Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Norintiems numesti svorio, dažnai yra siūloma mažai angliavandenių turinti dieta. Viena tokių populiarių dietų – Keto mityba. Tačiau prieš pradedant jos laikytis, turite žinoti keletą svarbių dalykų.

Norintiems numesti svorio, dažnai yra siūloma mažai angliavandenių turinti dieta. Viena tokių populiarių dietų – Keto mityba. Tačiau prieš pradedant jos laikytis, turite žinoti keletą svarbių dalykų.

Daktarė Zoe Williams aptarė angliavandenių, kurių galima rasti įprastuose maisto produktuose, skaičių. Vienas populiariausių – pusryčių kukurūzų dribsniai. Taigi kiekvienam, norinčiam numesti svorio, vienas iš būdų, ką galima pakeisti savo mityboje yra tai, jog reikėtų pakeisti „rafinuotus angliavandenius“ į pilno grūdo produktus.

Gydytoja Zoe diskutuodama apie dietas be angliavandenių sakė: „Kalbant apie angliavandenių mažinimą arba bandymą visiškai jų atsisakyti, matėme, trims milijonams žmonių, kurie tai bandė padaryti, paaiškėjo, kad daliai – nepavyko. Tačiau yra žmonių dalis, kuri, ne dietomis, bet pakeitę savo gyvenimo būdą sugebėjo sumažinti suvartojamų angliavandenių skaičių.“

Specialistė aiškino toliau: „Ilgą laiką jie įsipareigojo gerokai sumažinti angliavandenių skaičių, kurį jie valgė visą gyvenimą. Tokie pokyčiai gali būti tikrai naudingi jūsų sveikatai, ypač jei tai asmuo, kuriam gresia arba jis jau serga 2 tipo diabetu.“

REKLAMA
REKLAMA

Kokie tie angliavandeniai?

Kas yra angliavandeniai, daktarė Zoe aiškino: „Angliavandeniai yra viena iš trijų pagrindinių makroelementų arba trijų pagrindinių maisto grupių, iš kurių gauname energijos – kartu su baltymais ir riebalais. Ne visi angliavandeniai yra vienodi, todėl jie yra skirstomi į tris rūšis.“

Pirmoji rūšis, kurią gydytoją išskyrė yra cukrus. Labiausiai žmogui nėra naudingas rafinuotas cukrus, todėl jo kiekį mityboje tenkų prižiūrėti.

Antroji rūšis – krakmolas, pavyzdžiui, bulvės arba duona. Na ir trečioji angliavandenių rūšis, pasak gydytojos, yra skaidulos, kurios žmogaus organizmui yra labiausiai naudinga angliavandenių rūšis. Jos mažina cholesterolio kiekį ir riziką susirgti žarnyno ligomis.

Vienos laidos metu, gydytoja ant stalo buvo padėjusi dubenį su keliais įprastais maisto produktais.

„Visuose šiuose maisto produktuose yra angliavandenių, didelių angliavandenių kiekių. Kai kuriuose jų yra daugiau nei kiti. Todėl noriu paklausti, kaip manote, kuriuose produktuose jų yra didžiausias kiekis 100 gramų?“, – klausė tuo metu laidos auditorijos gydytoja.

REKLAMA
REKLAMA

Laidos vedėjai gydytojai atsakė, kad jų manymu, angliavandenių daugiausiai yra: razinose, baltoje duonoje ir mėlynėse bei riešutuose, morkose, rašoma express.co.uk. 

Gydytoja Zoe paaiškino, kad daugumoje vaisių ir daržovių yra šiek tiek angliavandenių:

„Uogose yra labai mažai angliavandenių, šakninėse daržovėse jų daugiau, tačiau didžiausi trys produktai ant stalo, kurie gausūs angliavandenių yra kukurūzų dribsniai, razinos ir balta duona. Razinos yra džiovinti vaisiai, o kadangi jos yra kondensuotos, juose yra daug angliavandenių, tačiau tuo pačiu ir daug maistinių medžiagų.“

Bekalbant moteriai vienas laidos vedėjas šūktelėjo, kad dar pridėtų ir kukurūzų dribsnius. Jam gydytoja paantrino, kad tokie dribsniai turi be galo daug angliavandenių:

„100 g – 84 g, taigi kukurūzų dribsniuose beveik 85 procentai angliavandenių. Palyginimui mėlynėse jų yra vos 10 procentų . Galima ir toliau valgyti daug angliavandenių turinčius produktus, tačiau kai kurie galėtų pagalvoti, kad juos galima pakeisti į pilno grūdo produktus. Pavyzdžiui, baltą duoną į juodą, baltus ryžius į rudus.“

REKLAMA
REKLAMA

Moteris taip pat pridūrė: „Manau, kad yra didžiulė grupė žmonių, besilaikančių „yo-yo“ dietos ir daugeliui jų dietos nutraukimas bus geriausias dalykas, kurį galite padaryti savo sveikatai. Ypač, jeigu jau daug metų laikotės tokios dietos ir šiek tiek numetate svorio, tada jį atgaunate ir vėl tas pats, tai ženklas, kad tokia dieta kenkia jūsų sveikatai.“

„Jei bandote numesti svorio dėl sveikatos priežasčių yra tiek daug kitų būdų, kurių galite imtis: padidinti naudingų mineralų kiekį suvalgytame maiste, būti aktyvesniems, ne tik norintiems numesti svorio, bet ir norintiems geriau miegoti, sumažinti streso lygį“, – sako daktarė Zoe.  

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų