Parodė, kaip atrodo COVID-19 paciento plaučiai: baisiau už rūkymo sukeltą žalą

Šokiruojančiose koronavirusu persirgusių pacientų rentgeno nuotraukose matomi ligos palikti randai ir žala – baisesni už rūkymo plaučiams daromą žalą.

Nuotraukomis pasidalino dr. Brittany Bankhead–Kendall, Teksaso Technologijų universiteto Sveikatos mokslų centro docentė, kuri nuo pandemijos pradžios jau gydė tūkstančius COVID–19 pacientų, rašoma thesun.co.uk.

Vienoje nuotraukoje matomi sveiki plaučiai, kitoje – rūkaliaus plaučiai, o trečioje – koronaviruso paciento plaučiai. Sveiko žmogaus plaučiai rentgeno nuotraukoje yra tamsūs ir permatomi, rūkančio žmogaus – iš dalies pasidengę baltais randais, o koronaviruso paciento plaučiai – beveik visi balti nuo randų.

Nuotraukoje matomi sveiko žmogaus plaučiai:

Tviteryje dr. Bankhead–Kendall rašė: „Nežinau, ar kas nors nori žinoti, bet pokoronavirusiniai plaučiai atrodo daug prasčiau, nei didžiausio mano kada nors matyto rūkaliaus. Plaučiai neveikia. Juose formuojasi krešuliai. Dusulys išlieka ilgam... labai, labai ilgam.“

Gydytojai jau seniai kalba apie ilgąjį COVID poveikį – tai serija simptomų, kuriuos patiria kitais atžvilgiais koronavirusą jau įveikę pacientai. Jų tarpe – silpnumas, dusulys, širdies permušimai, sąnarių ir raumenų skausmai, galvos svaigimas.

Nuotraukoje matoma rūkymo sukelta žala plaučiams:

Vėliau kalbinama TV laidoje ji sakė: „Pasidalinusi šiomis nuotraukomis tviteryje sulaukiau neįsivaizduojamo kiekio atsakymų iš žmonių, kurie išgyvena tą patį dalyką. Visi labai jaudinasi dėl viruso mirtingumo, ir tai suprantama – mirtingumas kelia siaubą. Bet ir visiems tiems, kurie sirgo virusu ir išgyveno – tai bus didelė problema.“

Ji sakė, kad visų jos gydytų ir simptomus jutusių žmonių plaučių rentgeno tyrimai buvo nekokie. Jos teigimu, net jokių simptomų nejautusių žmonių plaučiai trimis atvejais iš keturių atrodė prastai.

REKLAMA

Nuotraukoje matomi koronavirusu persirgusio paciento plaučiai:

„Dar vis yra žmonių, sakančių – man viskas gerai, aš neturiu jokių simptomų. O tada ištrauki jų plaučių rentgeno nuotrauką ir jų plaučiai iš tiesų atrodo labai blogai“, – sakė ji.

Gydytoja pridėjo, kad kol kas nežinoma, ar koronaviruso palikti randai užgyja, bet patiriantiems dusulį ji rekomenduoja pasikonsultuoti su savo gydytoju.


Rašyti komentarą...
p
patikėsiu
2021-01-18 23:46:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir dar pasakykit kad virusas iš gamtos
Atsakyti
0

E
Egiux
2021-01-19 14:36:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš persirges TBC.ji nėra išgydoma ji tik apgydoma.reikia gerti kuo daugiau rūgpienio.o tos foto man tik šypsena kelia
Atsakyti
-1

V
Visada
2021-01-22 18:33:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš ir sakiau kad čia kažkas kitas mane po truputį irgi dusina kai einu, jau apie 3
Metai sausas kosulys uzkimimas jau 20 metu nieko gyd nerasdavo o dabar geriu degtine nuo alijošiaus o po to ir alijošiu suvalgau kvėpuoju ugnezole užpilta stipria dektine ir kartu atsikosejimui pertusina geriu. Taip kad naminiai vaistai geriau gydo ir jei dar bus 20 atmainų tai be naminių vaistų nė žingsnio. Dar labai būt gerai kad mus valdantieji nuleisti iškeltas nosis ir susitartų antibiotikais prekiaut
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų