Pagrobimą mačiusio berniuko mama: vaikai prašė mergaitę paleisti ir išgirdo „nieku gyvu“ Visas pokalbis su liudininko mama

Trečiadienio vakarą ne tik Vilnių, bet ir visą Lietuvą supurtė baisi žinia apie galimai Karoliniškių mikrorajone pagrobtą mergaitę. Iki šiol keliamos įvairios versijos dėl šio įvykio – ketvirtadienio rytą policija neatmetė ir fakto, kad tai galėtų būti melagingas pranešimas, nes iki šiol neatsirado dingusios mergaitės šeima.

Išgirdo pagalbos šauksmą

TV3 žinių žurnalistas Karolis Klikna susisiekė su galima įvykio liudininke Jovita (pavardė redakcijai žinoma – aut.past.), kurios vaikas buvo toje vietoje, kur galimai įvyko Lietuvą sukrėtęs mergaitės pagrobimas.

„Mano vaikas buvo po mokyklos, jau paruošęs pamokas. Išėjo į kiemą pažaisti su draugais. Grįžęs iš kiemo jis atbėgo namo ir pasakė su draugais matęs, kaip pagrobė mergaitę“, – pokalbį pradėjo vilnietė.

Galimos liudininkės teigimu, galimai pagrobta mergaitė buvo be kepurės, su supinta kasa. Pasiteiravus, galbūt tai studentė ar smulkutė moteris, ji atsakė, kad tikrai ne. „Juk būtų vaikas pasakęs, kad tai mergina ar moteris, tačiau man patikslino, kad tai – mergaitė.“

Paklausus, kokią informaciją vaikas perdavė mamai, ji pasakojo: „Vaikas sakė prie garažų su berniukais žaidęs šautuvais, kai staiga išgirdo mergaitės šauksmą padėti, gelbėti.

Tada jie, norėdami apsisaugoti, atsigulė ant kalniuko, kad jų niekas nepamatytų, ir pamatė, kaip vienas vyras užklijavo mergaitei burną ir įgrūdo į mašiną.

Mano vaikas buvo priėjęs prie pat mašinos“, – kalbėjo susijaudinusi moteris ir pridūrė, kad namo grįžęs jos sūnus buvo šoke, todėl ypač daug jo nekamantinėjo.

Šiandien moteris su vaiku važiuoja į policiją duoti parodymus apie trečiadienio vakaro įvykį. 

Galimas pagrobėjas ėmė vytis

Mergaitės įmetimu į mašiną, pasak galimos liudininkės, pagrobimo drama nesibaigė: „Mano sūnus buvo prie pat mašinos, tačiau staigiai iš mašinos išlipo kitas vyras ir pradėjo juos vytis.

Vaikai pabėgo, o bėgdami pamatė šunį vedžiojusį vyrą.

Pribėgę jie puolė pasakoti, kas įvyko, o tuo metu galimą pagrobimą organizavę vyrai grįžo į mašiną, sėdo ir nuvažiavo link Karoliniškių mikrorajone esančio „Impuls“ sporto klubo, – kalbėjo vilnietė.

REKLAMA

Paprašius paleisti, išgirdo: „nieku gyvu“

Paprašius patikslinti, kurioje vietoje vyko galimas pagrobimas, moteris paaiškino, kad tai vieta, esanti prie pat TV bokšto, prie garažų, esančių šalia darželio.

„Aš tikiu savo vaiku. Policijai neskambinau, pareigūnai manęs neieškojo ir kol kas nesusirado. Vaikas man sakė, kad automobilio numeriai – nelietuviški, pirma raidė, pasak jo buvo E, o antroji, atrodo, D. Numeriai buvo geltonos spalvos.

Vyrai, pasak įvykį mačiusios berniuko mamos, kalbėjo lietuviškai. Bėgdami berniukai prašė paleisti mergaitę, o vienas jų atsakė – „nieku gyvu“.

Visą pokalbį su pagrobimą mačiusio berniuko mama klausykitės vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Vykdoma paieška 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kaip vyksta galimai dingusios mergaitės paieškos.

Policijos pareigūnai toliau vykdo aktyvią Vilniuje galimai pagrobtos 11-12 metų mergaitės paiešką. Nors prabėgo jau daugiau kaip 12 val. nuo pranešimo apie įvykdytą nusikaltimą, bet iki pat šios akimirkos neatsiliepė nė vieni tėvai, kurių vaikas praėjusį vakarą nesugrįžo namo. Kviečiame pasidairyti, kaip atrodo galimo nusikaltimo vietos apylinkės.

Nežinomybė apsunkina paieškas, tačiau policijos pareigūnai toliau ragina žmones būti aktyviais – pranešti pastebėjus kažką neįprasto, o vairuotojai, kurie sausio 15 d. nuo 18 iki 20 val. važiavo Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonais (ypatingai Laisvės prospektu ir Sausio 13-osios gatve), raginami pasidalinti vaizdo registratorių įrašais.

Policijos atstovai pripažįsta, kad šiuo metu informacijos yra labai daug, tad tikrinamos visos įmanomos versijos – nuo pagrobimo iki melagingo pranešimo apie nusikaltimą. Pateikiame įvykių chronologiją pagal šiuo metu turimą viešai prieinamą informaciją.

Apie 19 val. prie vyriškio einančio Sausio 13-sios gatve prisiartina du apie 11 metų berniukai, kurie pareiškia, kad iš šalia televizijos bokšto esančios žaidimų aikštelės buvo pagrobta ir prievarta į automobilį įsodinta mergaitė, kuriai gali būti apie 11-12 metų.

REKLAMA

19.14 val. policijos pareigūnai sulaukia, tikėtina, to paties vyriškio skambučio, kuris praneša, kad Vilniuje, Sausio 13-osios g., į nenustatytos markės automobilį (sidabrinės arba auksinės spalvos), užsienietiškais numeriais, galimai buvo įsodinta 11-12 metų nepilnametė.

Kelios minutės po gauto pranešimo, įvykio vietoje jau dirba gausios policijos pareigūnų pajėgos. Ieškoma galimai įvykdyto nusikaltimo pėdsakų, įvykio liudininkų. Apklausiami netoli įvykio vietos gyvenantys ar pro šalį einantys žmonės.

Imamasi ir kitų aktyvių veiksmų. Tikrinamos iš Vilniaus miesto išvažiuojančios transporto priemonės.

21.13 val. policijos atstovai paviešina tokią informaciją: „Pastebėję sidabrinės ar auksinės spalvos automobilį su užsienietiškais numeriais arba įtartinus asmenis, prašome nedelsiant apie tai pranešti tel. 112. Tėvai, kurie neturi duomenų, kur yra jų vaikai, prašome kuo skubiau paskambinti 112. Socialiniuose tinkluose pastebėję bet kokią, galimai su įvykiu susijusią informaciją, pasidalinkite su mumis.“

(30 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Policija Vilniuje ieško galimai pagrobtos mergaitės

22.56 val. pareigūnai dėkoja visiems, kurie dalijasi informacija ir toliau ragina pranešti bet kokią, su įvykiu susijusią, informaciją. Pareigūnai pabrėžia, kad vos tik mergaitė bus rasta, visuomenė bus nedelsiant apie tai informuota. Policijos atstovų teigimu, socialiniuose tinkluose sklando labai daug netikrų gandų, kurie susiję su šiuo įvykiu.

Apie 23 val. socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodo informacija, jog netoli galimo įvykio vietos rasta mergaitės piniginė. Patikrinus šią versiją paaiškėjo, kad piniginės savininkė yra saugi savo namuose. Naujienų portalui tv3.lt Vilniaus VPK Komunikacijos poskyriaus vedėja Julija Samorokovskaja patvirtina, kad netoli įvykio vietos rastas angliškų cigarečių pakelis – pareigūnų akiratyje. Tikrinamos visos įmanomos versijos.

23.42 val. policijos pareigūnai dar kartą prašo visų tėvų, kurių vaikai negrįžo namo ir jie neturi informacijos apie jų buvimo vietą, paskambinti 112.

REKLAMA

00.12 val. Policija kreipiasi į visuomenę ir prašo atsiliepti vairuotojus, kurie sausio 15 d. nuo 18 iki 20 val. važiavo Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonais (ypatingai Laisvės prospektu ir Sausio 13-osios gatve), kurių automobiliuose įrengti vaizdo registratoriai. Prašome vaizdo registratorių medžiagą išsaugoti ir susisiekti su policijos kontaktiniu asmeniu. Pareigūnai susisieks su pranešėjais.

Kontaktinis policijos asmuo: Eglė Šut, tel. Vilniuje 271 5060, arba el. paštu: [email protected]. Jūsų suteikta informacija gali labai pagelbėti tiriant šį rezonansinį atvejį. Iš anksto dėkojama už pagalbą.

6.56 val. pareigūnai patvirtina, kad visą naktį intensyviai vykdyta paieška kol kas nedavė užčiuopiamų rezultatų. Maža to, į policiją iki šiol nesikreipė tėvai, kurie pasigestų savo vaiko, policija taip pat nėra gavusi oficialios informacijos apie Lietuvoje dingusį vaiką. Tyrimo metu iškelta daug versijų, visos jos nuodugniai tikrinamos.

Policija gavo šimtus piliečių pranešimų, informacijos, visa gaunama informacija stropiai tikrinama, pareigūnai dėkoja žmonėms už pilietiškumą.

Taip pat informuojama, kad Vilniaus apskr. policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vaiko pagrobimo. Už tokį nusikaltimą įstatymas numato iki 8 metų laisvės atėmimo bausmę.

Į pagalbą pasitelkti ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, bendradarbiaujama su kitomis institucijomis. Peržiūrėta daugybė įvairiose vietose įrengtų vaizdo kamerų, medžiaga analizuojama ir bendrinama su turimais duomenimis.

Policijos pareigūnai taip pat prašo Sausio 13-osios g. gyvenančių asmenų, kurie turi bet kokios su įvykiu galimai susijusios informacijos, kurie sausio 15 d. nuo 18:50 iki 19:15 val. buvo toje vietoje kreiptis į policiją. Svarbi bet kokia informacija.

8.23 val. pareigūnai dėkoja už pagalbą, tačiau labai prašo visų, kurie siunčia jiems privačias žinutes, neklausinėti, kaip sekasi, ar yra naujienų, ar atliko tam tikrus veiksmus, ar peržiūrėjo visas kameras, ar apklausė visus liudytojus:

REKLAMA

„Ačiū už aktyvumą, bet tokiame dideliame pranešimų sraute gali pasimesti tikrai naudinga ir svarbi informacija. Todėl praneškite, tik jei kažką pastebėjote ar pamatėte. Kai tik turėsime naujienų, būtinai informuosime. Ačiū už supratingumą ir informaciją.“

10.15 val. Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis tv3.lt patvirtina, kad yra tikrinamos visos versijos: nuo vaiko pagrobimo iki melagingo pranešimo. 

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai nuo išsamesnių komentarų susilaiko, tačiau žada suteikti papildomos informacijos per šį ketvirtadienį po pietų rengiamą spaudos konferenciją.

 

 


Rašyti komentarą...
s
serialas tiesiog
2020-01-16 13:35:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
kažkas vyko prie tų garažų, bet greičiausiai, mergaitė jau paleista ir prigrasinta tylėti, sėdi pamokose. Ar ne verslių tėvelių razborkės čia bus?
Atsakyti
-9

A
2020-01-16 13:59:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu čia kažkas ne taip...
Atsakyti
-2

A
Ana
2020-01-16 13:47:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar negalima patikrinti visos mokyklos.-koks vaikas(mergaite)siandien ne atvyko i pamoku
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų