REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mantas Petruškevičius įvertino Lietuvos egles: užkliuvo 1 detalė

Kuomet visi skubėjo teisti Vilniaus miesto kalėdinės eglutės, kitaip vadinamos „tortu“, naujienų portalas JP nusprendė pasidomėti, ką gi apie Panevėžio žaliaskarę mano žinomi Lietuvos žmonės, dekoratoriai, stilistai.

Kuomet visi skubėjo teisti Vilniaus miesto kalėdinės eglutės, kitaip vadinamos „tortu“, naujienų portalas JP nusprendė pasidomėti, ką gi apie Panevėžio žaliaskarę mano žinomi Lietuvos žmonės, dekoratoriai, stilistai.

REKLAMA

Garsus Lietuvos dekoratorius, floristas Mantas Petruškevičius atskleidė, kad šiemet visos Lietuvos eglutės labai panašios, rašo naujienų portalas JP.

Nėra išskirtinumo

„Nesuprantu, kodėl visi šalies miestai nusprendė, kad eglutėms būtinos skraistės. Pirmasis šią idėją prieš kelerius metus panaudojo Vilnius, o dabar skraistėmis puošia visi. Tai – pasenęs reikalas.

Šiemet nei viename mieste nėra kažko išskirtinio. Manau, kitais metais miestai turėtų samdyti dizainerius, kurie pateiktų originalesnių idėjų eglučių dizainams. Norisi įdomesnių sprendimų“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak M. Petruškevičiaus, Panevėžio kalėdinė eglė – nei gera, nei bloga.

„Dizainas – buitinis arba kitaip tariant „joks“. Tai – elementari komercija. Liūdna, kad visi miestai kariauja dėl gražiausios eglutės rinkimų, tačiau rangovai tik pasiglemžia pinigus, o laiko idėjos išvystymui skiria nepakankamai“, – atviravo žinomas dekoratorius, floristas.

REKLAMA

„Tikrai vertinu žmonių darbą, tačiau kitais metais siūlyčiau pasistengti labiau. Vis dėlto, norėčiau pasidžiaugti, jog Panevėžys apskritai atrado lėšų eglutei puošti. Juk svarbiausia ne kaip atrodo eglutė, o kokią emociją neša žmogui“, – pridūrė vyras.

Eglutė spindi šviesa

Floristė, TV laidų vedėja Kristina Rimienė Panevėžio eglutę vertina teigiamai.

„Girdžiu daugelį žmonių sakant, kad jie jau pavargo nuo „menininkų“ ir miestų modernistinių ieškojimų puošiant Kalėdų egles. Na, o šių metų Panevėžio miesto eglutė išties spindi šviesa ir švente ir yra būtent klasikinė!

REKLAMA
REKLAMA

Nėra logikos ieškoti paralelių tarp ekonominių laikmečio aktualijų ir šventinio dekoro koncepcijos. Juk jau nebe paslaptis, kiek didiesiems miestams kainuoja eglės, kurios toli gražu „brangakmeniais“ nespindi, tačiau biudžetas prasilenkia su sveika logika.

Taigi, sukurti žėrinčią Kalėdų pasaką, pradžiuginti žmones taip trūkstama kasdienio gyvenimo šviesa ir apžavėti brangių akmenų žvilgesiu, manyčiau, yra visai sveikintinas sprendimas“, – dėstė moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagirtinas sumanymas ir išpildymas

Iš Panevėžio kilusi dainininkė bei kalėdinių dekoracijų kūrėja Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė pabrėžė, kad eglė laikosi tvarumo standartų, todėl toks sprendimas – pagirtinas.

„Į ką pirmiausiai atkreipiau dėmesį, kas man pačiai, asmeniškai, labai svarbu, jog eglutė turi būti tvari. Priartėjus prie pačios eglutės, pastebėjau, jog ji pastatyta ant karkaso, o jam apdengti panaudotos eglės šakos. Tai reiškia, kad mes išsaugojome eglutę, kuri toliau puoš Lietuvos mišką“, – aiškino ji.

REKLAMA

Kitas panevėžietės pastebėjimas – eglutės žaisliukai, kurie kalba apie prabangą, vis dėlto yra taupūs, mat pagaminta tik pusė žaisliuko.

„Tai jau pigesnė išeitis, sunaudojama mažiau plastiko. Plastikas, žinoma, nėra gerai, bet tikiuosi, kad šie žaisliukai dar bus panaudoti ateityje miesto ar Savivaldybės puošybai“, – sakė R. Lukoševičiūtė-Daudienė.

„Kalbant apie eglę, ji neturėtų būti iš tiesų prabangi. Svarbiausia, kad dizaino išpildymas pasakoja apie „prabangos ir klasikos“ temą. Tai – įdomus išpildymas ir sveikinu tokį pasirinkimą. Eglutė tikrai džiugina ir dieną, ir naktį“, – pridūrė moteris.

R. Lukoševičiūtė-Daudienė panevėžiečiams linki gražaus švenčių laukimo – be įtampos, bėgimo, su pasimėgavimu. „Reikia pajusti, kad tai – šventė, o ne prekių pirkimo maratonas. Tai – pabuvimas su artimaisiais, savimi, savo mintimis. Visiems gražių artėjančių švenčių!“, – linkėjo atlikėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų