• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiekvieni namai turi savitą kvapą. Tačiau kai kurių kvapas būna malonesnis. Nors gali būti sudėtinga suvaldyti kasdien namie pasklindančius kvapus, yra keletas būdų jiems pašalinti.

Kiekvieni namai turi savitą kvapą. Tačiau kai kurių kvapas būna malonesnis. Nors gali būti sudėtinga suvaldyti kasdien namie pasklindančius kvapus, yra keletas būdų jiems pašalinti.

REKLAMA

Kai kuriais atvejais tam reikės įdėti darbo – pavyzdžiui, turint naminių gyvūnų, valant čiužinius bei ištuštinant šiukšliadėžes, bet dažniausiai namams suteikti malonų kvapą yra visai nesudėtinga, ypač laikantis šių patikrintų geriausių interjero dizainerių patarimų, rašoma goodhousekeeping.com.

Nieko blogo, jei naudojate kvepiančias žvakes ar kvapų difuzorius, bet pradėti rekomenduojama ne nuo jų, o nuo šiame sąraše esančių metodų. Jei išbandžius pirmąjį dar vis jusite nemalonų kvapą, imkitės antrojo, ir taip toliau, kol nemalonių kvapų visai neliks.

Iškvėpinkite šiukšlių dėžę.

Pastebėjote, kad virtuvėje laikosi nemalonus kvapas? Jei taip, patikrinkite šiukšlių dėžę. „Norėdami atsikratyti nemalonaus iš šiukšliadėžės sklindančio kvapo, į ją įlašinkite lašelį citrinų kvapo indų ploviklio, įpilkite vandens, ir gerai išskalaukite.“ – pataria interjero dizainerė Keita Turner. Šiukšliadėžes taip pat galima valyti citrinos arba laimo žievelėmis, o tuomet gerai išskalauti. Jei kvapas nedingsta, į šiukšliadėžę įpilkite pusę puodelio valgomosios sodos ir gerai išskalaukite.

REKLAMA
REKLAMA

Atgaivinkite kilimus ir kilimėlius.

Skirtingai nei plytelių ar medinės grindys, pliušiniai kilimai kaip niekas kitas sugeria nemalonius kvapus, ypač jei daugiau nei vieną kartą ant jų išsipylė maisto ar gėrimų arba žymę paliko augintinis. Kilimą nubarstykite valgomąją soda – ne tik problemines vietas, ir palikite keletui valandų, o tada išsiurbkite dulkių siurbliu. Tas pats metodas tinka augintinių guoliams bei čiužiniams, jei norite kvapus pašalinti ir iš kitų namie esančių objektų.

REKLAMA

Išvalykite šiukšliadėžę.

Nenuostabu, kad maisto likučių ir kitų šiukšlių kombinacija šiukšliadėžėje sukuria nemalonų kvapą. Bet kartais jį skleidžia ne turinys, bet pati šiukšliadėžė. Kai valote virtuvę, valgomąja soda nubarstykite šiukšliadėžę arba naudokite specialias kvapus šalinančias priemones po į šiukšliadėžę dedamu maišu. Šiukšliadėžės valymą užbaikite dezinfekciniu skysčiu, kad neliktų jokių bakterijų.

Pavirinkite žoleles ir vaisius.

„Taip mane išmokė mano sumani ir švarai daug dėmesio skirianti mama.“ – sako interjero dizainerė Rhobin DelaCruz. „Nedideliame puode pavirinkite vandenį su citrinos gabalėliais bei žolelėmis, pavyzdžiui, levandomis ar mėtomis.“ Karštis paskleis malonų jų kvapą po visus namus, o taip pat kvapus galite keisti, priklausomai nuo to, kokių kvapių ingredientų turite namuose.

REKLAMA
REKLAMA

Žvakes išdėstykite po visus namus.

Žvakės yra puikus būdas malonų aromatą paskleisti po visus namus, bet jų efektyvumą labai padidina strateginis jų išdėstymas. „Keletą žvakių padėkite ten, kur paprastai nesitikėtumėte jų rasti – bet jų neuždekite.“ – sako interjero dizainerė Dee Murphy. – „Vieną galite įdėti į spintą, ar ten, kur laikote, pavyzdžiui, patalynę – taip ir į ją įsigers malonaus žvakės aromato. Tai ne tik bus malonus siurprizas atidarius spintą, bet aromatu džiaugsitės ir naudodami patalynę.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įsileiskite gamtą į namus.

„Kambariniai augalai valo namų orą ir juos gražina.“ – sako K. Turner. Daugelis augalų, pavyzdžiui, jazminai, eukaliptas, gardenijos, taip pat skleidžia ir malonų kvapą. Tik nepamirškite augalais rūpintis.

Atgaivinkite ventiliacijos angas.

„Prie ventiliacijos anos grotelių pritvirtinkite automobiliui skirtą oro gaiviklį.“ – pataria R. DelaCruz. – „Iš ventiliacijos angos tekant orui malonus kvapas pasklis po visą kambarį.“ Tokiu būdu užtenka vieno gaiviklio, ir tas pats aromatas bus juntamas visuose namuose. Naudokite kvapias skalbinių džiovyklės servetėles.

REKLAMA

Jas galima naudoti ne tik džiovinant ką tik išskalbtus drabužius. „Keletą tokių kvapių servetėlių išdėliokite spintose, komodose ir kitose ankštose vietose.“ – sako R. DelaCruz. Taip visi drabužiai ir kiti audiniai kvepės gaiviai, lyg būtų ką tik išskalbti, net jei spintoje guli jau porą mėnesių.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų