Vejos priežiūra
REKLAMA
Veja (nuotr. Shutterstock.com) Veja (nuotr. Shutterstock.com)

Ekspertai primena: štai, kaip teisingai pjauti žolę

Įsibėgėjant šiltajam sezonui, sparčiau atgijo pievos bei kitos žaliosios erdvės. Sodybų ir privačių namų šeimininkai vis dažniau į savaitgalio planų sąrašą įtraukia žolės pjovimo darbus. Bendrovė „Ekonovus“, besirūpinanti žaliųjų erdvių priežiūra Vilniuje ir Kėdainiuose dalijasi, ką naudinga žinoti apie šį šiltojo sezono darbą.

Piktžolių neliks nė kvapo: štai, ką reikia daryti

Įkyrios piktžolės neįtikėtinai erzina ir nors rinkoje labai daug produktų joms naikinti, sunku žinoti, kuriuos iš jų verta išbandyti, o išradingi švaros entuziastai dalijasi savo išbandytais metodais. Piktžolės auga visur, kur tik yra vietos – jos išdygsta ant vejos, terasos ir važiuojamosios dalies.
REKLAMA
Stiga Gyro  Stiga Gyro

5 priežastys, kodėl verta įsigyti akumuliatorinį traktoriuką

Daugelis sodininkų jau nuo seno įpratę naudoti benzinines žoliapjoves ir nors toks vejos priežiūros įrenginys išties patogus, vis dėlto, pastaruoju metu ryškėja akumuliatorinių žolės pjovimo traktoriukų paklausa. Jeigu vis dar abejojate kokį įrenginį įsigyti, atrinkome 5 svarbiausius akumuliatorinių traktoriukų pranašumus.

Samanų vejoje neliks nė kvapo: pasakė, ką daryti

Kiekvieno sodininko svajonė – vešliai žaliuojanti pievelė. Tačiau kartais tikru galvos skausmu tampa iš niekur nieko atsiradusios samanos. Sužinokite, kaip galite jas panaikinti iš vejos, naudojant natūralias priemones. Sodininkystės ekspertų teigimu, pats dažniausias būdas, kaip galima atsikratyti samanomis – naudojant indų ploviklį.

Veja augs žalia ir be samanų: štai, kas padės

Nesvarbu, ar veja sunyko, ar apaugo piktžolėmis, sodininkams kyla klausimas – kur jie suklydo? Tačiau nesijaudinkite – yra būdų, kaip priversti veją vėl žaliuoti ir užtikrinti geresnę jos priežiūrą. Deja, nepakanka mokėti teisingai pasėti žolę, reikia kai ko daugiau, rašo express.co.uk.  „Visi svajojame apie vešlią veją sode. Po žiemos orų ji gali atrodyti šiek tiek prasčiau.
REKLAMA
Lengvesnei vejos priežiūrai: 3 priežastys, kodėl verta įsigyti bevielį vejos robotą  Lengvesnei vejos priežiūrai: 3 priežastys, kodėl verta įsigyti bevielį vejos robotą

Lengvesnei vejos priežiūrai: 3 priežastys, kodėl verta įsigyti bevielį vejos robotą

Žalia, tvarkinga ir vešli veja – tai kone kiekvieno sklypo savininko svajonė. Įprasta manyti, kad norint turėti dailią pievelę reikia įdėti daug laiko ir pastangų, tačiau tobulėjant technologijoms, atsiranda vis daugiau kasdienybę palengvinančių prietaisų, vienas tokių – bevieliai vejos robotai. Nors šis prietaisas ir nedidelis, tačiau neabejotinai naudingas – padeda sutaupyti ir laiko, ir pastangų, be to, užtikrina idealią vejos išvaizdą.

Piktžolių vejoje neliks nė kvapo: štai, ką reikia padaryti

Vienas didžiausių galvos skausmų sodininkams – piktžolės. Atsikratyti jomis kasmet bandoma įvairiausiais būdais. Tačiau neseniai paaiškėjo, kad apsisaugoti nuo jų gali padėti ir viena veiksminga, tačiau nekenksminga priemonė. Pasirodo, kad apsisaugoti nuo piktžolių gali padėti paprasčiausiai vanduo.

Atsikratykite samanų vejoje: štai kas padės

Žaliuojanti ir prižiūrėta veja puošia kiekvieną namą. Tačiau norint džiaugtis tokia veja, jai reikia nuolatinio dėmesio ir priežiūros. Dalį darbų privalu padaryti kiekvieną pavasarį, nes būtent nuo dabar įdėtų pastangų priklausys tai, kaip atrodys veja visą sezoną. Pats laikas pasirūpinti sanitariniu vejos valymu, skarifikavimu, vėdinimu, kalkinimu ir tręšimu. Kai tik vejos paviršius po žiemos pradžiūsta, ateina tinkamiausias laikas išvalyti veją.
Į viršų