Pasitelkti 5 pojūčius: inovatyvus šių dienų interjeras

Ką šiandien reiškia inovatyvus, išpildytas interjeras? Sakoma, kad griežtų taisyklių neliko, tik viena – pabrėžti savitą skonį. Interjero dizaineriai primena, kad namus kuria ne tik vizualios detalės, bet visos pojūčių paletės visuma. Taigi, kaip sumaniai pasitelkti 5 pagrindinius žmogaus pojūčius kuriant charizmatiškus, prisiminimų ir gyvybės kupinus, neeilinį įspūdį paliekančius namus?

1. Vizualus išpildymas

Viskas prasideda nuo vizualaus namų paveikslo išpildymo. Šiandien svarbu bet kuriai pasirinktai stilistikai suteikti savito prieskonio. Erdves planuojantys ekspertai teigia, kad namai šiandien – mūsų atspindys, tęsinys. Interjeras turi būti patogus, apgalvotas, atitikti ne tik skonio lūkesčius, bet ir įpročius. Patogiuose namuose vis dažniau matomos savininkų gyvenimo būdą primenančios detalės – dviratis ar banglentė ant sienos kabo it meno kūrinys, o lentynas puošia iš kelionių parsivežti vietinių kūrėjų dirbiniai.

2. Nišiniai kvapai

Ne be reikalo sakoma, kad kvapai turi nepaprastą galią mintimis sugrąžinti į vaikystės prisiminimus, nukelti atgal į įspūdingą kelionę, patirtas malonias akimirkas. Būtent todėl nišiniai, smalsumą sužadinantys, šiokią tokią intrigą paliekantys namų kvapai yra neatsiejama stilingų namų detalė. Aromato natos ne tik daug pasako apie savininkų stilių, pomėgius, bet ir padeda kurti atitinkamą nuotaiką, suteikia erdvėms solidumo, prabangos.

REKLAMA

3. Namų melodija ir ritmas

Matomas bendras paveikslas ir uodžiami kvapai šiandien vieni dažniau pasitelkiamų pojūčių, tačiau verta įtraukti ir mažiau įprastus savitos atmosferos kūrimo būdus. Įprasta manyti, kad garsai kuria atitinkamą nuotaiką – suteikia energijos, arba, priešingai, ramina. Tačiau tai gali būti ne tik momentinis įkvėpimas, o apgalvotas, ritmą patalpoje diktuojantis fonas. Formuojant įsimintiną interjerą, minėtuosius pojūčius gali sustiprinti garsai, melodija, ritmas. Verta paieškoti išskirtinių kūrinių, o iš patikusių kelionių ar vietų „parsinešti“ ne tik daiktus, bet ir ausiai mielus garsus.

4. Tekstūros

Lytėjimas nuo mažų dienų padeda susipažinti su aplinka. Tokį pažinimo būdą galima pritaikyti savoms erdvėms – įvairios tekstūros, išraiškingi dirbiniai padeda efektyviau perprasti unikalų savininkų aplinkos matymą. Atsižvelgiant į atitinkamą interjerą, pravartu pasižvalgyti pojūčius sužadinančių tekstūrų įvairovės. Pavyzdžiui, jei namai kuriami natūralistiniu braižu, šį pajusti padės kuo mažiau apdirbtos medžio detalės, grubus, nelygios tekstūros stiklas, betonas, šiluma alsuojantis, bet nenugludintas akmuo.

5. Skonių kelionė

Įprasta svečius vaišinti skaniomis vakarienėmis, tačiau ar kada susimąstėte, kad tam tikros gomurį glostančios natos gali tapti namų vizitine kortele? Pamėgtos skrudintos kavos pupelės, kokybiškas tamsus šokoladas, visuomet gausiai pripildyta egzotiškų vaisių lėkštė, vietinių turguje surinktos prieskoninės žolelės: namų viziją bei individualiai suvokiamą aplinkos grožį galima perteikti ir tam tikrų skonių ritualais.

Yra viena sąlyga, kuri lemia maksimaliai stiprų pasitelkiamų pojūčių efektą. Tam, kad kiekviena detalė ne tik puoštų, bet ir kurtų įspūdį, būtina pažvelgti į bendrą paveikslą, sistemingai kurti visumą. Tokią, kurioje viziją pajausti padeda tekstūros, o potyrius papildo harmoningi kvapai, sustiprina garsai bei skonia


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų