Medikai kreipiasi į Lietuvos žmones: padėti gali kiekvienas

Lietuvos medikai vėl kreipiasi į tautiečius. Šiuo metu ligoninėse pacientams labai trūksta kraujo, todėl Nacionalinis kraujo centras prašo visų geros valios žmonių padėti ir paaukoti savo kraujo.

„Šiandien LABAI REIKALINGAS

O RhD + (I teigiamos) O RhD – (I neigiamos) A RhD + (II teigiamos) grupių kraujas.

Atvykite ne vieni! Kuo daugiau kraujo atsargų sukaupsime, tuo daugiau gyvybių išgelbėsime, o drauge daryti gerus darbus iš ties smagu“, – rašoma Nacionalinio kraujo centro „Facebook“ paskyroje.

Kraujo donoru gali būti kiekvienas sveikas asmuo 18–65 metų amžiaus, kurio kūno masė ne mažesnė nei 50 kg, pateikęs galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. 

Donorų kraujo surinkimo procedūra yra saugi: naudojamos tik vienkartinės sterilios priemonės, vienos donacijos metu paimama standartinė kraujo dozė – 450 ml ir apie 30 ml privalomiems kraujo tyrimams, o visa informacija apie donorą, jo sveikatą, kraujo tyrimų rezultatus yra konfidenciali.

Donacijų trukmė: kraujo surinkimas – 6-12 min, kraujo sudėtinių dalių surinkimas (aferezė): trombocitų – 1,5-2 val., trombocitų+eritrocitų – 40-60 min., eritrocitų – 20-30 min.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų