Paprastas skelbimas išmušė iš vėžių: lietuvės pažemino jauną mamą

Socialiniuose tinkluose gausu skelbimų grupių, kurie itin palengvina paslaugų tiekėjų ar jų pirkėjų paiešką. Anglijos lietuvių skelbimų grupių socialiniuose tinkluose – nors vežimu vežk, o juos skaito dešimtys tūkstančių tautiečių.

Vienoje viešų grupių jauna mama paskelbė malonią žinutę, kad nuo rugsėjo savo dabar jau 8 mėnesių sūneliui ieško auklės Rytų Londone. Moteris pabrėžė suvokianti, kad kūdikis dar labai mažas, todėl tai bus atsižvelgiama ir į bendrai sutariamą atlygį.

Skelbime reikalavimų nebuvo daug, tačiau visi jie – itin kruopščiai apgalvoti: kad auklė turėtų patirties su mažamečiais vaikais, kad laisvai kalbėtų lietuvių ir anglų kalbomis, būtų gerai, kad iš ankstesnių šeimų turėtų kokią rekomendaciją ir kad mokėtų naudotis išmaniosiomis technologijomis. Tikėtina, kad bet kuriuo metu laisvai galėtų bendrauti su kūdikio mama išmaniosiomis programėlėmis.

Skelbimas – nekaltas, konkretus ir atkreipiantis dėmesį. Tačiau vargu, ar jį rašiusi mama suvokė, kokia kritikos lavina ją netrukus pasivys.

Netrukus Anglijos lietuvių grupėje vienas po kito pylėsi tautiečių kaltinimai, kaip mama, vos prieš kelis mėnesius pagimdžiusi kūdikį, dabar lengva ranka gali jį atiduoti į nepažįstamos moters rankas.

Kai kurios moterys negailėjo ir aštresnių pasisakymų, kad kam gi darytis vaikus, jei paskui tenka juos numesti. Kad mama nesuvokia, jog dabar – pats svarbiausias laikas, kai kūdikis negali prarasti ryšio su mama. Kad tokioms mamoms tik lakstyti svarbu, bet prisidarius vaikų jais rūpintis – ne.

Ir tik kelios moterys teigė suprantančios, ką turi rinktis mama. JK įstatymai motinystės atostogoms nėra palankūs. Darbdavys darbo vietą saugo iki 52 savaičių, tačiau ne visos jos – apmokamos. Lygiai taip pat motinystės atostogos skaičiuojasi nuo tada, kai išeini iš darbo, vadinasi, susilaukus kūdikio jos dar labiau trumpėja. Moterys, kurios nenori prarasti darbo vietos ar prisidėti prie šeimos biudžeto, neretai renkasi grįžti į darbą tada, kai kūdikiui dar nėra nei metų laiko.

Šaltinis: anglija.today


Rašyti komentarą...
T
Ta pati situacija
2019-08-17 08:35:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Norvegijoj irgi ta pati situacija. Smerkti reikia ne tas motinas o valdžią kuri priverčia jas taip elgtis
Atsakyti
0

A
Alma
2019-08-17 11:38:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na gi nekreipkit dėmesio į tokių bjaurybių komentarus. Visur tokių yra ir dar ilgai bus. Sėkmės ir stiprybės!
Atsakyti
0

E
Eda
2019-08-15 21:20:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Smerkti visada lengviausia.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų