naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moteris, kuri surūkydavo 10 cigarečių per dieną ir būdama nėščia, įspėja kitas, koks pavojus kyla kūdikiui, nes ji pati vos neprarado sūnaus.

Moteris, kuri surūkydavo 10 cigarečių per dieną ir būdama nėščia, įspėja kitas, koks pavojus kyla kūdikiui, nes ji pati vos neprarado sūnaus.

REKLAMA

Keturių vaikų mama Gemma Tucker (40) pirmą kartą pradėjo rūkyti būdama vos 13 metų ir tai greit tapo priklausomybe. Po septynių metų ji pastojo ir ėmė lauktis dukters, tačiau ji susidūrė su sunkumais mesti rūkyti.

„Tuomet aš žinojau, kad rūkyti, kai esi nėščia, nėra geriausias dalykas, tačiau tai nebuvo griežta taisyklė. Nei šeimos gydytojas, nei akušerė man neliepė mesti rūkyti. Man tik pasakė, kad galiu susilaukti mažesnio kūdikio dėl rūkymo“, – sako ji.

Kadangi jai nebuvo aiškiai liepta nerūkyti, Gemma ir toliau surūkydavo įprastas 10 cigarečių per dieną, rašoma „The Sun“.

REKLAMA

Ji pridūrė: „Nebuvo spaudimo mesti – niekas man nesakė, kad tikrai turiu tai padaryti. Aš tiesiog rūkiau kaip įprastai ir per pirmuosius du nėštumus“.

REKLAMA

Dėl rūkymo suiro placenta

Pirmoji jos dukrelė gimė mažutė, tačiau sveika. Kadangi Gemma manė, kad rūkymas neturėjo įtakos jos pirmam nėštumui, ji toliau rūkė ir antrojo nėštumo metu.

Vis dėlto Gemma mano, kad rūkymas lėmė placentos „suirimą“ per antrąjį nėštumą. Jos antrasis sūnus, kuriam dabar yra 14 metų, gimė skubaus Cezario pjūvio metu, kuomet jo širdies ritmas ėmė silpti.

Ji tęsė: „Niekas nieko neužsiminė apie tai, kad rūkiau, todėl nusprendžiau tiesiog tęsti per pirmąjį nėštumą, todėl tą patį dariau ir per antrąjį.

REKLAMA

Vis dėlto mano sūnaus gimimas mane išgąsdino ir ėmiau svarstyti galimybę mesti rūkyti, nes aš jo beveik netekau. Dabar, manau, mano rūkymas turėjo didelę įtaką sudėtingam gimdymui, nes placenta buvo visiškai suirusi“.

Po šios patirties Gemma metė rūkyti ir susilaukė dar dviejų vaikų.

Mama tęsė: „Kai sužinojau, kad esu nėščia trečią kartą, man buvo be galo sunku mesti rūkyti, bet rytinis pykinimas padėjo man tai padaryti. Nėštumas buvo daug lengvesnis, ir aš jaučiausi geriau. Ji irgi gimė maža, bet ji neturėjo jokių komplikacijų.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtojo nėštumo metu visiškai neberūkiau ir kūdikis gimė didžiausias iš visų, nors ir dviem savaitėmis anksčiau, nes sirgau nėščiųjų diabetu.

Per paskutinius du nėštumus jaučiausi daug sveikesnė – galėjau tinkamai kvėpuoti, oda atrodė geriau, o vaikai – sveikesni“, – sako Gemma.

Trūko informacijos apie rūkymą

Iš tikrųjų moteris buvo kritikuojama dėl rūkymo nėštumo metu, tačiau tvirtina, kad to daryti jai niekas nedraudė.

Ji sakė: „Dabar yra daug daugiau informacijos apie rūkymą, o akušerės atviriau skatina mamas mesti. Norėčiau, kad tokia informacija būtų buvusi pasiekiama, kai buvau nėščia. Tuomet tikrai nebūčiau rūkiusi.

REKLAMA

Man buvo pasakyta, kad man neturėtų būti leidžiama būti mama, tačiau visi daro klaidų, nesvarbu, dideli ar maži, o rūkymas nėštumo metu galėjo būti didžiulė klaida. Svarbu kalbėti apie tokius dalykus, nes priešingu atveju moterys vis tiek rūkys būdamos nėščios“, – sako ji.

Ir nors Gemma buvo metusi rūkyti, tačiau dabar ir vėl prisiminė šį savo žalingą įprotį.

Ji pridūrė: „Dvejus metus nerūkiau po to, kai susilaukiau vaikų, bet vėl pradėjau, kai išgyvenau sunkias skyrybas ir kentėjau dėl psichinės sveikatos problemų. Nesu alkoholio mėgėja, todėl rūkymas man malšina stresą.

Aš vėl noriu atsisakyti šio įpročio, nes žinau, kad tai nėra sveika, ir niekada nepritarčiau rūkymui apskritai, jau nekalbant apie nėštumą. Norėčiau, kad galėčiau grįžti į tą laiką, kai man buvo 13 metų, ir atsisakyti pirmosios man pasiūlytos cigaretės“, – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų