Apie netektį socialiniuose tinkluose pranešė Akmenės rajono savivaldybė.
Margeluičių kaime gimusio S. Čirpaus gyvybė užgeso Vokietijoje, čia jis gyveno nuo 1944-ųjų, kai vokiečių buvo išvežtas iš Lietuvos. Kurį laiką S. Čirpus gyveno Bocholto mieste, ilgainiui įsikūrė Redėje.
Gyvenimas užsienyje nelepino, teko verstis įvairiais darbais, tarnauti JAV okupacinės kariuomenės kontingento apsaugos tarnyboje, dirbti gamyklose.
Gerus darbus prisimins amžinai
Prabėgus ne vienai dešimčiai metų, jis užmezgė oficialius ryšius su Lietuva, nuo 1989 m. beveik kasmet lankėsi Akmenės, kituose šalies rajonuose, kur užsiimdavo labdaringa veikla.
„Apie 1988-uosius jis užmezgė oficialius ryšius su Lietuva, nuo 1989-ųjų beveik kasmet lankėsi Akmenės ir kituose šalies rajonuose. Ir lankėsi ne tuščiomis: su Raudonojo kryžiaus ir kitais labdariais organizavo materialinės pagalbos rinkimą.
Dažna su skurdu susidūrusi Akmenės krašto šeima patyrė šio labdario dosnumą. S. Čirpus su draugais labdariais nevengdavo apvažiuoti šelpiamas šeimas ir pasižiūrėti, ko dar galėtų trūkti jų vaikams ar seneliams.
S. Čirpaus gerumo didelę dalį patyrė ir Akmenės rajono medicinos, globos įstaigos ir organizacijos – joms buvo gabenama baldų, specialių lovų, įrangos ir daugybė kitokių daiktų, kurių labai stigo ant savarankiškų nepriklausomybės kojų stojančiai Gimtinei.
S. Čirpus pasižymėjo ir išskirtiniu komunikabilumu, noru suartinti abiejų šalių – šalies, kurioje gimė ir šalies, kurioje gyveno daugybę metų – žmones ir organizacijas. Jis tarpininkavo užmezgant ryšius tarp Bocholto miesto ir Akmenės rajono savivaldybės, tarp mokyklų ir įvairių organizacijų.
Visąlaik aktyviai domėjosi, kaip klostosi šie ryšiai: atvykęs paviešėti į Naująją Akmenę, apsilankydavo Savivaldybėje, bendruomenių susibūrimuose, šventėse, mielai užsukdavo į kraštiečių meno mėgėjų koncertus. Ir pats buvo labai svetingas: savo namuose Vokietijoje širdingai priimdavo akmeniškių delegacijas, viešinčias Bocholte“, – dalijosi Akmenės rajono savivaldybė.
Už labdaringą ir švietėjišką veiklą S. Čirpus apdovanotas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi, už ypatungus nuopelnus Akmenės kraštui 1999 m. jam suteiktas Akmenės rajono Garbės piliečio vardas.
„Šviesus Stasio Čirpaus atminimas, dėkingumas už jo kilnius darbus visam laikui išliks akmeniškių širdyse“, – priduriama įraše.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!