Praeitais metais Melissa Highsmith, kuriai tuo metu buvo 53 metai, grįžo pas tėvus po to, kai DNR mėginiai atitiko jos tapatybę.
Po ilgus metus trukusių paieškų, kurios nedavė jokių rezultatų, Apantenco šeima bendradarbiavo su genealogu mėgėju, kuris padėjo pasinaudoti DNR rezultatais ir surasti įrašus apie dukrą.
Mergaitę pagrobė auklė
Nacionalinio dingusių ir išnaudojamų vaikų centro duomenimis, tuo metu, kai buvo pagrobta mergaitė, biologinė motina Alta Apantenco buvo atsiskyrusi nuo mergaitės tėvo ir persikėlusi į Fort Vortą.
Vieniša motina vietos laikraštyje buvo įdėjusi auklės skelbimą, o į jį atsiliepusi moteris sakė, kad jai labiau patiktų prižiūrėti mergaitę iš savo namų. Tačiau ponia Apantenco sutiko lemtingąją 1971 metų rugpjūčio 23 dieną, kai tariama auklė pasiėmė mergaitę ir jos negrąžino.
ABC filialo WFAA pranešimuose teigiama, kad auklė dingo kartu su kūdikiu, todėl Highsmithų šeima, policija ir federalinės valdžios institucijos dešimtmečius vykdė medžioklę.
Metai po metų vykstant paieškoms, ponia Highsmith nežinojo, kad kažkas jos ieško. Vieną dieną su ja jos šeima susisiekė per „Facebook“, tačiau pagrobta moteris pamanė, kad tai apgaulė.
Šeimos susitikimas buvo kupinas ašarų ir ilgai lauktų apkabinimų. Pagrobta moteris dabar planuoja pakeisti savo vardą iš „Melanie Brown“ atgal į „Highsmith“.
Šeima pagaliau kartu
Rugsėjo mėnesį Nacionalinis dingusių ir išnaudojamų vaikų centras gavo anoniminį patarimą iš žmogaus, kuris pranešė apie galimą Melissos pastebėjimą Pietų Karolinoje.
Portale greekreporter.com buvo rašoma, kad lapkričio 6 dieną pagaliau įvyko proveržis byloje, sujungęs M. Highsmith, jos biologinius tėvus ir du jos brolius bei seseris. Visi jie pirmą kartą susitiko lapkričio 26 dieną.
Šeima „Facebook“ žinutėje rašė, kad atliko „tolesnius oficialius ir teisėtus DNR tyrimus“ ir laukia įvyksiančio teisingumo niekšams.
Vis dėlto Melissos šeima yra visiškai tikra, kad Melissa yra jų dingusi dukra, nes jos gimimo ženklas ir gimimo data yra tokie patys.
Šeima „Facebook“ tinkle taip pat rašė: „Melissą radome tik dėl DNR. Ne dėl jokios policijos ar FTB pagalbos, dalyvavimo tinklalaidėse ar dėl mūsų šeimos privačių tyrimų ar spėliojimų.“
M. Apatenco sakė, kad „tiesiog negalėjo patikėti“, jog šeima po tiek metų vėl susijungė. „Maniau, kad daugiau niekada jos nepamatysiu“, – sakė ji.
Be to, ji WFAA kalbėjo: „Esu pakylėta, sunku apibūdinti savo jausmus. Esu tokia laiminga, kad matau savo dukrą, kurios, maniau, daugiau niekada nebepamatysiu.“
Highsmith džiaugiasi grįžimu namo
„Tai pribloškiantis jausmas“, – BBC partneriui JAV CBS sakė Highsmith.
„Mano širdis dabar tiesiog pilna ir plyšta nuo daugybės emocijų. Esu labai, labai laiminga. Jaučiuosi taip, lyg sapnuočiau, ir vis turiu sau įžnybti, kad įsitikinčiau, jog pabudau“, – pridūrė ji.
„Tai buvo džiaugsmo ir siaubo mišinys, – sakė Melissa Highsmith televizijai KDFW-TV, - buvau išsigandusi, susijaudinusi ir tiesiog bandžiau viską suprasti.“
Dingusios dukros pagrobėjos buvimo vieta vis dar nežinoma
Paklausta apie ją auginusią pagrobėją, M. Highsmith prisipažino žinojusi, kad ji nėra jos biologinė motina.
Kolkas jokios kitos informacijos apie auklę, kuri dešimtmečius apsimetinėjo aukos motina, nepateikta. „Dėl to viskas tapo tikra“, – sakė ponia Highsmith.
Fort Vortho policijos departamentas pareiškime teigė, kad tęs tyrimą, siekdamas sudėlioti visas įvykio aplinkybes.
Highsmith šeima paaiškino, kad dabar jie mėgina kompensuoti prarastą laiką susipažindami vieni su kitais, o policija toliau tiria pagrobimą.
Seserys tryško džiaugsmu
Melissos sesuo Victoria Garner socialiniame tinkle „Facebook“ rašė: „Negalėjau nustoti verkti, buvau be galo laiminga ir vis dar vaikštau tarsi per miglą, bandydama suvokti, kad mano sesuo yra priešais mane ir kad mes ją radome.“
„Mane tai pribloškė, neįtikėtina“, – sakė Sharon Highsmith, jaunesnioji Melissos sesuo.
„Mano mama 50 metų gyveno su kaltės jausmu, kad prarado Melissą. Ji taip pat gyveno su bendruomenės ir visos šalies kaltinimais, kad sužalojo ar nužudė savo kūdikį“, – pridūrė sesuo.
Šeima niekada neprarado vilties
„Labai džiaugiuosi, kad susigrąžinome Melissą. Taip pat esu dėkinga, kad mama buvo išteisinta“, – kalbėjo seserys.
Savo „Facebook“ grupės puslapyje šeima rašė: „Džiaugsmas juntamas tarp visų šeimos narių... Dėkojame už per daugelį metų sulauktą jūsų palaikymą!“
„Turėjome keletą patarimų, – sakė ponas Highsmithas, – mes išvažiuodavome į kitas valstijas. Vykome ir kalbėjomės su įvairiomis merginomis, atlikome DNR tyrimus, o mūsų viltys vis sužlugdavo. Buvo sunku.“
Jie taip pat išreiškė nuostabą, kad visus tuos metus ji gyveno vos už pusvalandžio kelio nuo jų Fort Vorthe.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!