• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip per naktį gerai išsimiegoti ir rytą prabusti žvaliems? Kokie naujausi mokslo tyrimai miego srityje? Kaip išsirinkti tinkamą pagalvę ir čiužinį?

Kaip per naktį gerai išsimiegoti ir rytą prabusti žvaliems? Kokie naujausi mokslo tyrimai miego srityje? Kaip išsirinkti tinkamą pagalvę ir čiužinį?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į šiuos ir kitus klausimus atsako Lietuvoje viešėjęs bendrovės „Technogel“ viceprezidentas Michelis Leonas.

REKLAMA

Ar daug žmonių pasaulyje skundžiasi miego sutrikimais?

Miegas yra didelė problema. Jau vien tai, kad parduodama labai daug migdomųjų, pasako daug. Mums miegas yra būtinas, todėl žmonės miego sutrikimus stengiasi išspręsti įvairiausiais būdais. Jie žino, jog neišsimiegoję bus nedarbingi, gyvenimas nebus visavertis, kankins bloga nuotaika, o gal ir sveikatos sutrikimai.

REKLAMA
REKLAMA

Dar daug ko apie miegą nežinome, tačiau aišku, kad miegant vyksta daug gyvybiškai svarbių procesų: gaminami hormonai (tarp jų ir seratoninas), kiti įvairūs cheminiai elementai, būtini mūsų organizmui, stiprinantys mūsų imuninę sistemą. Iš istorijos žinome, kad efektyviausias kankinimo būdas – neleisti žmogui miegoti. Po dviejų trijų dienų be miego žmogus jums pasakys viską, ką tik norite.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas yra geras, kokybiškas ir sveikas miegas?

Į šį klausimą siekia atsakyti daugelis pasaulio mokslininkų. Miego tyrimai pastaruoju metu tapo dar intensyvesni, ieškoma būdų, kad miegas būtų kokybiškesnis.

Mūsų atlikti tyrimai įvairiose laboratorijose rodo, kad kokybiškas miegas priklauso ne vien nuo trukmės. Stebėdami savo įpročius žinome, kad net ir ilgai išsimiegoję dažnai jaučiamės pavargę, nepailsėję. Neretai mūsų miegą trikdo įvairūs išoriniai veiksniai: verkiantis vaikas, gimtadienį švenčiantys kaimynai, triukšminga gatvė, alinantis karštis ir pan.

REKLAMA

Žinoma, labai svarbu tyla, geras vėdinimas, kambario temperatūra, tačiau ne mažiau svarbi yra kūno padėtis miegant. Specializuotoje miego ligoninėje darėme tyrimus: kelias naktis stebėjome žmogų, miegantį ant skirtingų čiužinių, matavome jo miegą pagal įvairius parametrus ir gavome labai įdomius duomenis. Remiantis jais galime pasakyti, kad pagerinti miego kokybę įmanoma – svarbu pratęsti gilaus miego, taip vadinamo „slow wave sleep“, trukmę. Tada galima miegoti trumpiau, bet jaustis geriau pailsėjusiam. Tai galima padaryti parinkus tinkamą čiužinį ir, svarbiausia, pagalvę.

REKLAMA

Kaip išsirinkti gerą pagalvę ir čiužinį? Dažnai mums pagalvės būna per didelės, per minkštos ar per kietos, kartais atrodo geros, bet ryte vis tiek jaučiamės nepatogiai...

Pagalvė yra fantastiškas, tačiau dar per menkai vertinamas ir mažiausiai ištirtas dalykas. Kas yra pagalvė? Paprastai – įvairiausių, formos neturinčių medžiagų pripildytas medžiaginis maišas. Geros pagalvės negali būti skirtos visiems: mūsų galvos, veidai, pečiai, net padėtis miegant skiriasi, ir pagalvė turi būti pritaikyta kiekvienam individualiai. Jeigu miegame nepatogia poza dėl prastos pagalvės, mes užmigsime, tačiau neišsimiegosime. Žinoma, galiausiai mūsų kūnas pripras prie tokios netaisyklingos padėties miego metu. Miegant kasnakt po aštuonias valandas netaisyklingai, po kelerių metų pradėsime skųstis kaklo, nugaros skausmais ir, greičiausiai, ligomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mes pagalvėms naudojame specialų užpildą, kurį iš pradžių kūrėme tik medicininiais tikslais. Jis visada išlaiko formą ir prisitaiko prie kiekvieno galvos ir veido formos, padeda išlaikyti visą kūną taisyklinga poza.

Tai kokia ta gera pagalvė turi būti?

Miunchene, ergonomikos institute, atlikome tyrimus. Vertinome įvairias miego pozas, matavome, kaip veikia pagalvę galvos svoris, darėme įvairias simuliacijas ir atitinkamai kūrėme pagalves. Pagalvės aukštis pirmiausia priklauso nuo pozos, kuria miegate. Dažniausiai pasitaikanti – ant šono, šiek tiek sulenkus kelius. Tokiu atveju reikalinga aukštesnė pagalvė, nes mūsų galvą kilsteli petys. Paskui reikia vertinti čiužinio kietumą – kuo kietesnis, tuo aukštesnė pagalvė. Mažiausios pagalvės reikia miegantiesiems ant nugaros ir ant minkšto čiužinio. Atsižvelgiant į šiuos tyrimus, kūrėme ir savo pagalves – jų aukščio amplitudė nuo 7 iki 40 centimetrų. Ant šono miegantiesiems rekomenduojame maždaug 12 cm aukščio pagalves.

REKLAMA

Kaip skiriasi miego tradicijos Europoje, Azijoje, Rusijoje ir JAV?

Jungtinėse Amerikos valstijose žmonės labiau mėgsta minkštus čiužinius ir pagalves. Lovos jų aukštesnės ir didesnės. Europoje vyrauja įvairovė, tiek lovos stilių, tiek renkantis čiužinius ar medžiagas. Azijoje iki šiol buvo mėgstami kietesni čiužiniai, tačiau ši nuostata keičiasi ir artėja prie europietiško komforto supratimo.

REKLAMA

Išskirtinė yra Japonijos rinka, kur dažnai namuose net nėra miegamojo, jau nekalbant apie čiužinius. Čia nakčiai didžiausiame kambaryje tiesiog išvyniojami ir patiesiami 7–10 cm miegoti skirti tatamiai. Vis dėlto net japonų įpročiai keičiasi, ir ši rinka turi didžiulį potencialą ateityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dalį savo produkcijos skiriate sportininkams, galbūt jie dažniau skundžiasi miego sutrikimais nei kiti žmonės?

Su mumis bendradarbiauja labai daug profesionalių, pasaulinio masto sportininkų ir sporto medikų. Tai profesionalūs sportininkai, dalyvaujantys tiek „Formulės-1“, tiek „Tour de France“ varžybose ir ieškantys būdų, kaip maksimaliai pagerinti savo rezultatus. Jie praleidžia begalę valandų sportuodami – jų kūnas yra pagrindinis įrankis, tad geras maistas ir kokybiškas miegas yra labai svarbūs.

REKLAMA

Sportininkai daug keliauja. Įsivaizduokite „Tour de France“ varžybas. Beveik mėnesį sportininkai keliauja ir kiekvieną naktį miega vis kitame viešbutyje, kitoje lovoje, ant kitokio ir ne visada patogaus čiužinio. Viena naktis gali padaryti įtaką ilgus metus trukusio darbo rezultatams.

Suprasdami miego svarbą šiandien daugelis jau vežasi mūsų individualiai pritaikytas pagalves ir užtiesiamus čiužinius į varžybas.

REKLAMA

Kaip kilo mintis sukurti unikalią „Technogel“ medžiagą? Kiek metų kūrėte šią technologiją?

„Technogel“ gelį pradėjome naudoti medicinoje 1992-1993 m. Įvairūs mūsų gaminami produktai buvo naudojami žmonėms, kurie daug guli: esantiems komoje, su įvairiais nudegimais, lūžiai. Vis dėlto jautėme, kad mūsų technologijos gali būti naudingos ir paprastiems žmonėms. Savo produktus sukūrėme 2006-2007 metais, vėliau juos testavome, o 2009 m. prisistatėme oficialiai ir pradėjome prekybą.

REKLAMA
REKLAMA

Nors nevykdome jokios aktyvios rinkodaros kampanijos, šiandien pasaulyje turime 6000 skyrių 45 šalyse. Užaugome natūraliai, dėl klientų pasitikėjimo ir rekomendacijų.

Šio produkto kūrimas susijęs su aistra, atsidavimu ir tikėjimu, kad jis pakeis žmonių miego įpročius. Nežinau nė vieno kito gamintojo, kuris praleidžia ligoninėse, laboratorijose ir universitetuose tiek laiko, kiek mes.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų