REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pradėti rūpintis vejos sėja reikėtų daug anksčiau nei galite manyti. Vejos priežiūra turėtų būti vienas iš pavasario darbų, kuriam reikalingas atidus dėmesys.

Pradėti rūpintis vejos sėja reikėtų daug anksčiau nei galite manyti. Vejos priežiūra turėtų būti vienas iš pavasario darbų, kuriam reikalingas atidus dėmesys.

REKLAMA

Nesvarbu, kaip atrodo šiuo metų jūsų veja – dėmėta ar visai plika, tačiau kiekvienais metais yra būtina pasirūpinti jos sezoniniu atnaujinimu. Tokiems darbams, lengviausias būdas pagerinti savo sodo ar šalia namų esančios vejos išvaizdą yra vejos sėklos, tačiau kaip ir kada jas reikėtų sodinti?

Vejos arba žolės sėklos yra pigesnė alternatyva nei naujos velėnos klojimas ir daug greitesnis procesas, mat žolė dygti pradės vos po 10 dienų. Padaryti šiuos vejos sėjos darbus yra nesunku atliekant vos keliais paprastais veiksmais, tačiau sėkmę lems vienas svarbus aspektas – laikas, kurio metu jus vejos sėklomis aprūpinsite veją.

Laiku atlikus šį darbą, vešliai žaliuojanti veja atrodys dar ankstyvą pavasarį arba vėlyvą rudenį.

Kada reikėtų sėti vejos sėklas?

Pavasaris yra pats tinkamiausias metas sutvarkyti sezoninį žiemos poveikį vejai, o žolės sėklos yra vienas iš būdų, kuris tai padaryti padės puikiai.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Lawn UK, sėklų mišinius galite sėti bet kuriuo metu nuo kovo pabaigos iki spalio vidurio.

Kadangi kovo pabaiga apima dvi paskutines mėnesio savaites, tad kovo 21 diena yra anksčiausia data, nuo kada galite pradėti sėti vejos sėklas.

REKLAMA

Kaip jas sodinti pavasarį?

Nors septynių mėnesių sėjos laikotarpis yra idealus sodininkams, norintiems matyti veją gyvybingą ištisus metus, tačiau yra keletas kitų priežiūros aspektų, kuriais reikėtų pasirūpinti siekiant paskatinti vejos sėklas pasėti dar iki rugsėjo.

Pavyzdžiui, laistyti veją ir ją ravėti yra labai svarbu, kadangi tai yra pirmieji darbai, kuriuos reikės atlikti norint užtikrinti, kad pasėtos naujos vejos sėklos sudygs ankstesniais mėnesiais.

Štai, keletas patarimų, kurie padės tai padaryti.

Paruoškite savo veją. Pavasarį vejos sėklas galima nesunkiai sluoksniuoti su jau esama žole, tačiau geresnius rezultatus pasiekti padės tinkamai paruoštas ir atnaujintas pagrindas.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš sėdami vejos sėklas, leiskite bent penkias savaites nusistovėti papurentam dirvožemiui. Jei ketinate vejos sėklas sėti ankstyvą pavasarį, pradėkite purenti žemę jau dabar.

Karališkoji sodininkystės draugija pasidalino keliais patarimais, kurie leis tinkamai paruošti žemę naujų vejos sėklų sėjimui. Pasak jų, yra rekomenduojama atlikti šiuos, kelis etapus:

  1. Išnaikinkite vejoje esančias piktžoles.
  2. Išpurenkite vejos dirvą įkasdami į ją kastuvą iki 25 centimetrų gylio ir ją vis apverskite.
  3. Pasirūpinkite, kad dirvoje netrūktų organinių medžiagų.
  4. Palikite supurentą vejos dirvą nusistovėti iki šešių savaičių.
  5. Išnaikinkite naujai atsiradusias piktžoles.
  6. Supurenkite dirvą įvairiomis kryptimis.
  7. Pasėkite vejos sėklas.

Norėdami pasėti sėklas, pirmiausiai turėtumėt taip pat padaryti joms guolius, kurie bus padalinti į mažesnes dalis – taip bus paprasčiau dirbti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasirinkite vejos sėklų mišinį ir padalinkite jį į dvi dalis, o po to sėkite jas lygiomis dalimis išilgai per veją. Lengvai supurenkite naujomis sėklomis užpildytą plotą, kad jos atsirastų po žeme.

Kokios sąlygos reikalingos?

Sėklos lengviausiai sudygsta ankstyvą rudenį ir pavasario viduryje, o, kad pamatytume rezultatą, pakaks palaukti vos 10 dienų, kol pradės rodytis daigai, rašoma express.co.uk.

Tiek pavasarį, tiek rudenį dirvožemis būna šiltas ir pakankamai drėgnas, todėl nereikėtų rūpintis papildoma drėgme ir pilti ant vejos dirvožemio vandens. Esant neįprastam, itin karštam ar šaltam orui, turėtumėte atitinkamai pakoreguoti vejos priežiūrą.

Kad veja sėkmingai išaugtų iš vejos sėklų taip pat rekomenduojama kuo mažiau dygimo laikotarpiu vaikščioti ant jos. Pavasarį ar vasarą kartas nuo karto pasirūpinkite vis išlendančiomis piktžolėmis ir prireikus, jeigu veja sausa – laistykite ją reguliariai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų