Medikai kreipiasi į lietuvius: reikalinga skubi pagalba

Nacionalinis kraujo centras kreipiasi į žmones ir prašo pagalbos. Šiandien itin trūksta dviejų grupių kraujo donorų.

„Padovanoti kraujo užtrunka vos pusvalandį, o dovana išlieka visam gyvenimui. Nepamirškime, kad dovanodami kraujo galime padėti pasveikti ar net išgelbėti gyvybę. Kviečiame kartu kurti šviesesnį rytojų aplink mus esantiems – gimdyvėms, sunkiai sergantiems ar į nelaimę patekusiems žmonėms.

Šiuo metu gydymo įstaigose labai trūksta beveik visų grupių kraujo:O RhD + (I teigiama); O RhD – (I neigiama); A RhD + (II teigiama); A RhD – (II neigiama); B RhD – (III neigiama); AB RhD + (IV teigiama); AB RhD – (IV neigiama)“, – rašoma Nacionalinio kraujo centro „Facebook“ puslapyje.

Kraujo donoru gali būti kiekvienas sveikas asmuo 18–65 metų amžiaus, kurio kūno masė ne mažesnė nei 50 kg, pateikęs galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. 

Donorų kraujo surinkimo procedūra yra saugi: naudojamos tik vienkartinės sterilios priemonės, vienos donacijos metu paimama standartinė kraujo dozė – 450 ml ir apie 30 ml privalomiems kraujo tyrimams, o visa informacija apie donorą, jo sveikatą, kraujo tyrimų rezultatus yra konfidenciali.


Rašyti komentarą...
K
Klausimas
2020-08-12 01:47:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar galima duoti krauja, sergant autoimuniniu tiroiditu? Ar toks netinka? Kraujo turiu.
Atsakyti
0

V
Veronika
2020-08-13 02:20:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol gydys nuotoliniu būdu, net negalvoju, o galėčiau duoti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų