Paprastas testas: kokias spalvas matote stačiakampiuose?

Klausimas paprastas: kokias spalvas matote aukščiau esančiuose langeliuose: žalią ar mėlyną? Vis dėlto tai nėra taip lengva.

Naujas akių testas daro šį, atrodytų, lengvą dalyką daug sunkesnį, nei atrodo iš pradžių. Optikos centras parengė šį mažą testą. Jie prašo išvardyti penkių skirtingų kvadratų spalvas. 1 ir 3 numerių atspalviai daugumai žmonių yra lengviausi: šie du yra aiškiai mėlyni.

Tačiau kiti atspalviai daugeliui žmonių yra šiek tiek sunkesni, rašoma „Tips and tricks“.

Tūkstančiui žmonių optikos prašė nurodyti penkias paveikslėlyje esančias spalvas. 1 ir 4 spalva pasirodė sunki daugeliui žmonių. Trečdalis apklaustų grupių teigė esantys tikri, kad antrasis atspalvis yra mėlynas. Ketvirtą atspalvį du penktadaliai žmonių matė mėlyną. Šie atsakymai yra neteisingi, nes ir 2, ir 4 yra žalios spalvos.

Pasak optikos, sugalvojusios testą, šios spalvos yra labai artimos. 4 kvadrate ryški spalva yra žalia, tačiau joje taip pat yra šiek tiek mėlynos spalvos. Ar jūs, kaip ir daugelis kitų, taip pat buvote neteisus?

Nereikia nervintis, nes tai nereiškia, kad jūsų akims kažkas negerai ar kad esate daltonikas. Optikos specialistai paaiškina, kad visi skirtingai suvokia skirtingas spalvas. „Mes suvokiame objekto spalvą remdamiesi palyginimu su aplinkiniais atspalviais, o ne pagal tikrąją pačią spalvą", – aiškina vienas iš tyrėjų.


Rašyti komentarą...
E
Ed
2021-01-04 11:11:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur jus matote kvadratus as matou staciakampius.
Atsakyti
0

A
Artas
2021-01-04 19:38:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apie ką šis straipsnis?
Atsakyti
0

A
2021-01-04 20:26:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nėra čia kvadratų , tik stačiakampiai. Ir spalvos aiškios. Testukas varganas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų