Protu nesuvokiama Danguolės išpažintis: mane vyras daužė 17 metų

Septyniolika metų tauragiškė Danguolė (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) kentėjo žiaurius vyro smūgius. Dienomis ji mėlynėmis nusėtą kūną slėpdavo po drabužiais, o vakare girdėdavo keturių vaikų verksmingus prašymus palikti smurtautoją tėvą. Vieną dieną Danguolė taip ir padarė, tačiau dabar pati sunkiai gali įsikurti naujame išperkamąja nuoma įsigytame būste su mažamečiais vaikais.

5

„Mane vyras daužė septyniolika metų, kentėjau sukandusi dantis, niekur nesikreipiau. Bet kai vaikai manęs ėmė prašyti nebekentėti, iškėliau jam dvi bylas“, – savo istoriją jautriai pradeda Danguolė (48).

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Butas, kuriame gyvena Danguolė su vaikais

Uždraudė artintis prie moters

Po iškeltų bylų vyrui buvo uždrausta artintis prie moters, o prieš penkis mėnesius Danguolė su savo keturiais vaikais apsigyveno išperkamąja nuoma įsigytame būste kitame mieste.

Moteris smurtavusiam vyrui matytis su vaikais iki šiol nedraudžia, vasarą jie atostogauja jo tėviškėje, o pats jis nuolatos palaiko ryšį su vaikais mobiliuoju telefonu.

„Smurtaudavo jis tik prieš mane, vaikus labai mylėjo, todėl ir neatskiriu jų nuo tėvo“, – sako pašnekovė.

Augina neįgalią dukrą

Danguolė ilgus metus gyveno su smurtaujančiu vyru, moteris augina ir keturis judviejų vaikus – penkiolikmetę ir trylikametę mergaites bei dešimtmetį ir septynmetį berniukus. Tiesa, pirmoji, vyriausioji dukra, yra neįgali.

Pati moteris užsimena, kad dėl to tikriausiai taip pat bus kaltas vyras.

„Ji mažai kalba, pasireiškia agresyvumas, turi vidutinį neįgalumą. Mane vyras tada nėščia buvo stipriai sumušęs, gydytojai sakė, kad nuo to galėjo būti. Visi kiti trys vaikai yra sveiki“, – priduria ji.

Apie vyro smurtavimą tuomet žinojo ir aplinkui gyvenantys žmonės, ir seniūnija, bet kadangi moteris iki tol niekur nesikreipė, jie padėti šeimai niekuo negalėjo.

„Vieną dieną man trūko kantrybė ir nutariau kreiptis į seniūniją. Kai kreipiausi į juos, jie sakė, kad seniai žinojo mano situaciją, bet nieko negalėjo padaryti, kol nesikreipiau pati“, – pasakoja Danguolė.

REKLAMA

Dabar seniūnija Danguolei padėjo išsinuomoti trijų kambarių būstą. Į jį moteris atsikraustė su savo keturiais vaikais prieš penkis mėnesius.

Svajoja susiremontuoti butą

Ir nors moteris didžiuojasi pabėgusi nuo smurtaujančio vyro, vis dėlto realybė yra sunkesnė nei gali pasirodyti.

Atsikrausčius į butą, buvo išvežti seni baldai, kilimai, o visos grindys buvo supuvusios. Čia Danguolei ir vėl padėjo seniūnija, kuri už savo pinigus išlupo senas grindis ir jas išbetonavo.

Vis dėlto butui dar ypač reikalingas remontas. Anksčiau kartu su vyru ūkininkavusi moteris, šiai dienai turi susitaupiusi tik tūkstantį eurų, kurių, pasak jos, remontui neužtenka.

„Kiek galiu, susitaupau. Auginu keturis vaikus, mergaitė yra neįgali, iš viso per mėnesį gaunu apie keturis šimtus aštuonis eurus, stengiuosi taupyti ant remonto, bet dar reikia kiekvieną mėnesį sumokėti už butą 140 eurų, pirmus metus padės seniūnija, per mėnesį duoda septyniasdešimt eurų“, – sako ji.

Moteris paramos tikisi iš geros valios žmonių. Šeimai praverstų ne tik piniginė parama, bet taip pat virtuviniai indai, patalynė, drabužiai vaikams.


Rašyti komentarą...
R
Rrr
2019-08-13 19:19:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negaliu suprasti lt skiriamu socialiniu bustu ,jei reikia moketi tokius pinigus!Bent butu kokia simboline kaina o ne tokia!Vadinasi kazkas gerai “sukasi”su sitais butais
Atsakyti
-3

K
Kas
2019-08-14 12:14:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet jus lietuvai ir bjaurius .is kur pas jus tiek ziaurumo .nenorit nepadekite bet nerasykite tokiu nesamonu.gaila man tu vaiku ir mamos laikykites.
Atsakyti
-2

A
As
2019-08-13 20:59:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikri lietuviai cia komentuoja,skaiciuoti svetimus pinigus,pavideti,gal jus galvojat kad malonu prasyti ismaldos,juk bendruomene zino sios moters padeti.Lietuviais mes esame gime!
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų