Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Pilvo diegliai – normalus kūdikio raidos požymis ar tarpsnis. Tai gerybinė, savaime praeinanti būklė, kuri dažniausiai kamuoja 3-5 mėnesių mažylius. Vis dėlto pilvo diegliai gali iškasti gilią emocinę duobę kūdikio tėveliams. Kas galėtų juos palengvinti?

Pilvo diegliai – normalus kūdikio raidos požymis ar tarpsnis. Tai gerybinė, savaime praeinanti būklė, kuri dažniausiai kamuoja 3-5 mėnesių mažylius. Vis dėlto pilvo diegliai gali iškasti gilią emocinę duobę kūdikio tėveliams. Kas galėtų juos palengvinti?

REKLAMA
REKLAMA

Ar pilvo diegliai pavojingi sveikatai?

Galima drąsiai teigti, kad pilvo diegliai nėra pavojingi sveikatai – jie vadinami gerybine ir savaime praeinančia būkle. Kai kuriuose literatūros šaltiniuose teigiama, kad tai visiškai normali kūdikio fizinės ir emocinės raidos dalis. Skaičiuojama, kad pilvo dieglius pirmaisiais savo gyvenimo mėnesiais išgyvena net iki 40 procentų mažylių.

Vis dėlto pilvo diegliai labai ženkliai padidina nuovargio tikimybę. Ne tik tėvai, bet ir kiti šeimos nariai gali patirti didelį stresą dėl kasdien pasikartojančių intensyvaus verkimo ir padidėjusio tonuso epizodų. Taigi kūdikio pilvo diegliai gali sukelti ryškius nepatogumus, kaltės jausmą, nuotaikos sutrikimus vaikelio tėvams. Manoma, kad pilvo diegliai gali būti susiję su didesne nerimo sutrikimo, depresijos ir ankstyvo atsisakymo maitinti krūtimi tikimybe. Taigi pilvo diegliai gali sukelti nemažai problemų šeimoje.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip gydomi pilvo diegliai?

Deja, bet reikia pripažinti, kad specialaus ir visiems vienodai efektyvaus pilvo dieglių gydymo metodo nėra. Toks specifinio metodo išradimas/ sukūrimas tikrai palengvintų neseniai naujagimio susilaukusios šeimos gyvenimą, tačiau jo vis dar ieškoma. Vis dėlto yra tokių būdų, kurie gali padėti šiek tiek lengviau susitvarkyti su intensyvaus verkimo epizodais. Keletas jų:

· Maitinimo technikos koregavimas – vertėtų atkreipti dėmesį, ar maitinimo metu mažylis nenuryja papildomo oro. Krūtimi maitinami kūdikiai turi gerai apžioti rudąjį krūties laukelį, ir žįsti, o ne čiulpti spenelį. Iš buteliuko maitinamiems kūdikiams reikėtų naudoti specialius buteliukus su vožtuvėliu, sumažinančius kolikų pasireiškimo tikimybę. Labai svarbus ir dėmesingas maitinimas. Beje, kūdikis negali būti peralkęs ir maitinamas pernelyg dažnai. Per retas maitinimas didina riziką, kad išalkęs kūdikis nuris papildomo oro, o permaitinimas didina virškinimo sutrikimų tikimybę. Tad labai svarbi ne tik maitinimo technika, bet daug įtakos turi ir maitinimo režimas. Visuomet verta pasikonsultuoti su žindymo ir (arba) kūdikių maitinimo konsultante, vaikelio gydytoju (-a) ir t.t.

REKLAMA
REKLAMA

· Gali padėti ir mitybos keitimas, ypač jei virškinimo trakto sutrikimai mažylį kamuoja dėl jautrumo karvės pieno baltymams ar pieno cukrui (laktozei). Galima pamėginti koreguoti maitinančios motinos mitybą – tarkime, iš jos verta pašalinti šviežią pieną, grietinėlę, ledus ir panašius produktus. Galbūt tai padėtų pagerinti mažylio savijautą. Vis dėlto vis dar nesutariama, ar motinos mityba turi įtakos pilvo diegliams. Mišiniu maitinantiems kūdikiams reikėtų rinktis specialius mišinius, kuriuose baltymai yra hidrolizuoti ir tinkami jautrų virškinimo traktą turintiems mažyliams.

· Jei pilvo diegliai išsivysto dėl galimo mikrofloros disbalanso, tuomet gali būti naudingas probiotikų vartojimas. Vertėtų paminėti Lactobacillus reuteri, Lactobacillus rhamnosus GG, Bifidobacterium lactis ir kt.;

· Pastebėta, kad gali būti naudingas vaikelio vežiojimas automobiliu, nes lengva vibracija veikia raminančiai, padeda „išjudinti“ užsistovėjusius žarnyno produktus ir panašiai. Kai kurie tėvai pastebi, kad veiksmingas sūpavimas, pilvelio masažas, vaikelio maudynės šiltame vandenyje ar kojų lankstymas;

REKLAMA
REKLAMA

· Emociškai jautresnių kūdikių nereikėtų per daug dirginti, nes per didelė stimuliacija visos dienos metu gali padidinti kolikų riziką. Pilvo diegliai – viena iš tokių emocinės iškrovos formų;

· Pastebėta, kad kai kuriems vaikams itin veiksmingas baltasis triukšmas - jis veikia raminančiai ir atpalaiduojančiai. Sukurta specialių programėlių ar žaislų, leidžiančių baltąjį triukšmą, bet kai kuriems pakanka įjungti ventiliatorių, garų surinktuvą ar plaukų džiovintuvą – ir štai, vaikelis tampa ramesnis;

· Labai svarbi ir parama tėvams. Tėvai turėtų gauti kuo daugiau informacijos apie tai, kaip atpažinti ir palengvinti pilvo dieglius. Be to, jie turėtų būti mokomi įveikti kylantį nerimą ir stresą, nes pasikartojantys kolikų epizodai tikrai nėra emociškai lengvas iššūkis;

· Medikamentiniam gydymui priskiriamas simetikono vartojimas. Espumisan L geriamieji lašai (suspensija) kūdikiams tinkama jau nuo pirmųjų gyvenimo dienų. Tai lengvai vartojamas, saugus ir patikimas vaistas, kuris nepatenka į sisteminę kraujotaką, todėl nepageidaujami poveikiai mažai tikėtini. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų