• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kalendoriškai žymint žiemos sezono pradžią, Palangoje buvo įžiebta miesto eglutė. Šiandien 18.00 valandą prasidėjo šildantis ir šviesus renginys „Grafai Tiškevičiai su muzikiniu atvirlaiškiu“. Pasigrožėti eglute ir sudalyvauti renginyje buvo kviečiami ir maži, ir dideli.

8

Kalendoriškai žymint žiemos sezono pradžią, Palangoje buvo įžiebta miesto eglutė. Šiandien 18.00 valandą prasidėjo šildantis ir šviesus renginys „Grafai Tiškevičiai su muzikiniu atvirlaiškiu“. Pasigrožėti eglute ir sudalyvauti renginyje buvo kviečiami ir maži, ir dideli.

REKLAMA

Skambant nuotaikingai muzikai ir daugybės susirinkusių žiūrovų plojimams, Palangoje, prie legendinio Kurhauzo, įžiebta beveik dešimt metrų siekianti neįprasta žaliaskarė.

Stebuklingus burtažodžius, kuriems buvo pavaldus svarbiausios kurorto puošmenos įžiebimo pultas, tarė iš praeities į ateitį keliaujantys Palangos kurorto įkūrėjai grafai Tiškevičiai, Kalėdų senelis ir miesto vadovas Šarūnas Vaitkus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Atvyko Grafai Tiškevičiai

Palanga, šiemet minėjusi 770 – ąjį gimtadienį, į ateinančius metus žengia su dar viena, kurortui ypač svarbia data – sukanka 200 metų, kai grafas Mykolas Tiškevičius, lyg šių laikų verslininkas, itin susidomėjo Lietuvos pajūriu ir, įžvelgęs čia puikias plėtros galimybes, įsigijo Palangos valdą bei keletą aplinkinių dvarų.

REKLAMA
REKLAMA

Būtent todėl šįvakar Kalėdų laukimo pajūryje pradžios šventėje „Spindinčio miesto Kalėdinis atvirlaiškis“ pagrindiniais herojais tapo veidrodiniais kostiumais pasipuošę grafai Tiškevičiai, kuriuos įkūnijo aktorius Karolis Makauskas ir dainininkė Edita Bodrovaitė.

REKLAMA

Kaip ir dera šeimoms skirtoje šventėje, renginio vedėjus grafus Tiškevičius lydėjo „žaisliukų” eisena – šokių mokyklos „Coda“ auklėtiniai. Scenoje taip pat pasirodė talentingas dainininkas palangiškis Kristupas Kerulis, prie jo jungėsi Klaipėdos operos studijos vaikai, „Tina Dance“ šokėjai. Skambėjo dainos iš garsiausių pasaulio miuziklų ir filmų visai šeimai, pasirodymus papuošė įspūdingas lazerių šou.

Suspindo tikras eglučių miškas

Svarbiausios pajūrio kurorto eglės meninė idėja iki pat jos įžiebimo šventės laikyta itin didelėje paslaptyje. Būtent todėl neįprastas žaliasis medis jau spėjo pelnyti paslaptingiausios Lietuvoje žaliaskarės vardą.

REKLAMA
REKLAMA

Palangos eglių eglę sudaro beveik du šimtai eglučių, kiekviena iš jų – nuo 1,5 iki 2,5 metro aukščio. Tad įžiebus žaliaskarę kurorte vienu metu suspindo ištisas stebuklingas Kalėdų miškas. Penktadalis visų medelių yra vazonuose. Eglių eglę įspūdingai papuošė 12 tūkstančių lempučių.

Palangos meras Š.Vaitkus, jau įžiebus eglių eglę, atskleidė, kad iš pradžių norėta visą neįprastą žaliąjį medį sukonstruoti vien tik iš vazonuose auginamų eglučių, tačiau įvertinus tai, kad kiekvienas toks vazonas sveria daugiau kaip 30 kilogramų, minties atsisakyta – būtų tekę piramidėje sutalpinti ne tik 6 tonas vazoninių žaliaskarių, bet ir gaminti tai galinčias išlaikyti atitinkamas sunkiasvores metalo konstrukcijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visos eglutės įsigytos iš jas specialiai Kalėdoms auginančių medelynų, o pasibaigus šventėms esančios vazonuose bus pasodintos Palangos viešosiose erdvėse.

Išpuoštas visas pajūrio kurortas

Daugybė Kalėdų dekoracijų, lempučių, švieselių jau spindi ir visame kurorte. Šiemet visiškai naujomis dekoracijomis išpuoštos Grafų Tiškevičių alėja ir Jūros gatvė Šventojoje, šventinę nuotaiką kuria ir Kretingos gatvė, kuria įvažiuojama į Palangą, pagrindinės ir labiausiai lankomos kurorto gatvės ir, žinoma, pati populiariausia J.Basanavičiaus gatvė. Čia bei pirmąsyk Šventojoje puikuojasi ir išpuoštų gyvų eglučių alėjos.

REKLAMA

Taip pat šalia Kurhauzo ir kurorto centre įrengtos įspūdingos spindinčios tūrinės dekoracijos – jas bus galima ne tik apžiūrėti, bet ir pasižvalgyti jų viduje.

Gruodžio 9 dieną antroji, bet ne mažiau svarbi ir puošni Kalėdų eglė bus įžiebta Šventojoje. Jos dekoravimas atitiks šios kurorto vietovės pastarųjų dienų darbus ir svajones – žaliaskarė bus skirta sparčiai kylančiam Šventosios uostui, tad ją puoš daugybė jūrinių elementų. Tai bus žaisminga ir labai jūriška eglutė.

REKLAMA

Skaičiuojama, kad Palangos viešąsias vietas papuoš arti tūkstančio šventinių puošybos elementų. Ko gero, antra tiek, o gal ir daugiau savo įstaigoms ir jų aplinkai papuošti panaudos ir kurorto verslininkai, jau baigiantys dėlioti dekoracijų akcentus, švenčių sutikimo programas ir valgiaraščius.

Labai gausi kurorte ir kultūrinių renginių programa. Palangos koncertų salėje jau nuo gruodžio 1 d. renginiai vyks kiekvieną savaitgalį, o paskutiniąją gruodžio savaitę, kuomet pats laikas pailsėti ir pasimėgauti atostogomis pajūryje, – kiekvieną vakarą.

Repertuaras itin platus, jis skirtas ir populiariosios, ir klasikinės ar chorinės muzikos gerbėjams, teatrinio meno ir baleto mylėtojams. Scenoje išvysime ir žinomų bei populiarų užsienio šalių atlikėjų. Ypač daug renginių kurorto svečiams parengė miestas, didžioji jų dauguma – nemokami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų