Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Gražiomis rudens dienomis mėgstame pasivaikščioti ir atrasti naujus parkus, gražias erdves Vilniuje. Savaitgalį užsukome į Bernardinų sodą, tačiau tai, ką pamačiau kone parko viduryje, man atėmė žadą“, – tv3.lt atsiųstame laiške rašo vilnietė Gabrielė.

„Gražiomis rudens dienomis mėgstame pasivaikščioti ir atrasti naujus parkus, gražias erdves Vilniuje. Savaitgalį užsukome į Bernardinų sodą, tačiau tai, ką pamačiau kone parko viduryje, man atėmė žadą“, – tv3.lt atsiųstame laiške rašo vilnietė Gabrielė.

REKLAMA

Iš pradžių noriu viešai pasidžiaugti, koks draugiškas šeimoms yra mūsų Vilnius. Gausybė vietų, kur mamos gali žindyti kūdikius, ramu dėl maisto pasirinkimo, kai išeini į miestą su vaikais – kavinėse vaikiškų meniu pasiūla tikrai milžiniška. Ką jau kalbėti, kad ir bio tualetų galima rasti visur, kur beeitumei.

Mūsų šeimos pasivaikščiojimas Bernardinų sode truko daugiau nei tris valandas – spėjome ir kavos išgerti, ir užkandžiais pasivaišinti, kurių prisikrovėme iš namų. Prispyrus reikalui, net ir tualetą susiradome. Tie, kurie turi vaikų, gerai žino, kaip tai svarbu.

Vis dėlto tai, ką pamačiau eidama prie pat Bernardinų sode esančio fontano, mane privertė žiaukčioti.

Man sunku pačiai tuo patikėti, tačiau mama viešoje vietoje, pasikartosiu, prie pat fontano, kur visada renkasi daugybė žmonių, leido savo sūnui, kuriam apie 6-7 metukus, nusišlapinti!

REKLAMA

Jis tai darė stovėdamas, o ji stovėjo už jo, padėjo jam ir dairėsi, ar niekas aplink nemato.

Prisipažinsiu, vieną įžūlų žvilgsnį ji tikrai pamatė – aš net prisimerkiau iš pykčio į ją žiūrėdama. Tikiuosi, susiprato, kad daro blogai, netinkamai ir šlykščiai! Kaip šitaip galima?

Kodėl mes net skatiname blogai elgtis ir dar viešoje vietoje?

Ne veltui paminėjau, kad pasivaikščiojimo metu mes ėjome į tualetą. Taip, tiek šiame parke, tiek kituose, tualetų yra! Vieni jie būna atvežami ir pastatomi, kiti įsikūrę tiesiog kavinėje ir, garbės žodis, į visus įleidžia, jeigu ateini ir paprašai.

Kiek man yra tekę eiti su vaikais, net mokėti nereikėdavo, nors, tiesa, kai kurie tualetai yra apmokestinti.  

Bet, žinote, čia ne kaina yra svarbiausia. Čia esmė yra etiketas ir pavyzdys vaikui bei kitiems! O paskui mes stebimės, kad paaugliai baisiai elgiasi, nesilaiko jokių taisyklių. Tai kokį pavyzdį mes, mamos, rodome savo vaikams? Kodėl mes net skatiname blogai elgtis ir dar viešoje vietoje?

REKLAMA
REKLAMA

Prisiekiu, netikiu, kad tas vaikas nebegalėjo pakentėti 200 metrų iki tualeto. Netikiu, nors tu ką! Čia labiau toks nevykęs mamos požiūris: „pasysiok, sūneli, nieks nemato.“ Arba mama tiesiog tingėjo kelis žingsnius į šoną padaryti.

Gėda, žema ir šlykštu! Nesistebėk, mamyte, vėliau, jei ir ant tavo pelargonijų sode nusišlapins sūnus – gi vis tiek niekas nemato!

Skaitytoja Gabrielė 

 

Ir kas jau čia tokio nutiko??? Negalėjo vaikas pakentėt,tai gal mamai reikėjo sakyt,,daryk į kelnes,kad tik visokio plauko pasiutbobės būtų ramios,,
Ne pačiai ant akių apsysiojo, reikė nusisukt ir tiek,bet matyt patiko žiopsot
O dieve pasiusiojo vaikas kosmaras kazkokie nukvake
Nebežinot kzip pasireikšti.Pakraupo!!!??? Veizolus ušsiklijavus?Nematai tikrų bėdų nuo kurių tikrai gėda?Vaiką siusiojantį pamatė!Tai šlykštu.Visiškas nupindėjimas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų