Nausėdienė pademonstravo išskirtinę eleganciją: įvertinkite patys

Diana Nausėdienė penktadienį lankėsi Dovilų etninės kultūros centre. Renginyje pirmoji šalies ponia pademonstravo išskirtinai elegantišką ir pavasarišką įvaizdį.

7

Diana Nausėdienė pasipuošė elegantišku rausvos spalvos kostiumėliu, o šukuosenai pasirinko lengvas garbanas. Prie įvaizdžio puikiai derėjo ir lengvi, elegantiški perliniai auskarai bei derantis kaklo papuošalas. Ji avėjo juodus smailianosius aukštakulnius, prie kurių lyg netyčia prisiderino ir juodos spalvos apsauginė veido kaukė. 

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prezidentas G. Nausėda su žmona D. Nausėdiene lankosi Dovilų pagrindinėje mokykloje ir kultūros centre

Dovilų etninės kultūros centre D. Nausėdienė susitiko su centro darbuotojais ir kartu su mažaisiais lankytojais dalyvavo edukacijoje, kurioje buvo rišami sodai.

„Labai svarbu vaikui nuo mažens įdiegti etninės kultūros pajautimą ir pažinimą. Tik taip mes išsaugosime savo tapatybę“, – po susitikimo sakė Diana Nausėdienė.

Dovilų miestelis įsikūręs paribyje tarp Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos etnografinių regionų, todėl šiame centre puoselėjamos abiejų regionų tradicijos.

Pirmoji ponia pasidžiaugė, kad Dovilų etninės kultūros centro darbuotojai ne tik puoselėja, fiksuoja ir saugo krašto etnokultūrinį, istorinį paveldą, bet ir rūpinasi tradicijų perdavimu jaunajai kartai. Viena gražiausių ir gyviausių – sodų rišimas.

„Kai pirmą kartą pamačiau sodą, man tai buvo kosmosas. Pradėjus rišti, šiaudinis sodas pasirodė esąs tikras gyvas kūrinys, kiekvieną kartą vis kitoks, vis įdomesnis, lyg žmogus su savitais bruožais ir skleidžiantis kažkokią gerą žinią. Sodo kūrimo procesas be galo malonus ir įdomus, rankas tartum kas valdo iš pačio dangaus“, – pasakojo šio meno vaikus ir suaugusiuosius mokanti etnologė Dalia Lengvinaitė.

Sodų rišimo tradicija prieš kelerius metus įtraukta į nacionalinį Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą, tikimasi, kad ji bus įtraukta ir į UNESCO Nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.


Rašyti komentarą...
A
Alytiske
2021-05-21 16:16:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Super graži moteris ir puikiai apsirengusi, čia turėtų imti pavyzdį "ministrės" vaikščiojantis naktiniais ir Gariūnų apdarais,šaunuolė mūsų Diana, o prezidentas ir puikiai atrodo, kultūringas, pasitempes visada, baigėsi mėlynųjų kiteliu era, nors čia Lietuva turi kuam diziuatis
Atsakyti
-11

S
Seniuks
2021-05-21 17:15:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek jūs galit įžeidinėti, vistiek ji yra prezidento žmona, o šiai moteriai tikrai proto pakanka, ji atlieka savo pavestus darbus, o pavydėt labai ne kultūringa, kažkiek turėkime pagarbos kitam, nepasirodikime, kad vis kyšo plugo rankenos
Atsakyti
-7

S
Sako
2021-05-21 17:26:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmogų sutinka pagal rūbus, išlydi pagal protą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų