Mandarinų mėgėjams – negailestingas dietologų perspėjimas

Apie artėjančias šventes primena, ne tik šalantys orai ar ilgėjančios naktys, bet ir prasidėjęs mandarinų sezonas. Prekybininkai trina rankas – mandarinai šiemet pigesni, tad žmonės jų nuperka gerokai daugiau nei ankstesniais metais.

O štai dietologai įspėja – per dieną galima suvalgyti tik kelis šimtus gramų šių citrusinių vaisių, bet ne kelis kilogramus. Priešingai gresia ne tik papildomi kilogramai dėl mandarinuose esančių angliavandenių, bet ir alergija. Veterinarijos tarnyba dar ir moko, kaip valgyti mandarinus, kad neatsidurtume ligoninėje.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žmones užvaldžiusi dieta: per 30 dienų – ryškūs pokyčiai

Į maišelį mandarinus kraunanti Teodora neslepia – šitiek užteks vienam valgymui. Mandarinus moteris dievina, tad valgo juos kilogramais.

Moteriai antrina ir kiti pirkėjai supuolę prie šviežio mandarinų derliaus. Tiesa, kai kurie įsitikinę, kad mandarinas - kalėdinis vaisius, tad būtina sulaukti bent Advento, kad galima būtų jį valgyti neribotai.

O štai dietologai sako, kad susilaikymas galėtų būti ir dorybė. Nes ne tik alergija dėl mandarinuose esančio C vitamino mums gresia. Padauginus citrusų galima ir neatsiplėšti nuo žemės. Pasaulio sveikatos organizacija kiekvienam mūsų rekomenduoja suvalgyti vos tris šimtus gramų vaisių. Vienas mandarinas sveria trisdešimt gramų – tad mums per dieną galima suvalgyti vos apie dešimt mandarinų.

REKLAMA

Vaisiai, pasak gydytojos, turi būti vertinami kaip desertas, kurį galima suvartoti laukiant pagrindinio maisto – pietų ar vakarienės. O štai Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai sako, kad ne vien figūrą galima sugadinti valgant mandarinus neribotais kiekiais. Galima sugadinti sveikatą, jeigu šlamščiam šiuos vaisius prieš tai gerai nenuplovę.

Specialistai įspėja, mandarinus reikia rinktis uoliai, ir nenustebti, jeigu juose bus kenkėjų lėliukių, reiškia augalas nebuvo chemiškai apdorotas. O štai apsisaugoti nuo tokios prekės – neįmanoma. Tad mandarino pirkimas – it loterija. Į Lietuvą mandarinai atkeliauja iš Pietų Europos šalių – iš Graikijos, Ispanijos, Italijos. Vėliau ir iš Pietų Afrikos, Argentinos ar Maroko.

Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže:


Rašyti komentarą...
o
ona
2016-11-24 08:00:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
visur tie dietologai kisasi
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų