Medikai siunčia žinią dėl koronaviruso: sulaukė 10 tūkstančių skambučių

Lietuvoje jau nustatyta dvylika susirgimų koronavirusu atvejų. Grįžtantiems iš užsienio šalių lietuviams rekomenduojama keturiolika dienų praleisti namuose, tačiau dėl sveikatos patarimų jie dažnai kreipiasi į medicinos specialistus, kurie šiomis dienomis sulaukia begalės skambučių.

Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos specialistai nuo penktadienio pietų iki šiol sulaukė apie 10 tūkstančių skambučių linija 1808.

„Prakalbėta beveik 300 valandų. Tapome universalia linija, kuria paskambinę gyventojai teiraujasi apie viską – koronovirusą, saviizoliaciją, higieną, keliones, parduotuves, artimuosius, gyvunėlius.

Prašome jūsų kantrybės – žinome, jog nespėjam nuraminti visų jūsų baimes, tačiau prašome pagalvoti, ar jūsų klausimas tikrai aktualus šiuo metu.

Norėtume, jog visus neskubius klausimus atidėtumėt iki pirmadienio, kai bus didesnė galimybė pasikonsultuoti su kitomis institucijomis. Lietuvos Respublikos vyriausybės tinklalapyje galite rasti daug informacijos apie jus dominančias institucijas ir jų kontaktinius telefonus”, – savo „Facebook“ paskyroje rašė greitosios medicinos pagalbos specialistai.

Naujausias atvejis Klaipėdoje

Klaipėdos ligoninėje koronavirusas nustatytas antram jaunuoliui, kuris grįžo iš Danijos. Jis dirbo su Klaipėdos ligoninėje dėl šio viruso jau gydomu jaunuoliu, kuris taip pat grįžo iš Danijos.

Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vadovas Vinsas Janušonis LRT komentavo, kad jo antrojo paguldyto jaunuolio būklė yra vidutinio sunkumo, t.y. patenkinama.

Jaunuolis iš Danijos grįžo kovo 9 d.

Iš kelto, kuris atplaukė iš Švedijos, Klaipėdoje yra hospitalizuoti 9 žmonės, dar bus atvežti 6.

Taip pat laukiama karščiuojančių asmenų iš kito kelto, tačiau nepatikslinama, iš kur jis plaukia.

Pasak V. Janušonio, šių asmenų būklės yra vidutinio sunkumo arba nesunkios.

Sekmadienį Lietuvoje patvirtinti dar trys koronaviruso atvejai.

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), visi trys asmenys – neseniai grįžę iš užsienio.

Vienas žmogus izoliuotas ir gydomas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, du – Vilniuje, Santaros klinikose. Visiems jiems teikiama reikalinga pagalba.  

REKLAMA

Kaip BNS informavo sveikatos apsaugos ministro atstovė Lina Bušinskaitė, Klaipėdoje gydomas vyras grįžo iš Olandijos, Vilniuje – iš Norvegijos ir Austrijos.

Kaip žurnalistams sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis, koronavirusas nustatytas 25-erių vyrui.

„Tas jaunuolis dirbo kartu su tuo, kuris jau hospitalizuotas pas mus, paguldytas irgi sergantis“, – sakė jis.

Dėl šių naujų atvejų pradėti epidemiologiniai tyrimai.

Nustačius šiuos užsikrėtimus, Lietuvoje iš viso patvirtinta 12 COVID-19 atvejų. Visi iki šiol infekcijos atvejai – įvežtiniai.

Pirmoji pacientė jau pasveikusi ir šeštadienį išleista namo.

Siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, Vyriausybė nuo pirmadienio paskelbė karantiną visoje Lietuvos teritorijoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų