REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visą kovo mėnesį bangomis siaučia viena už kitą stipresnės magnetinės audros. Netrukus susidursime ir vėl su stipraus poveikio magnetinės audros banga, kuri bus jaučiama kovo 26-27 dienomis.

Visą kovo mėnesį bangomis siaučia viena už kitą stipresnės magnetinės audros. Netrukus susidursime ir vėl su stipraus poveikio magnetinės audros banga, kuri bus jaučiama kovo 26-27 dienomis.

REKLAMA

Jautriau į magnetinių bangų poveikį reaguojantis žmonės savaitgalį turėtų kaip reikiant pasiruošti, kadangi teigiama, jog smogs stipriausia per visą kovo mėnesį magnetinė banga. Ji įvyks 26-27 dienomis.

Kovo 26 dieną magnetinės audros indeksas sieks net 7 balus, o kovo 27 d. – 6. Likusiomis kovo mėnesio pabaigos dienomis magnetinės audros poveikis bus jaučiamas mažiau.

Visgi, penkių balų magnetinė audra ir vėl pasireikš kovo 30-31 dienomis.

Balandžio mėnesį bus galima atsikvėpti, kadangi stipriausia magnetinė audra sieks tik keturis balus. Jas bus galima justi balandžio 1-2 ir 10-11 bei 16-17 dienomis, rašoma meteoagent.com.

Kas yra magnetinė audra?

Magnetinės audros – tai Saulės žybsnių sukelti Žemės magnetinio lauko sutrikimai. Tokie svyravimai gali paveikti ryšių sistemas ir žmonių sveikatą.

REKLAMA
REKLAMA

Net ir nedidelis aktyvumo padidėjimas gali turėti įtakos sveikatai. Kiekvienas žmogus į jas reaguoja skirtingai. Vieni jų visai nepastebi, o kitiems tokiomis dienomis sunku išlipti iš lovos.

REKLAMA

Dažniausi magnetinės audros simptomai: stiprus silpnumas, galvos svaigimas, galvos skausmas, pykinimas, aukštas kraujospūdis ir karščiavimas, didelis mieguistumas, dirglumas, raumenų ir sąnarių skausmas, lėtinių ligų paūmėjimas.

Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos.

Kaip išvengti poveikio?

Nors dar nėra pakankamai ištirta, koks iš tiesų yra magnetinės audros poveikis žmogaus organizmui, mokslininkai, visgi, pataria apsidrausti ir laikytis kelių taisyklių.

REKLAMA
REKLAMA

„Pastebime, kad esant tokioms dienoms, tie, kurie serga hipertenzija, spaudimas pradeda šokinėti, o sergantiems hipotenzija, atvirkščiai, jis ima kristi.

Būtent todėl yra svarbu magnetinių audrų metu užtikrinti tinkamą miego trukmę, vengti stresą ir nerimą keliančių veiksnių, sumažinti sporto ir fizinio aktyvumo režimą, vengti varginančių kelionių į prekybos centrus ar kitas masines žmonių susirinkimo vietas.“

Visgi, rekomenduojama laikytis ir dar kelių gairių, kurios padės išvengti nepageidaujamo magnetinių audrų poveikio:

1. Mažiau valgykite greito, riebaus, kepto, sūraus ir aštraus maisto. Vietoje jų rinkitės valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Dažniau mankštinkitės arba bent jau daugiau vaikščiokite.

3. Reguliariai vėdinkite savo kambarį.

4. Atsisakykite kavos, cigarečių ir alkoholio. Gerkite daugiau žolelių ir žaliosios arbatos.

5. Jei įmanoma, stenkitės mažiau stresuoti. Pašalinkite pagrindinius streso šaltinius savo gyvenime. Stenkitės eiti miegoti tuo pačiu paros metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų