Moteris nustebino net medikus: sulaukusi 69 metų pagimdė dvynius

Nuspręsta, kad po dirbtinio apvaisinimo pastojusi 69 metų amžiaus moteris nėra pajėgi rūpintis savo keturmečiais dvyniais.

Mauricia Ibanez dvynius Gabrielį ir Mariją de la Cruz pagimdė per 2017 metų Valentino dieną, Burgose, Šiaurės Ispanijoje esančiame mieste.

64 metų moteris dirbtinio apvaisinimo procedūrą pasidarė JAV – manoma, kad ji yra vyriausia mama tapusi moteris Ispanijoje. Tačiau dabar jau ketverių metų amžiaus dvyniai netrukus po gimimo 2017 metais buvo paimti valstybės globon.

Šią savaitę Ispanijos Aukščiausiasis teismas patvirtino 2020 metų balandžio 22 dienos sprendimą, kuriuo teisės į vaikus moteriai atimamos. Šis sprendimas, kurį priėmė Burgoso provincijos teismas, skelbė, kad dvyniais nebuvo rūpinamasi „optimaliomis sąlygomis“.

Viešai neskelbiama, kokios sveikatos problemos vargino Mauriciją, bet dėl jos negebėjimo jais pasirūpinti vaikai gyveno „akivaizdžiai netinkamomis sąlygomis“. Teismas patvirtino, kad šis sprendimas nėra grindžiamas moteris amžiumi ar jos psichologinės sveikatos būkle, rašoma mirror.co.uk.

Praėjusiais metais Mauricija „BURGOSconecta“ sakė: „Jie bet kurią dieną gali iš manęs viską atimti, jie iš manęs atims mano vaikus.“

Dvyniai šiuo metu gyvena jau su antra globėjų šeima, o jų mamai leidžiama juos kartais aplankyti.

2017 metais „El Pais“ rašė, kad Mauricija su socialinės rūpybos departamentu pasirašė sutartį, kuria įsipareigojo įdarbinti žmogų, kuris 24 valandas per parą padėtų jai rūpintis vaikais.

Dešimčiai dienų praėjus nuo moters grįžimo namo po ligoninės dėl Cezario pjūvio praleisto mėnesio socialiniai darbuotojai nusprendė, kad dvyniai nėra saugūs.

„Nuo tada kai ji grįžo namo, iš įvairių sričių ekspertų sudaryta komanda stebėjo M. Ibanez pažangą, ir visų jų ataskaitose pažymima, kad dvyniams reikia rūpesčio kitokioje aplinkoje“, – tuo metu sakė Burgoso socialinių reikalų departamento atstovas.

Mauricia turi dar vieną dukrą, Blancą, kuri taip pat gimė po dirbtinio apvaisinimo. Mergaitė taip pat buvo paimta iš mamos ir dabar yra įvaikinta Kanadoje.

REKLAMA

„Su dukra neturiu praktiškai jokių kontaktų“, – „El Correo de Burgos“ sakė ji. Mauricija itin kritiškai atsiliepia apie valstybines įstaigas, vadina jas „anti–socialinėmis“ ir teigia, kad jie „negali pakęsti“ jos tapimo motina „neįmanomo amžiaus“.

„El Pais“ rašė, kad M. Ibanez, buvusi valstybės tarnautoja, šeimą sukūrė po to, kai anksčiau išėjo į pensiją dėl psichologinės sveikatos sutrikimų. Netrukus po dvynių gimimo ji žiniasklaidai Sakė: „Tai aišku bijau, kad iš manęs atims vaikus. Jie tokie beginkliai, tokie mažyčiai ir trapūs.“

Vyriausia pasaulyje žinoma gimdyvė yra Daljinder Kaur iš Indijos, kuri 2015 metais po dvejus metus trukusių dirbtinio apvaisinimo procedūrų pagimdė būdama 70 metų amžiaus. Jos kūdikis Armaanas gimęs svėrė beveik 2 kg.

Carmen Bousada, vyriausia Ispanijos mama, pagimdžiusi 67 metų amžiaus, 2009 metų liepą mirė nuo vėžio taip ir nesulaukusi 70 gimtadienio, praėjus trejiems metams nuo dirbtinio apvaisinimo būdu užsimezgusių dvynių Cristiano ir Pau gimimo.


Rašyti komentarą...
T
Taigi
2021-03-11 20:24:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokio amžiaus moteriai turėti vaikų, neteisinga tų vaikų atžvilgiu. Turėtų būti įstatymai, draudžiantys tokius dirbtinio apvaisinimo būdus. Galvojama apie moterų norą, bet nemąstoma apie vaikų ateitį.
Atsakyti
0

T
To: skaičiau
2021-03-11 20:27:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsipeikėkite tamsta...Rašote absurdus. Tokia sena mama tiesiog neįgali normaliai pasirūpinti vaikais, nes ji neturi jau nei sveikatos, nei jėgų.
Atsakyti
0

O
Ona
2021-03-05 21:34:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuopeza
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų