naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
8
Klaipėdietė jau skina pirmą pomidorų derlių: atskleidė, kaip tai pavyko (tv3.lt fotomontažas)

Kol vieni dar tik sodina pomidorus į šiltnamius, kiti jau skina pirmąjį derlių. Tiesa, užaugusį namuose ant palangių, tačiau skonis – nepakartojamas, o ir akys džiaugiasi.

8

Kol vieni dar tik sodina pomidorus į šiltnamius, kiti jau skina pirmąjį derlių. Tiesa, užaugusį namuose ant palangių, tačiau skonis – nepakartojamas, o ir akys džiaugiasi.

REKLAMA

Klaipėdietė Orinta jau gegužės 7 dieną ragavo pirmuosius savo pačios užaugintus pomidorus ir džiaugiasi, nors ir nedideliu, tačiau derliumi.

Naujienų portalui tv3.lt ji pasakojo, kada sėjo ir kaip prižiūrėjo augalus, kad taip anksti džiaugėsi pirmaisiais prinokusiais raudonskruosčiais.

Pomidorus augina pirmą kartą

Daržininkyste Orinta sako susidomėjusi visai neseniai, o šiuos žemaūgius vazoninius pomidorus „Vilma“ augina pirmąjį kartą. Kaip pati sako, greičiausiai tai – naujoko sėkmė.

„Šiuos pomidorus auginu ir auginsiu namuose iki derliaus galo. Jie buvo eksperimentas, nes labai norėjosi daržovių pasiauginti anksčiau. Praeitais metais pasistatėme šiltnamį, tai tik antri daržininkystės metai“, – šypsosi pašnekovė.

REKLAMA

Ir anksčiau patirties daržininkystėje ji turėjo ne itin daug – pirmą ir vienintelį derlių skynė prieš 15 metų, kai dar mokėsi mokykloje.

„Būdama šešiolikos turėjau galimybę visai vasarai pasiskolinti du didelius šiltnamius sename senelio sode. Ten užauginau tokį pomidorų ir agurkų derlių, jog ne tik kaimynus visus aprūpinau, bet ir pilną rūsį pomidorų sulčių mama prispaudė“, – prisimindama juokiasi ji.

REKLAMA

Nors, kaip pasakoja, mama ir močiutė visuomet augindavo daugiau ar mažiau savų daržovių, moteris prisidėdavo tik skanaudama šviežią derlių. O štai dabar, kai namų kieme stovi šiltnamis, atsirado noras ir pačiai išbandyti savo jėgas auginant daržoves.

„Auginu kaip ir visi ridikėlius, jau antrą partiją, špinatus, salotas. Juos kas porą savaičių pasėju vis iš naujo po pusę pakelio, kad ištisai turėtume šviežių, neperaugusių.

Taip pat šiltnamyje jau apgyvendinti aukštaūgiai ir žemaūgiai pomidorai, paprikos, braškės“, – vardija pašnekovė.

REKLAMA

Ypatingos priežiūros neskyrė

Savo eilės laukia ir agurkų daigai, juos moteris įkurdins nedideliame plotelyje šalia šiltnamio. Sako, nori atlikti eksperimentą ir iš jų padaryti žalią kopiančią sienelę, kad būtų ne tik nauda, bet ir grožis.

Kartu su kitais ant palangės augančiais daržovių daigais, šiemet pirmąjį kartą auga ir žemaūgiai vazoniniai pomidorai, kurie jau davė pirmuosius vaisius.

„Kada tiksliai sėta, jau nebepasakysiu, datos neužsirašiau, bet, berods, buvo sausio pabaiga. Kažkokios ypatingos priežiūros tikrai neskyriau, viską dariau elementariai: susėjau į bendrą nediduką indelį, greitai sudygo, išpikiavau“, – kaip viską darė dalijosi ji.

REKLAMA
REKLAMA

Namuose auginamų pomidorų daigus ji sako prižiūrėjusi lygiai taip pat, kaip ir visus kitus, tik vandenį praturtino naudingomis medžiagomis:

„Pirmus du laistymus palepinau vandenuku su natūraliomis trąšomis, pardavėjas buvo informavęs, jog jos tinka viskam. Na ir padėjau viską ant saulėtos palangės. Kovas buvo saulėtas, tai augo labai greitai.“

Pomidorų daigams sužydėjus, Orinta juos persodino į didelius vazonus, kad pakaktų vietos augti, o šiems taip tiko ir patiko sąlygos, kad greitai pradėjo megzti vaisius ir jau gegužės 7 dieną nuraudo pirmieji pomidorai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų