REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„TikTok“ socialiniame tinkle reguliariai plinta keistos tendencijos. Tačiau pastaruoju metu tendencija, vadinama „skalpo pokštelėjimu“, sukėlė didelį ažiotažą, o sveikatos ekspertai ragina žmones to nebandyti namuose. Kas tai?

„TikTok“ socialiniame tinkle reguliariai plinta keistos tendencijos. Tačiau pastaruoju metu tendencija, vadinama „skalpo pokštelėjimu“, sukėlė didelį ažiotažą, o sveikatos ekspertai ragina žmones to nebandyti namuose. Kas tai?

REKLAMA

„Skalpo pokštelėjimas“ „TikTok“ tinkle plinta it virusas. Pirmą kartą šią plaukų pešimo madą paskleidė Yana Semerly vardu pasivadinusi vartotoja.

Jos vaizdo įrašas, kuriame matyti du draugai, išbandantys keistą galvos odos praktiką, iki šiol  yra surinkęs virš 833 000 „patiktukų“. Nors vaizdo įrašas greit išpopuliarėjo, bet skrandį supykinantis pokštelėjimo garsas nėra skirtas silpnų nervų žmonėms.

Nepaisant to, vartotojai užtvindė komentarų skiltį sakydami, kad ketina tai išbandyti arba jau išbandė, rašo express.co.uk. Tačiau ekspertai įspėja, kad tai yra tik dar viena madinga tendencija, ir kad „TikTok“ entuziastai neturėtų jos patys bandyti.

REKLAMA
REKLAMA

Kas yra  „skalpo pokštelėjimas“?

Tiesą sakant, tai plaukų kuokšto timptelėjimas kol pasigirsta skalpo pokštelėjimo garsas. Paimamas nedidelis plaukų kuokštas, jis apsukamas tvirtai aplink pirštus ir tada stipriai truktelėjama ‒ kuo stipriau ir greičiau.

REKLAMA

Pokštelėjimą, kurį galite išgirsti vaizdo įraše, sukelia aponeurotinis šalmo atitrūkimas (aponeurotic galea) Tai minkštas audinio sluoksnis po jūsų galvos oda.

Kai plaukai traukiami staigia jėga, aponeurotinis šalmas atitrūksta nuo kaukolės. Kitame „TikTok“ vaizdo įraše Detroite įsikūręs plastikos chirurgas pasidalino medicinine įžvalga apie šią tendenciją.

Anthony Youn MD sakė: „Stipriai traukiant plaukus, atplėšiamas šalmas nuo kaukolės ir girdisi pokštelėjimo garsas“. Jo visiškai nesužavėjo šis triukas ir jis klausia: „Koks velnias čia vyksta?“.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kai kuriose kultūrose galvos odos truktelėjimus iš tikrųjų praktikuoja kirpėjai ‒ taip masažuojama galva. Masažo terapeutas Jon Musgrave „Health.com“ sako: „Tai nėra standartinė vakarietiško masažo technika ir to nedaryčiau nei sau, nei kam nors kitam“.

Kodėl toks bandymas nerekomenduojamas?

Kai vaizdo įrašas išpopuliarėjo, daugelis sveikatos ekspertų sakė, kad galvos odos atplėšimas  gali turėti tam tikrų nepageidaujamų padarinių.

Kosmetikos odos medicinos klinikos direktorius Dr Ross Perry sakė: „Pirmiausia galite lengvai pažeisti vidinį galvos odos sluoksnį, sukelti kraujavimą ir  infekcijas, jis gali tapti skausmingas“.  Jis sakė, kad ši tendencija gali „ilgainiui pažeisti plaukų folikulus“, o tai gali sukelti „plaukų slinkimą“.

Dr Perry pridūrė, kad galvos odos atšokimas gali net pakenkti kaklui ir galvai dėl jėgos, kuria „traukiami plaukai“. Ekspertas nerekomendavo žmonėms  šio triuko. Jis sakė: „Mano nuomone, to tiesiog neverta bandyti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų