REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paauglė mirė savo miegamajame, įkvėpusi aerozolinio dezodoranto, kol jos tėvai leido laiką pirmame namo aukšte.

Paauglė mirė savo miegamajame, įkvėpusi aerozolinio dezodoranto, kol jos tėvai leido laiką pirmame namo aukšte.

REKLAMA

Keturiolikmetę Giorgią Green 2022 m. gegužės mėn. motina Clare rado jos miegamajame be gyvybės ženklų, kai ji apipurškė antklodę aerozoliniu dezodorantu ir į ją susisuko, rašo mirror.co.uk. Merginai sustojo širdis ir ji mirė.

Dabar tėvai renka lėšas, kad didintų informuotumą apie aerozolių įkvėpimo pavojų, kad tragedija nepasikartotų.

Clare ir Paulas Greenai sakė: „Dėl mūsų pačių tragiškų aplinkybių norime šviesti kitus ir didinti informuotumą, kad padėtume apsaugoti jus, jūsų šeimą ir draugus.

Rado be gyvybės ženklų

Griorgia Almira Green 2022 m. gegužės 11 d. nuėjo į savo kambarį. Kai mama atėjo pas ją, nes buvo laikas išeiti į Giorgios būgnų pamoką, Giorgia buvo be gyvybės ženklų.

REKLAMA
REKLAMA

Jokios ligos, jokio negalavimo, jokio įspėjimo. Ji – visiškai sveikas, aktyvus vaikas, kuris niekada rimtai nesirgo.

Dėl savo elgesio ji mėgo apipurkšti savo patalynę aerozoliais ir susisukti į ją. Jai patiko dezodoranto kvapas, jis ją atpalaiduodavo ir nuramindavo. Giorgios mirtis buvo visiškai netikėta.“

REKLAMA

Tėvai iš Derbio dabar siekia informuoti visuomenę apie pavojus. Jie pridūrė: „Norime pasidalyti tuo, kas nutiko, nes mūsų dukra naudodavo per daug aerozolinio dezodoranto.

Prašome padėti mums skleisti žinią, kad aerozolio balionėliuose esančios nuodingos cheminės medžiagos ir dujos gali pražudyti, o tokio pobūdžio mirtys būdingos ne tik vaikams.

Mes iš tikrųjų norime didinti informuotumą apie aerozolinių gaminių keliamą pavojų. Tikimės, kad tai padės užkirsti kelią panašioms tragedijoms. Labiausiai norime, kad mylimos Giorgios mirtis nebūtų beprasmė.“

REKLAMA
REKLAMA

Tėvai nori įspėti visus

Didžiosios Britanijos aerozolių gamintojų asociacija atsakė, kad dezodorantai turi „aiškias naudojimo nuorodas ir įspėjimus“, pranešė BBC.

Atstovas spaudai teigė: „Didžiosios Britanijos aerozolių gamintojų asociacija (BAMA) labai rimtai vertina tokį incidentą, susijusį su aerozoliniais produktais, ir mus labai nuliūdino žinia apie tokio jauno žmogaus mirtį.

Kaip pramonės asociacija bendradarbiaujame su gamintojais, siekdami užtikrinti, kad aerozoliai būtų gaminami pagal aukščiausius saugos standartus, ant jų etikečių būtų pateikiami labai aiškūs įspėjimai ir naudojimo instrukcijos, ir rekomenduojame visiems, naudojantiems aerozolius, laikytis gamintojo nurodymų.

Taip pat rekomenduojame pateikti keletą papildomų įspėjimų ir naudojimo instrukcijų, ne tik tai, ko reikalaujama pagal teisės aktus, bet ir papildomą informaciją, kad būtų skatinamas saugus aerozolių naudojimas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų