• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Radviliškio rajono bendruomenė su skausmu praneša, kad eidama 76-uosius metus mirė dailininkė Genovaitė Butkevičienė.

Radviliškio rajono bendruomenė su skausmu praneša, kad eidama 76-uosius metus mirė dailininkė Genovaitė Butkevičienė.

REKLAMA

„Su giliu liūdesiu pranešame, kad po sunkios ligos Anapilin išėjo baisogalietė dailininkė Genovaitė Butkevičienė“, – rašoma pranešime.

Pranešama, kada vyko laidotuvės

Atsisveikinimas su velione – Baisogalos šaulių namuose vyko lapkričio 28 d. (antradienį), nuo 8 iki 16 val.

Šv. Mišios vyko antradienį, 9 val., Baisogalos parapijos bažnyčioje.

Urna buvo išnešama 16 val.

Laidotuvės vyko lapkričio 29 d., 11.30 val., Vilniuje, Kairėnų kapinėse.

Prisiminė, kokia buvo velionė

„Ji priklausė retai kategorijai žmonių, kurie sumaterialėjusiame mūsų pasaulyje išsiskiria aplinkinius šildančiu gerumu, dosnumu, atjauta, gėrio ir grožio siekiu.

Kilusi iš kaimo ir įsigijusi profesionalaus dailininko-keramiko specialybę, ji vėl sugrįžo į kaimą ir daugelį metų dėstė dailę pamokose ir dailės būreliuose, siekė, kad vaikai pajustų kūrybos džiaugsmą.

REKLAMA
REKLAMA

To paties siekė rengdama užsiėmimus suaugusiesiems. Stebino jos pozityvumas. Geras, jautrus žodis, nuoširdi šypsena, optimizmas, užkrečiantis juokas, prasmingi pokalbiai lyg magnetas traukdavo prie jos visus ją pažįstančius žmones.

REKLAMA

Genovaitė nebuvo linkusi ką nors teisti ar smerkti. Jos filosofija buvo paprasta: „Net klystančiame žmoguje reikia ieškoti gėrio, nuoširdumo, atvirumo. Kartais po grubia išore slepiasi jautri, trapi, pažeidžiama siela.“

Pati turėjusi jautrią sielą, pagaulią grožiui, Genovaitė daug laiko praleisdavo gamtoje. Sakydavo, kad gamta ir nuoširdūs žmonės ją įkvepia kūrybai.

Baisogališkių ir visų ją pažinojusiųjų atmintyje velionė išliks kaip puiki menininkė. Baigusi Dailės akademiją ir įgijusi taikomosios dailės dailininkės kvalifikaciją, Genovaitė visą savo gyvenimą paskyrė daugiašakei kūrybai.

REKLAMA
REKLAMA

Jai, gerai įvaldžiusiai senovinę grafito techniką, priklauso daugiau kaip 15 monumentalių sieninių pano, kurie puošia Kauno, Šiaulių, Radviliškio, Klaipėdos, Panevėžio, Kelmės, Joniškio visuomeninės paskirties pastatų interjerus.

Dailininkė sukūrė keliolika įvairaus dydžio skulptūrų, per 200 keramikinių medalių, surengė daugybę personalinių parodų Lietuvos miestuose ir miesteliuose, eksponavo savo darbus Kauno archyvo galerijoje.

 Be šių darbų, Genovaitė ėmėsi ir knygų iliustravimo, kūrė keramikinių gaminių etalonus „Jiesios“ gamyklai. Ji yra dalyvavusi tarptautiniuose keramikos simpoziumuose, sukūrusi stambaus masto keramikos kūrinių“, – rašo Radviliškio rajono savivaldybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų