REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Hortenzijas reikia prižiūrėti pavasarį, kad atšilus orams jos ir vėl gausiai sužydėtų. Sodininkystės ekspertė pasidalijo „lengvais“ ir „paprastais“ būdais, kaip genėti šias puikias gėles.

Hortenzijas reikia prižiūrėti pavasarį, kad atšilus orams jos ir vėl gausiai sužydėtų. Sodininkystės ekspertė pasidalijo „lengvais“ ir „paprastais“ būdais, kaip genėti šias puikias gėles.

REKLAMA

Genėjimas neleidžia hortenzijoms sumedėti ir augalų energija nukreipiama į augimą ir gausų žydėjimą. Po genėjimo augalą mulčiuokite gerai perpuvusiu mėšlu arba kompostu.

Įvairios hortenzijos genimos skirtingais būdais, kai kurios žydi ant senų stiebų, kitos – ant naujų. Neteisingas genėjimas turės įtakos žydėjimui. Sodininkystės ekspertė Louise Findlay-Wilson paaiškino, kaip lengva genėti hortenzijas.

Hortenzijos yra labai mylimas sodininkų augalas dėl spalvingų ir gražių žiedų. Sodininkystės ekspertė kalbėjosi su express.co.uk apie tai, kaip genėti hortenzijas.

REKLAMA
REKLAMA

„Hortenzijos su savo apvaliais žiedais, žiedų kūgiais, rožinės, baltos ar mėlynos spalvos, yra sodo klasika. Aš ja labai mėgstu, pati auginu net 10 jų. Tačiau kai kurie žmonės jų vengia, bijodami, kad jas sunku genėti. Taip tikrai nėra. Hortenzijas genėti paprasta, tereikia žinoti, kokio tipo hortenzijas turite“, – sako sodininkystės ekspertė.

REKLAMA

Šluotelinė hortenzija ir šviesioji hortenzija

Specialistė paaiškino, kad šių rūšių hortenzijas genėti paprasčiausia.

„Šluotelinių ir šviesiųjų hortenzijų veislės, tokios kaip populiarioji „Annabelle“, žydi ant naujo stiebo. Dėl to yra mažiau galimybių juos nugenėti netinkamai ir prarasti šių žiedus“, – sakė L. Findlay-Wilson.

Sodininkystės ekspertė paaiškino, kaip reikėti genėti šių rūšių hortenzijas.

„Praėjusių metų stiebus nugenėkite iki maždaug 30-60 cm aukščio stiebų, o kiek aukščiau nupjaukite po porą sveikų pumpurų ant kiekvieno stiebo. Atsipalaiduokite, neapsigaukite, manydami, kad turite nupjauti stiebus taip, kad jie būtų visiškai vienodo ilgio“, – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA

Didžialapė hortrenzija ir krūminė hortenzija

Pasak L. Findlay-Wilson, šias hortenzijas genėti gali būti „kebliau“.

„Didžialapės hortrenzijos ir krūminės hortenzijos žydi ant senų stiebų, todėl jas genėti yra kebliau. Stipriai jų negenėkite, kitaip nugenėsite šios vasaros žiedus. Pavasario viduryje atsargiai nupjaukite seną žiedo galvutę. Šiek tiek virš besiformuojančių pumpurų – juos pamatysite tiesiai po nuvytusiu žiedu“, – paaiškina specialistė.

Šiurkščioji hortenzija ir ąžiuolialapė hortenzija

Šias veisles šiuo metu reikia tik „lengvai“ genėti. Sodininkystės ekspertė sakė: „Viskas, ką jums tikrai reikia padaryti, tai jas sutvarkyti – pašalinti senus ar susikryžiuojančius stiebus ir senus žiedus. Nedarykite nieko daugiau“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų