Orchidėjos paprastai žydi kas 8-12 mėnesių, tačiau yra keletas būdų, kurie privers orchidėjas pražysti iš karto. Apšvietimas, temperatūra ir genėjimas – tai tik keletas veiksnių, galinčių paveikti orchidėjų žydėjimo ciklą.
Tačiau viena moteris įrodė, kad laistymas ir tręšimas yra labai svarbūs veiksniai, skatinant orchidėjas vėl žydėti.
Socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Orchids Tips and Tricks“ (Orchidėjų patarimai ir gudrybės) viena moteris teigė, kad jos kambarinis augalas iškart pražydo, kai į vandenį, kuriuo laisto orchidėjas, įmaišė du virtuvėje randamus ingredientus.
Mišinys orchidėjų laistymui
Alana Steele sakė: „Pastaruosius kelis mėnesius savo orchidėjas laistau bananų vandeniu ir ryžių vandeniu ir pagaliau sulaukiau nuostabių žiedų, kokius ir įsivaizdavau. Taigi, ačiū už visus jūsų patarimus ir gudrybes.“
Kadangi bananų žievelėse yra kalio, fosforo ir kalcio, „Heavenly Orchids“ ekspertai teigė, kad jos yra gera organinė trąša, rašo express.co.uk.
Pasigaminkite bananų žievelių vandens, 48 valandas mirkydami šviežių bananų žieveles vandenyje. Tada atskieskite gautą skystį keturiomis dalimis vandens.
Taip pat galite bananų žieveles supjaustyti plonomis juostelėmis, dvi dienas džiovinti ir tada sumalti į smulkius miltelius, kuriais galima pabarstyti gruntą aplink orchidėją.
Ryžių vandenį taip pat galima naudoti orchidėjoms, kad augalui suteiktumėte energijos, panašiai kaip bananų nuovirą.
Ryžių vandenyje yra azoto, fosforo ir kalio, krakmolo pėdsakų. Krakmolas maitina naudingąją mikorizę ant šaknų, jis taip pat yra labai gera organinė trąša, teigia ekspertai.
Norėdami pasigaminti ryžių vandens, iš pradžių 30 minučių pamirkykite ryžius (tinka bet kokios rūšies) vandenyje, perkoškite vandenį į butelį ar stiklainį, palikite fermentuotis savaitei laiko ir saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių.
Ekspertai ragino leisti tirpalui „kvėpuoti“, todėl užsukite buteliuko dangtelį, tačiau ne iki galo, arba uždenkite jį akytu audiniu, kad galėtų cirkuliuoti oras. Po savaitės tirpalą praskieskite tokiu pat kiekiu vandens ir užpurkškite ant šaknų ir lapų, kaip trąšą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!