Nuostabioji Amalfio pakrantė privers prisiminti, kas yra meilė iš pirmo žvilgsnio

Amalfio pakrantė viena nuostabiausių, nors ne, pati nuostabiausia pakrantė Europoje. Tai Tirėnų jūros krantinė pietinėje Sorento pusiasalio dalyje. Šios pakrantės išskirtinumai: spalvingi namukai nuo kalno žvelgiantys į jūrą, siauros gatvelės, tilteliai, laiptai ir stačios uolos išnyrančios iš vandens bei apaugusios vynuogynais, alyvmedžiais, citrinmedžiais...

33

Viso yra trylika nuostabių miestelių, galima sakyti, perlų, pabertų palei vieną vaizdingiausių pasaulyje kelių. Keliaujant Amalfio pakrante garantuojamos neužmirštamos emocijos, malonūs prisiminimai ir nenugalimas troškimas kuo greičiau sugrįžti į šį rojaus kampelį. Pats Amalfio kurortas tarsi pakrantės širdis užburia spalvinga architektūra ir lyg spalvotais kristalais - akmenukais, nusėta plati pakrantė. Kitas įspūdingas kurortas Ravelas, tarsi vienas didelis sodas su įvairiausia augmenija ir kvapą gniaužiančia panorama nuo kalno, Majori ir Minori mažulyčiai miesteliai su geriausiais visoje pakrantėje paplūdimiais. Prajano ir Četara sužavi savo kontrastais - senoviškas autentiškas žvejų kaimelis kviečia apsistoti šiuolaikiškuose viešbučiuose.

REKLAMA

Beje, netoli Amalfio pakrantės yra Sorentas - šis miestas įsikūręs ant stačios uolos yra tituluojamas vienu romantiškiausių miestų pasaulyje, ir išties, ten tyvuliuoja ramybė, niekas niekur neskuba, gurkšnoja vyną, maudosi skaidriame vandenyje ir grožisi nepaprastai tobulu vaizdu į Neapolio įlanką bei Vezuvijaus ugnikalnį. Iš Sorento paprasta pasiekti Iskijos ir Kaprio salas. O 50 km. atstumą nuo Sorento iki Neapolio smagu įveikti vietiniu traukiniu „Circum Vesuviana“.

(33 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nuostabioji Pietų Italija sugeba pakerėti iš pirmo žvilgsnio

Pats Neapolis - daugialypis: gamtos mylėtojus žavintis krantus skalaujančia turkio žydrumo Tirėnų jūra, istorikus - dar gyvu senovės Romos palikimu, o gurmanus- nepakartojamo skonio vynu, kava ir pica. Neapolyje gyvena apie 1 mln. žmonių, tad miestas išties didelis, beje, jis laikomas Italų mafijos sostine, tad ir tai savotiškai žavi ar ne? :) Kas dar intriguojančio, tai kad netoli Neapolio miesto stūkso vis dar veikiantis ir karščiu alsuojantis Vezuvijaus ugnikalnis, jis matyti iš toli ir sukuria labai didingą vaizdą, jeigu tikėti legendomis, tai kadaise buvo du ugnikalniai esantys vienas greta kito, Vezuvijus ir Flegrėjus, buvo žmonės, jie įsimylėjo tą pačią merginą vardu Kapri. Kartą Vezuvijus įtūžo ir savo mylimąją sviedė į jūrą, ši - palietusi vandenį pavirto Kaprio sala, o abu vyrai - uolomis. Flegrėjus laikui einant nurimo, o Vezuvijus dar ir dabar spjaudosi ugnimi iš pykčio. Tokia, tad graži istorija, o gal ir nelabai graži, nes šveisti savo mylimąją į jūrą, tai nežinau ar graži mintis....

Dar apie mylimąją, apie Kaprio salą, kuri lyg ir neypatinga žvelgiant iš paukščio skrydžio, bet jos tikrąją dvasią pajunti vaikščiodamas siauromis vingiuotomis gatvelėmis ir nuo kvapą gniaužiančių uolėtų skardžių dairydamasis į smaragdines jūros gelmes.

Išalkau, pagalvojau apie ypač ploną Neaopolio picą su puriais suskrudusiais krašteliais, žymiausia pica šiame regione - Margarita. Tai švieži pomidorai, pomidorų tyrė, buivolių pieno mocarela ir baziliko lapeliai - skonis nepakartojamas. Sakote, nėra nei dešros, nei kumpio? Patikėkite, jo tikrai nepasigesite.

Dar Neapolis garsėja itin stipria kavos kultūra bei tradicijomis. Neapolietiškas espresas - tai tirštas juodos spalvos gėrimas, kurio neparagavę neišvykite iš miesto.

Tokia ta Amalfio pakrantė, toks tas Neapolis, koks? NUOSTABUS!

Daugiau apie Keliones į Neapolį, Italiją - ČIA.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų