Nekalta dėmė išdavė dvigubą vėžį: dabar vyras įspėja kitus

Dukrą auginantis Johnas Haywoodas pirmą kartą maždaug 50 centų monetos dydžio dėmę ant kulkšnies pastebėjo praėjusią vasarą, bet tuomet net neįsivaizdavo, kad tai bus kelio į šokiruojančią dvigubą vėžio diagnozę pradžia.

3

Vyras iš pradžių ant kulkšnies pastebėjo „nedidelį įbrėžimą“, kuris „niekaip nesugijo“ – galiausiai jis išsiaiškino, kad tai – dvigubas vėžys.

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dėmė išdavė klastingą vėžį

Johnas Haywoodas pirmą kartą šią dėmę pastebėjo, kai ji buvo maždaug 50 centų monetos dydžio, praėjusią vasarą, bet apie ją visai negalvojo – manė, kad kur nors užsigavo ar įsibrėžė. Mančesterio policijoje vyriausiuoju inspektoriumi dirbantis vyras galvojo, kad dėmė išnyks savaime, bet tarp kitko apie ją užsiminė savo dermatologui, kuris nusprendė ją patikrinti.

Tyrimai parodė, kad ši „nekalta dėmelė“, atsiradusi ant 46 metų vyro kojos, iš tiesų yra akivaizdus ženklas, kad kažkas labai negerai. Kai rugsėjo mėnesį Johnas gavo odos tyrimo rezultatus, paaiškėjo, kad jam diagnozuota sarkoma – reta vėžio rūšis, galinti paveikti bet kurią kūno dalį.

Po mėnesio papildomi tyrimai parodė, kad jis serga ir limfoma – dar vienu vėžio tipu, kuris su sarkoma nėra susijęs. Tai buvo dviguba liūdna žinia, rašo mirror.co.uk

Dėmės ant Johno kojos atsiradimo priežastis paaiškėjo po pirminių testų, kurie taip pat atskleidė limfomos diagnozę. Limfoma – tai kraujo vėžio rūšis, paveikianti žmogaus imuninę sistemą. Bėgioti ir važinėti dviračiu mėgstantis vyras kuriam laikui darbe pasiėmė atostogų ir pasikliovė savo žmonos Claire O‘Rourke bei aštuonmetės dukros Ellie palaikymu.

Jis sakė: „Jei reikėtų vienu žodžiu apibendrinti, kaip jaučiausi išgirdęs dvigubą vėžio diagnozę, tai būtų šokas. Esu labai aktyvus žmogus, labai myliu savo darbą ir šeimą, todėl suvokti, kad taip sunkiai sergu, buvo labai sudėtinga. Tą akimirką viskas pasikeičia.“

Pasakodamas apie „įbrėžimo“ žymę, kuri atskleidė ligą, jis paaiškino: „Ji atrodė visai nekaltai. Neskaudėjo ir nebuvo ištinusi, neniežėjo, atrodė visai kaip įbrėžimo žymė ar trūkęs kapiliaras.“

Vyras sako, kad žmonos palaikymas jam buvo tikra „palaima“ – jo žmona Claire, anksčiau dirbusi slaugytoja vėžio centre, padėjo jam suprasti diagnozę ir su ja susitaikyti. Bury miestelyje gyvenanti šeima sako, kad sunkiausias dalykas buvo apie tėčio ligą pranešti dukrai Ellie.

Johnas sako: „Reikėjo su ja atsisėsti ir papasakoti, kas vyksta. Nusprendėme, kad taip bus geriausia, ir dabar manome, kad pasielgėme teisingai.“

Johnui buvo atliktos dvi sarkomos šalinimo operacijos kulkšnies srityje, bet nė viena jų nebuvo sėkminga – dabar jis pradės penkias savaites truksiantį rentgenoterapijos ciklą. Rentgenoterapija jis jau buvo gydomas nuo limfomos, o praėjusį mėnesį, laimei, paaiškėjo, kad ši liga – jau praeityje.

REKLAMA

„Buvo nuostabu sužinoti, kad limfoma yra sėkmingai išgydyta.“ – sakė jis. – „Po šitiekos blogų naujienų buvo labai gera pagaliau išgirsti gerą žinią.“

Jis gyrė „The Christie“ vėžio gydymo centro Oldheme darbuotojus už jų nuostabų darbą ir sakė, kad nors jo sarkomos prognozės dar vis neaiškios, jis nusiteikęs pozityviai. Jo kelionę galima stebėti internete. Claire tuo tarpu renka aukas „Lymphoma Action“ labdaringai organizacijai – jos puslapį galima rasti „JustGiving“ portale.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų