tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pagal karališkosios šeimos protokolą, Kate Middleton ir Meghan Markle turi nusilenkti princesėms Anne, Beatrice ir Eugenie lygiai taip pat, kaip ir karalienei.

Pagal karališkosios šeimos protokolą, Kate Middleton ir Meghan Markle turi nusilenkti princesėms Anne, Beatrice ir Eugenie lygiai taip pat, kaip ir karalienei.

REKLAMA

Kate Middleton ir Meghan Markle turėtų lenktis tiems šeimos nariams, kurie turi karališkojo kraujo, net jei jie nepretenduoja į sostą.

Karališkuosiuose susibūrimuose visi turi lenktis prieš karalienę, tačiau abi kunigaikštienės turi oficialiai pasveikinti ir princeses, kurios savo titulą įgijo gimdamos, pavyzdžiui, princeses Anne, Beatrice ir Eugenie, rašo mirror.co.uk

Šią taisyklę pirmą kartą išleido karalienė Elžbieta I 1595 metais, kai nusprendė, kad jos kraujo giminė lenkia visas kitas. Britų aristokratijos ekspertė Wendy Bosberry-Scott sakė, kad ištekėjusios moterys turi žemesnį statusą šeimoje nei jų karališkojo kraujo artimieji.

„Karališkosios šeimos moterys, kurios titulus įgyja ištekėjusios, dėl to yra žemesnio rango nei gimusios šeimoje“, – sakė ji.

REKLAMA

Meghan Markle visada turėtų nusilenkti Middleton

„Iš esmės hierarchija egzistuoja siekiant užtikrinti, kad karališko kraujo princesės, kaip Eugenie ir Beatrice, nebūtų tarsi nustumtos“, – priduria Debrett atstovas spaudai.

REKLAMA

„Visuomenė tai gali pastebėti iš tvarko, kuria jie gali stovėti viešame renginyje, tvarka, kuria jie gali patekti į kambarį ar išeiti iš jo“, – priduria.

Kate ir Meghan padėtį šeimoje dar labiau apsunkina monarchijos tradicijos. Beveik visada vyrams teikiama pirmenybė prieš moteris – neskaitant karalienės.

„Kai žmonos yra su savo vyrais, jų statusas pakyla, kad atspindėtų faktą, kad vyrai dalyvauja. Kadangi vyrai turi aukštesnį rangą nei princesės (Anne, Eugenie ir Beatrice), jie turi pirmenybę, o šis aukštesnis rangas atsispindi jų žmonose“, – aiškinama.

REKLAMA

Meghan taip pat turėtų teoriškai nusilenkti Kate, nes jos vyras Williamas yra antrasis sosto įpėdinis, o tai jam suteikia aukštesnį rangą nei Harry.

Hercogienei Camillai – kitos taisyklės

Senovinę taisyklę vėlgi apsunkina princo Charleso žmona hercogienė Camilla. Kadangi ji yra ištekėjusi už sosto įpėdinio, ji yra aukščiau už Kate, Meghan ir visas jos karališkąsias dukterėčias, net jei jos nelydi princas. Camilla nenaudoja savo titulo Velso princesė, nes jis siejamas su velione princese Diana.

Tačiau ji vis dar turi aukštesnį statusą, kuris „rodomas vis dažniau“, nes „karalienė pastaraisiais metais pirmenybę teikė Camillai nei savo anūkėms“, parodant visuomenei, kad ji yra vyro, kuris bus kitas karalius, žmona.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų