Musė nutūpė ant jūsų maisto? Kuo greičiau jį išmeskite

Yra įvairių dalykų, kuriuos galite padaryti pamatę musę, gulinčią ant jūsų maisto. Pavyzdžiui, jūs galite iškart išmesti pietus. Bet yra keletas, kurie valgys toliau, lyg nieko neatsitiko, nes „tai tik musė“. Ši klaida iš tikrųjų gali sukelti rimtus negalavimus.

Yra žinoma, kad musės užteršia jūsų maistą bent jau paskutiniu dalyku, ant kurio tupėjo prieš tai. Šių mažų būtybių poveikis yra daug didesnis nei jos pačios ir daug sudėtingesnis, nei galima pamanyti.

Štai, ką svarbu žinoti apie muses: jos maitinasi čiulpdamos skysčius per savo kanalėlius. Dėl burnos formos, visą maistą, kurį jos nori valgyti, turi paversti skysčiu. Norėdamos tai padaryti, jos ant maisto išleidžia seiles, kuriose prieš tai yra buvusių „patiekalų“ likučių, kuriais galėjo būti ir išmatos ar supuvusi mėsa.

Į maistą gali sudėti kiaušinius

Tie skanūs likučiai, kuriuos išsaugojote vėlesniam laikui, gali virsti tobulu kiaušinių lizdu. Ir po kurio laiko jie išaugs į mažus naminius kenkėjus (museles ar lervas), kurie tikrai gali jus apnuodyti. Taigi nepamirškite uždengti savo maisto, jei kurį laiką jo neliesite, įspėja brightside.me.

Jų kojos ir sparnai gali paversti jūsų maistą bakterijų lizdu

Vabzdžiai daugybę bakterijų perneša ne tik savo kūno viduje, bet ir išorėje. Pasak Nanjango technologijų universiteto, „kiekvienas žingsnis iš šimto, kuriuos padarė musė, palieka mikrobų pėdsaką“. Tai reiškia, kad viskas, ką jos paliečia, būna apkrečiama bakterijomis.

Jos gali pernešti per 60 ligų.

Musės gali perduoti mažiausiai 65 skirtingas ligas žmonėms, vien tik ropodamos ant jūsų šiukšlių, o vėliau – ant maisto. Tai apima dizenteriją, viduriavimą, cholerą ir net raupsus. Kenčia ne tik žmonės, muses gali užkrėsti ir kitus gyvūnus, pavyzdžiui, viščiukus ar kiaules.


Rašyti komentarą...
V
Vytska
2020-08-01 22:38:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Musė nutūpė ant maisto-išmeskim. Musė nutūpė ant rankos,kojos ar dar kažkur... ka darom?
Atsakyti
-1

M
MR
2020-08-02 09:33:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaimo žmonės pripratę prie mūsių nekreipia dėmesio ir visi sveiki, baimei skleisti nėra rybų
Atsakyti
-1

T
Tomas
2020-08-01 15:36:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas rasp tokius straipsnius?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų