kaukėje taip pat yra įsiūta vielutė, todėl jos dėka, kaukė pilnai priglunda viršutinėje dalyje ir lygiai taip pat, tam tikrų priemonių dėka, stiprus prigludimas yra išgaunamas ir apatinėje kontūro dalyje.

Apatinė kaukės dalis yra pasiaurinta, o šoninėse jos dalyse yra įsiūtas paplonintas audinys, todėl kaukė puikiai susitraukia ir taip yra nepaliekama vietos tarpams.

Kaip pasigaminti kelių sluoksnių kaukę savo namuose, galite pamatyti Jurgitos vaizdo pamokoje:


Rašyti komentarą...
.
........
2020-03-26 19:09:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu nenustatyta jokio atvejo Utenoje tai dar nereiskia, kad esate saugus. Gali buti, kad nera kol kas serganciu, o nesiotoju gali buti, taigi saugotis butina.
Atsakyti
0

L
Linas
2020-03-30 22:51:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nėra skirtumo kokia puse dėvėti kaukė. Abi veikia vienodai. Klaidinate skaitovus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų