Nigerijoje namo sugrįžo beveik 300 pagrobtų mergaičių

Salėje sėdinčių mergaičių akys – pilnos baimės: beveik 300 moksleivių praėjusį penktadienį Nigerijoje, Zamfaros valstijoje, iš valstybinės vidurinės mokyklos bendrabučio pagrobė ginkluoti asmenys.

Mergaitės dairosi aplinkui su palengvėjimu. Mat prieš kelerius metus šalyje daugelis iš kelių šimtų pagrobtų mokinių namo negrįžo.

„Daugelis mūsų susižalojo kojas ir negalėjome toliau eiti. Pagrobėjai sakė, kad nušaus visas, kurios toliau neis. Mes kirtome upę, jie mus paslėpė ir leido miegoti miške, po krūmais“, – sako viena iš paleistų moksleivių Umma Abubakar.

Vyriausybė su pagrobėjais, kuriuos vadina „banditais“, vedė derybas. Tai jau trečioji ataka prieš mokyklas Nigerijoje per mažiau nei tris mėnesius.

„Mums pavyko išgelbėti visas 279 mergaites. Visos yra sveikos. Mes planuojame jas nuvežti į medicinos įstaigas, kuriose bus ištirta jų sveikatos būklė“, – teigia Zamfaros valstijos gubernatorius Bello Matawalle. 

Pastaraisiais metais Nigerijos dalyje ginkluotos nusikalstamos gaujos vis aktyviau rengia išpuolius – grobia, plėšia ir žagina žmones. Tad prieš penkerius metus Zamfaros regione dislokuota kariuomenė.

Nors 2019 metais su „banditais“ pasirašyta taikos sutartis, išpuoliai tęsiasi iki šiol. Nuogąstaujama, kad į šias grupuotes infiltruojasi ginkluoti islamistai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų