• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai tvirtina, kad mus traukia prie tų, kurie mumyse pažadina įsimylėjusį Narcizą. Viską lemia tokie trivialūs būdai, kaip šypsena ir žvilgsnis tiesiai į akis.

REKLAMA
REKLAMA

Kambaryje, kuriame buvo daugybė žmonių, netikėtai susitiko jų žvilgsniai. Tarsi nusiritus jūros bangai kitų vakarėlių dalyvių balsai tą pat akimirką nutilo, o greita muzika sulėtėjo. Šis pirmasis žvilgsnis, abiejų širdyse sužadinęs stiprų jausmą – standartinis meilės romanų siužeto elementas, pastebi dienraštis.

REKLAMA

Ir štai dabar, tvirtina mokslininkai, pagaliau pavyko atskleisti tikruosius nepaprastai stiprios pirmojo žvilgsnio traukos mechanizmus.

Naujausi tyrimai rodo, kad romantiniai jausmai su tuo beveik neturi nieko bendra. Garsusis „pirmasis žvilgsnis“ „įjungia“ vien tik seksualinę trauką ir savimeilę.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš visko sprendžiant šiuo atveju pradeda veikti savotiškas narcisizmas. Žmonės atrodo patrauklūs tiems, kuriuos jie patys traukia, - pažymėjo Aberdeeno universiteto (D. Britanija) Veido tyrimų laboratorijos vadovas Benas Jonesas. – Iš esmės tai pats paprasčiausias efektas, kurį daugiau ar mažiau suvokiame visi: jei tu šypsaisi žmonėms ir ilgai žiūri jiems į akis, tai tavo patrauklumas jų akimis sustiprėja“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak mokslininko, šis tyrimas verčia abejoti didžiąja dalimi ankstesnių veidų patrauklumo tyrimų išvadų, nes jų autoriai labiausiai tyrinėjo grynai fizinius bruožus. Pavyzdžiui, jie nustatė, kad žmonės pirmenybę teikia simetriškiems veidams, taip pat tyrinėjo santykinį aiškiai išreikštų vyriškų ir moteriškų išorės bruožų patrauklumą.

REKLAMA

„Pasirodo, kad tikrovėje yra labai svarbūs socialiniai signalai, demonstruojantys, kaip stipriai jūs traukiate konkretų žmogų, - aiškina B. Jonesas. – Jus traukia žmonės, kuriuos traukiate jūs, ir tai rodo, kad patrauklumas neapsiriboja vien tik fiziniu grožiu“.

Mokslininko ir jo kolegų teigimu jiems pavyko įrodyti, kad tarpusavio trauka paremta socialiniais signalais, reiškiančiais tik viena: „Aš jumis domiuosi“. O pats svarbiausias signalas, jų manymu – tai, ar kitas žmogus žiūri tiesiai į jus.

REKLAMA

Pasak dienraščio, tyrėjai parinko keturis skaitmeninių nuotraukų paketus. Viename jų buvo moterys patenkintais, kitame – nepatenkintais veidais. Trečiame buvo patenkinti, ketvirtame – susiraukę vyrai. Kiekvienas atvaizdas buvo pateiktas bandomųjų apžiūrai dviem beveik vienodais variantais. Nuotraukos skyrėsi tik tuo, kad vienoje žmogus žvelgė tiesiai į objektyvą, o kitoje – į šalį. Po to savanoriams buvo pasiūlyta įvertinti santykinį kiekvienos nuotraukų poros patrauklumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai nustatė, kad žmogus, kuris žiūri į mus, mums atrodo patrauklus tik tada, kai, sprendžiant iš jo veido išraiškos, mes jam patinkame. Ši nuostata buvo dar stipresnė tais atvejais, kai respondentai vertindavo priešingos lyties atstovų nuotraukas, rašo „The Guardian“.

„Iš esmės mes nustatėme, kad žmonių, žiūrinčių tiesiai į tave, veidai atrodo patrauklesni, nei tie patys veidai, žvelgiantys į šalį, - teigia B. Jonesas. – Kitais žodžiais tariant, žmonėms patinka, kai į juos žiūrima.“

REKLAMA

Tyrimo rezultatai paskelbti leidinyje „Proceedings of the Royal Society“, teigia dienraštis.

Pasak mokslininkų, evoliucijos požiūriu šio tyrimo rezultatai atrodo visai logiški. „Kad susirastum seksualinį partnerį, reikia įdėti daug pastangų, tad visai protinga šias pastangas nukreipti pačiu efektyviausiu būdu – kitaip tariant, taip, kad padidintum savo patrauklumą potencialių partnerių akyse“, - aiškina B. Jonesas.

REKLAMA

Pasak „The Guardian“, išvada labai paprasta: neverta gaišti laiko žmogui, kuris jumis paprasčiausiai nesidomi.

„Jei įeinate į barą, ir patraukli mergina nekreipia į jus dėmesio ar šypsosi Bradui Pittui kitoje baro pusėje, jūs ko gero neimsite jos vaišinti vynu. Tačiau jeigu jums pasirodžius ji pažvelgia į jus ir nušvinta šypsena, jūs ko gero pasiūlysite jai kartu išgerti“, - pastebi B. Jonesas. Ir priduria: „Nesakykite mano žmonai, kad aš tai sakiau.“ Mat daktaras Jonesas yra vedęs Lisą DeBruine – šio tyrimo bendraautorę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip tapti patrauklesniam

Britų dienraščiui „The Telegraph“ Alberdeeno universiteto Veido tyrimų laboratorijos vadovas Benas Jonesas atskleidė, kaip mokslininkų duomenimis tapti patrauklesniais.

Žvilgsnis tiesiai į akis besišypsant 4 kartus patrauklesnis, nei tiesus nepatenkintas žvilgsnis. Bendraujant su priešingos lyties atstovais šypsena kartu su žvilgsniu į akis gali padaryti jus 8 kartus patrauklesniu.

REKLAMA

Ir vyrus, ir moteris stipriau traukia sveiką odą turintys žmonės, todėl valgykite sveiką maistą ir meskite rūkyti. Priešingu atveju naudokite daugiau kosmetikos, kad paslėptumėte savo trūkumus.

Vyrus labiausiai traukia jaunystė, todėl naudokitės kosmetiniu pieštuku akims apvedžioti, kad jos atrodytų didesnės.

REKLAMA

Simetriški veido bruožai atrodo seksualesni, todėl stenkitės naudodami makiažą išlyginti antakius.

Sveika veido spalva labiau sustiprina patrauklumą, skruostų raudonumas padeda jį pabrėžti.

Išskyrus priešistorinių medžiotojų ir rinkėjų bendruomenę, kurioje putnumas buvo sėkmingo medžiotojo ar rinkėjo fizinis bruožas, nedidelis apkūnumas jaudina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų