Negalite užmigti? Tą padaryti akimirksniu padės šie patarimai

Naktimis skaičiuojate avis ir negalite užmigti? Išbandykite keletą paprastų būdų padėsiančių įveikti nemigą be didelio vargo. 

„Bright Side“ pasidalijo patarimais, padėsiančiais „apgauti“ smegenis ir greičiau užmigti. Galite pabandyti sekundei įtempti ir atpalaiduoti kojų pirštus. Šis pratimas sumažins jūsų kūno įtampą. Kitas metodas – atkurkite praėjusią dieną galvoje. Pasak ekspertų, tai padės pamiršti visus rūpesčius, atsipalaiduos protas ir greičiau užmigsite.

Laikykite pėdas šiltai, mūvėkite kojines

Prieš eidami miegoti, prie pižamos kartu dėvėkite kojines. Jei jūsų pėdos yra šiltos, kraujotaka nukreipiama nuo vidurinės kūno dalies iki galūnių. Taigi jūsų protas primena jums, kad laikas miegui dėl paskirstytos šilumos visame kūne. Tai yra puikus signalas jūsų smegenims, kad esate pasirengę gerai išsimiegoti.

Suspauskite kojų pirštus

Šiltomis kojomis pamėginkite įtempti ir atpalaiduoti kojų pirštus. Padarykite tai kol suskaičiuosite iki 10 ir pabandykite eiti miegoti. Visa įtampa jūsų kūne turėtų išnykti ir jūs jausitės kur kas labiau atsipalaidavę. Tai yra labai gerai žinomos technikos, naudojamos kovojant su nemiga, dalis, vadinama progresuojančiu raumenų atsipalaidavimu.

Pabandykite likti budrūs

Nustebsite, kad viskas, ką turite padaryti, kad greičiau užmigtumėte, yra ... bandyti išlikti budriam. Tyrimas parodė būtent tai: jei pasakysite smegenims, kad nenorite miegoti, toks prašymas bus interpretuotas visiškai priešingai. Gali skambėti paradoksaliai, tačiau tai vadinama atvirkštine psichologija. Taigi atsigulkite į lovą ir kartokite sau „nenoriu miegoti“ ir pajusite, kaip jūsų akys pradeda užsimerkti.

Mintyse peržvelkite savo dieną

Kitas atvirkštinės psichologijos triukas, kurį galite naudoti, yra dienos atkūrimas galvoje. Pabandykite pagalvoti apie kasdieniškiausius dalykus, kuriuos padarėte: ką valgėte vakarienei, kokiu traukiniu grįžote namo, su kuo kalbėjotės. Akivaizdu, ši technika padės atsipalaiduoti ir išvalyti protą nuo rūpesčių.

REKLAMA

Neskaičiuokite avių, skaičiuokite kvėpavimus

Avių skaičiavimas – pasenęs metodas. Vietoj to išbandykite „4-7-8“ kvėpavimo techniką ir pamatysite, kaip greitai užmiegate. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai įkvėpti per 4 sekundes, sulaikyti kvėpavimą 7 sekundėms ir tada iškvėpti per kitas 8 sekundes. Pabandykite tai padaryti kelis kartus, tačiau neturėtų praeiti daugiau nei 60 sekundžių, kol užmigsite.

Nusiplaukite veidą šaltu vandeniu

Nuplaukite veidą šaltu vandeniu ir pasiruoškite miegoti. Ne, tai jūsų neprabudins. Vietoj to sukels reiškinį, vadinamą „Žinduolių nardymo refleksu“. Tai sumažina jūsų širdies ritmą ir kraujospūdį, todėl būsite pasirengę miegoti kaip kūdikis.

Zvimbkite kaip bitė

Atsigulkite į lovą, užmerkite akis, įkvėpkite ir tada pradėkite zvimbti kaip bitė. Nors bitė ūžia, o ne dūzgia, ši technika stebuklinga, kovojantiems su nemiga. Šis būdas taip pat žinomas kaip „kamanės kvėpavimas“, kuris iš esmės padeda išvalyti protą nuo visų neigiamų minčių. Teigiamos mintys skatina serotonino – laimės hormono ir melatonino pirmtako – gamybą, kuris padeda užmigti.

Pasidėkite pagalvę po keliais

Pagalvė skirta ne tik galvai ar kaklui, bet gali būti ir puiki pagalba miegoti geresnėje padėtyje. Jei miegate ant nugaros, po keliais padėkite mažą pagalvę. Tai sumažins įtampą stubure ir leis apatinei nugaros daliai įgauti natūralų išlinkimą. Jei miegate ant šono, pagalvę padėkite tarp kelių. Tai padės labiau išlyginti stuburą.

Pusryčių maistą valgykite vakarienei

Maistas, kurį paprastai valgote per pusryčius, gali būti jūsų stebuklinga gudrybė naktį. Prieš miegą suvalgykite bananą, jame yra kalio ir magnio – dvi medžiagos, kurios padės greitai užmigti. Taip pat galite išbandyti bananų arbatą: supjaustykite bananą į puodelį su verdančiu vandeniu, palikite jį kelioms minutėms. Gerkite arbatą kartu su medumi. Tai padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje.

REKLAMA

Migdolai taip pat yra puiki pagalba nemigos atvejais, nes jie sulėtina širdies ritmą. Kiek įmanoma, stenkitės vengti labai aštraus ir riebaus maisto prieš eidami miegoti, jie bus sunkiai virškinami, todėl jūsų kentės.

Valgykite neriebų sūrį

Nors riebus sūris nerekomenduojamas vėlai vakare, neriebus sūris gali sukelti priešingą efektą. Jame gausu triptofano – amino rūgšties, padedančios užmigti. Pabandykite sumaišyti varškę su vaisiais ar medumi ir prieš miegą turėsite puikų užkandį.

Jei užmigti nepadeda ir šie neįprasti patarimai, rekomenduojame kreiptis į gydytoją, nes jūsų sveikata yra nepaprastai svarbi.


Rašyti komentarą...
K
Kokias
2021-01-12 19:42:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Avis lanzbergyne visi euru maisus skaiciuoja ant kuriu guli,avis tik baranai ir teskaiciuoja.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų