Pasirūpinkite savo anturiais: kelios klaidos juos gali ir numarinti

„Kas atsitiko anturiui – pradėjo gelsti lapai, kai kurie net iškrito, parudavo lapų stiebai. Gal perlaisčiau? Ką daryti?“ – klausia Inga L. iš Panevėžio.

Anturiai gerai auga šviesioje, šiltoje vietoje. Pernelyg tamsiame kambaryje anturiai nežydi, o prie pietinių langų vasarą nuo saulės apdega, todėl pagelsta lapai. Anturiai nemėgsta tiesioginių saulės spindulių, todėl turi būti reguliariai laistomi, kad žemė visą laiką būtų drėgna. Vandens perteklių reikėtų nupilti.

Anturiai mėgsta drėgną orą, todėl galite juos apipurkšti minkštu (be kalkių) ir šiltu vandeniu. Jie tręšiami kas savaitę ar dvi, bet mažesne nei nurodoma kitoms gėlėms trąšų koncentracija. Žiemą laikomi šiltame, šviesiame kambaryje. Anturiai persodinami kasmet ar kas antrus metus. Juos persodinti galima ne tik pavasarį, bet ir kitu metų laiku, nes ramybės periodo beveik neturi.

Auginimui tinka durpinė, silpnai rūgšti (pH5,1–5,5) žemė kambariniams augalams. Anturių šaknys trapios, todėl senesnius ir tankiai suaugusius kerus persodinti reikia labai atsargiai. Jūsų anturį reikėtų persodinti ir laikyti šviesioje, bet saulės spindulių nekaitinamoje vietoje, toliau nuo radiatoriaus, patariame sureguliuoti laistymą.

Parengė Petras Klimas


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų