Iškilmingoje ceremonijoje buvo pagerbti fiziniai ar juridiniai asmenys, svariausiai prisidėję prie šalies kultūros kūrimo, plėtros, perdavimo, saugojimo bei kultūros centrų sistemos vystymo, tobulinimo ir viešinimo.
„Šiandien turime progą prisiminti ir įvertinti, kaip iš kartos į kartą perduodami Lietuvos kultūros pagrindai bei žinios apie plačiojo pasaulio kūriniją ne tik prisideda prie kiekvieno asmens tobulėjimo, bet ir padeda mums spręsti bendrus iššūkius.
Kultūros centrų bendruomenės puoselėjama apdovanojimų tradicija leidžia mums sutelkti dėmesį į tuos, kurie labiausiai prisideda prie kultūros sklaidos Lietuvoje“, – sveikinimo žodyje sakė Prezidentas.
Apdovanoti nusipelnę žmonės
Pasak šalies vadovo, „Auksiniai feniksai“ mus moko matyti visus: kultūros kūrėjus, rėmėjus, centrų vadovus, partnerius, galiausiai – net ir kultūros politikus.
Visus matydami, galime geriau įvertinti, kaip svarbu sudaryti sąlygas kurti ir savąja kūryba dalintis, taip pat užtikrinti, kad valstybės raidoje visada būtų vietos kultūrai.
„Neabejoju, kad šiais metais – Dainų šventės šimtmečio metais –dar kartą įsitikinsime, kiek daug gali pasiekti daugiabalsis choras, vienijamas bendrų tikslų.
Skirtingų patirčių kolektyvai jau skleidžia žaliosios girios žinią visoje Lietuvoje. Dėkoju visiems, kurių pastangomis jubiliejinė Dainų šventė taps dar viena šalies sutarimo ir sugyvenimo diena!“, – sakė Prezidentas.
Šalies vadovas padėkojo už kasdienes pastangas, atsidavimą ir profesionalumą, nedviprasmišką vertybinę poziciją priimant brolius ir seseris ukrainiečius, suteikiant jiems sąlygas burtis ir praturtinti mūsų patirtis, mūsų gyvenimus.
Vardinės „Auksinio fenikso“ statulėlės teiktos penkiose nominacijose: „Metų kultūros politikui“, „Metų kultūros centro vadovui“, „Metų kultūros ir meno kūrėjui“, „Metų kultūros centro partneriui“ ir „Metų kultūros rėmėjui“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!