Mamos galvos skausmą medikai nurašė prastai regai: vėžio nepastebėjo net 25 metus

Moteriai buvo pasakyta, kad ji „išaugs“ siaubingus galvos skausmus, tačiau paaiškėjo, kad gydytojai 25 metus nepastebėjo jos galvoje esančio auglio.

5

Gemma Heath kentė galvos skausmus būdama vos 7-erių metų. Tuomet nuvykus į ligoninę jai davė tiesiog vaistų nuo skausmo. Jai buvo pasakyta, kad jai taip reikia akinių, nes skausmą gali kelti prastas regėjimas, nors tuo metu mergaitė matė puikiai ir regėjimu nesiskundė.

Tačiau ir po kelerių metų galvos skausmas nepraėjo ir jos regėjimas staiga pablogėjo. Kai ji grįžo pas gydytoją, jai buvo duota dar daugiau įvairių nuskausminamųjų, rašoma „Metro“.

„Jokių kitų priežasčių, kas galėtų sukelti skausmus, niekada nebuvo ieškoma. Taigi, aš turėjau išmokti kontroliuoti savo skausmus su karštomis voniomis ir daugybe poilsio bei miego. Tai buvo viskas, ką galėjau padaryti“, – prisimena moteris.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. 25 metus trukusios galvos skausmus kėlė auglys

Patino akies nervas

Gydytojai sakė, kad ji „išaugs“ skausmus ir jokie tolimesni tyrimai paskirti nebuvo. 2018 metų liepą 3 vaikų mama nusprendė pasitikrinti akis, kai pastebėjo, kad jos kairės akies nervas patino.

Po daugybės tyrimų buvo nustatyta, kad jos smegenyse buvo „žemo laipsnio“ navikas, kurį reikėjo operuoti. Chirurgai sugebėjo pašalinti 99% 2 laipsnio astrocitomos – lėtai augančio naviko.

„Išgirsti žodį „navikas“ buvo tarsi patirti kažką nežemiško – aš tiesiog nutirpau. Nesupratau visos informacijos iš karto. Tik tada, kai pamačiau auglio nuotraukas ir aptariau tolesnius veiksmus su chirurgu, supratau, kokį didžiulį poveikį tai turės mano gyvenimui.

Nepaisant to, aš jaučiau palengvėjimą, kad pagaliau išgirdau savo skausmo priežastį ir aš neišsigalvojau, kad kažkas negerai“, – sakė ji.

Sunkiausia gijimo dalis

Ji sako, kad skaudžiausia nežinoti ar ji gyvens pakankamai ilgai, kad galėtų pamatyti, kaip užauga jos vaikai.

„Mes paaiškinome jiems apie mano auglį tiek, kiek galėjome, bet jie uždavė klausimų, į kuriuos mes negalėjome atsakyti.

Man pasirodė, kad kvėpavimas yra pati sudėtingiausia atsigavimo dalis. Mano krūtinė atrodė nepaprastai sunki ir net vaikščioti po kambarį buvo sunku. Man nuo pat vaikystės visada patiko eiti ilgus atstumus. Tai galėjau padaryti lengvai.

Nors turiu tam tikrų šalutinių poveikių, esu sveika ir vis dar esu čia su vyru ir trimis gražiais vaikais, todėl esu už tai dėkinga“, – sako ji.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų