Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Mama, kurios plaučiai vos nesubliuško, kai  ją pirmą kartą užklupo Covid-19, sakė, kad skiepas ją apsaugojo, kai ji užsikrėtė antrą kartą.

Mama, kurios plaučiai vos nesubliuško, kai  ją pirmą kartą užklupo Covid-19, sakė, kad skiepas ją apsaugojo, kai ji užsikrėtė antrą kartą.

32-ejų Anouska Black iš Šiaurės Airijos,  sakė, kad jos kūnas patyrė „traumą“ po to, kai jai dar 2020 metais buvo diagnozuotas koronavirusas. Ji sakė, kad ją „labai netikėtai“ ištiko astmos priepuolis ir ji pabudo ligoninėje su beveik subliuškusiais plaučiais.

Moteris sakė: „Iš tikrųjų tik tada ir sužinojau, kad susirgau Covid-19“. Šiaurės Airijos grožio konkurso nugalėtoja pasakojo: „Tarsi kas užpuolė mano smegenis ir virškinimo sistemą“, rašo mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Anouska nekosėjo, neturėjo temperatūros, nebuvo dingęs nei kvapas ar skonis. Ją kankino stipri migrena, ji vėmė ir viduriavo, miegodavo maždaug 20 valandų per dieną. Praėjus trims mėnesiams po diagnozės, 32-ejų moteriai vis dar nepagerėjo ir ji sakė, kad „kiekvienas įkvėpimas buvo tarsi dūris stiklu“.

Gruodžio mėnesį ji vėl pateko į ligoninę. Anouska sakė: „Antrą kartą vėl išgyvenau viską, buvo tikrai baisu. Maniau, kad susirgau PTSS, potrauminio streso sindromu. Ėjau iš proto. Man skyrė vaistų, gavau pilną gydymo kursą“.

Nuo to laiko ji įgijo daugybę alergijų, o balandžio mėnesį jai buvo diagnozuotas ilgasis Covid-19 ir Covid-19 nerimas. Kalbėdama apie savo nerimą, ji pasakojo: „Maniau, kad man viskas gerai, bet gydytojas pasakė, kad mano kūnas rodo nerimo požymius. Pasikeitė mano kvėpavimas, juk kūnas patyrė traumą“.

Dabar, praėjus metams po pirmojo užsikrėtimo, moters Covid-19 testas vėl buvo teigiamas, nepaisant to, kad ji jau gavusi abu skiepus.

REKLAMA
REKLAMA

 Ar galima užsikrėsti Covid-19 antrą kartą?

Galima užsikrėsti Covid-19 du kartus, nors tai mažai tikėtina. Kol kas nežinoma, kiek trunka Covid-19 vakcinos apsauga. Tyrimai parodė, kad dauguma persirgusių ir pilnai vakcinuotų žmonių bent penkis mėnesius turėtų būti apsaugoti nuo pakartotinio užsikrėtimo.

Bet tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus, ir nors tai mažai tikėtina, bet žinoma atvejų, kai žmonės per trumpą laiką du kartus užsikrečia Covid-19. Duomenys rodo, kad visus skiepus gavę žmonės yra mažiau linkę užsikrėsti Covid-19 du kartus nei tie, kurie nėra vakcinuoti.

Spalio mėnesį Anouską siaubingai išbėrė ir ją stipriai ėmė krėsti šaltis. Ji manė, kad prasidėjo alerginė reakcija, tačiau jai buvo pasakyta, kad tai gali būti Covid-19 simptomas ‒ jos testas buvo teigiamas.

Jos partneris taip pat susirgo koronavirusu ir abiem buvo diagnozuotas lengvas plaučių uždegimas. Perspėdama apie Covid-19  grėsmę, Anouska sako: „Kai negali kvėpuoti, tai tiesiogine prasme yra baisiausia. Tai tarsi skendimas ore. Nekalbėkite apie tai ‒ jei jaučiatės blogai, kvieskite greitąją pagalbą, paskambinkite savo šeimos gydytojui“.

REKLAMA
REKLAMA

Yra didžiulis skirtumas tarp pirmo ir antro karto

Kalbėdama apie skiepus, ji sako: „Tikrai tikiu, kad skiepai išgelbėjo mane nuo grįžimo į ligoninę. Praėjusiais metais tai mane taip stipriai paveikė. Aš buvau ligoninėje, galėjau mirti. Yra didžiulis skirtumas tarp pirmo ir antro karto. Ir vienintelis skirtumas yra tas, kad aš pasiskiepijau.  Aš nebūčiau norėjusi antrą kartą rizikuoti“.

Norėdama įspėti žmones apie kitus Covid-19 simptomus, ji sakė: „Tai ne tik tie trys simptomai. Nebus jokios žalos, jei nuolat atidžiai seksite naujienas“.

Anouska nori paskatinti visus žmones laikytis saugaus atstumo bei gerai apsvarstyti, ar verta  vėl lankytis didelėse parduotuvėse ir „be reikalo rizikuoti“. Ji sakė: „Žmonės labai nusiramino. Gyvenimas turi grįžti į normalias vėžes, bet gerbkime vieni kitus“.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų