Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienį Prezidentūros kieme atidaryta Dianos Nausėdienės globojama paroda „AccessAbility“, skirta atkreipti dėmesį į aplinkos prieinamumą, kuris būtinas norint užtikrinti žmonių su negalia orumą.

Šeštadienį Prezidentūros kieme atidaryta Dianos Nausėdienės globojama paroda „AccessAbility“, skirta atkreipti dėmesį į aplinkos prieinamumą, kuris būtinas norint užtikrinti žmonių su negalia orumą.

REKLAMA

„Galia būti laisvu, nepriklausomu, aktyviu savo paties gyvenimo šeimininku bei bendruomenės nariu reiškia būti oriu. Labai dažnai, iš pirmo žvilgsnio, sudėtingą ir filosofinį žmogaus orumo klausimą galima išspręsti ir paprastais būdais. Kartais pakanka tik durų be slenksčio, kad jos būtų atviros kiekvienam.

Kartais pakanka paprasto techninio sprendimo pateikti informaciją ir raštu, ir garsu – ir žinios tampa prieinamos kiekvienam. Tebūnie ši paroda dar viena proga kalbėtis ir keisti paprastus dalykus, kurių kiekvienas yra didžiojo pokyčio pradžia“, - parodos atidaryme kalbėjo Diana Nausėdienė.

Bendroje Lietuvos ir Švedijos fotografijų parodoje pristatomi 28 žmonių su negalia portretai ir asmeninės istorijos. Po pasaulį keliaujančią parodą, kurią kiekvienoje šalyje papildo vietinių žmonių portretai, organizuoja Švedijos ambasada, Švedijos institutas ir Lietuvos negalios organizacijų forumas siekdami atkreipti dėmesį į žmonių su įvairiomis negaliomis galimybes ir patiriamą nelygybę.

REKLAMA

Renginyje dalyvavo ir susirinkusius sveikino Švedijos ambasadorė Inger Buxton, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ministrė Monika Navickienė, Lietuvos negalios organizacijų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė, LR Seimo Žmonių su negalia teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė, LR Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Eglė Čaplikienė.

Savo asmeninėmis istorijomis dalijosi ir dvi parodos herojės - Irma Jokštytė ir Irmina Beneševičiūtė.

Visos kalbos buvo verčiamos į lietuvių gestų kalbą.

Parodos organizatoriai: Švedijos ambasada, Švedijos institutas, Lietuvos negalios organizacijų forumas.

Ši paroda taip pat primena, jog šiemet minima Lietuvos iš Švedijos diplomatinių santykių užmezgimo 100 metų ir atkūrimo 30 metų sukaktys.

Parodą „AccessAbility“ Prezidentūros kieme kviečiame aplankyti darbo dienomis nuo 18 iki 21 val., savaitgaliais ir šventinėmis dienomis – nuo 11 iki 22 valandos. Esame atviri ir lankytojams su gyvūnais. O jei atvyksite dviračiu ar paspirtuku, savo transporto priemonę galėsite saugiai palikti prie įrengtų stovų rūmų kieme. Paroda Prezidentūros kieme veiks iki gegužės 23 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų