Mama skubiai įspėja tėvus: jei nebūtų sureagavusi laiku – dukra galėjo mirti

Colette Kirby savo kelių dienų naujagimę Mary-Anne skubiai nugabeno į Notingemo grafystės Queens medicinos centrą, pastebėjusi žalios spalvos išvemtą skrandžio turinį.

Naujagimei gyvybę išgelbėjo skubi operacija – jos žarnos susisuko ir užsikimšo. Gydytojai tėvams nedavė jokių garantijų, kad mergaitė išgyvens.

Mamai Colette tai buvo penktasis vaikas ir, po gimdymo praėjus kelioms dienoms, ji pastebėjo, kad kažkas yra ne taip. Mama nori, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie jos dukrelės „unikalią“ būklę, rašo mirror.co.uk.

Naujagimė gimė lengvai

34-ių metų baro padavėja Colette ir jos 40-metis vyras Pete Kirby meldėsi, laukdami ligoninės kieme, kol jų dukrelę operavo. Mary-Anne gimė lengvai ir svėrė 2900 gramų, ir viskas, rodos, buvo puiku.

„Grįžus namo, ji pati nepabusdavo prieš maitinimą, beveik nevalgė ir dvi dienas nesituštino. Jaučiau, kad kažkas yra negerai“, − sakė Colette. Pamačiusi žalius vėmalus, mama skubiai su dukrele nuvyko į ligoninės priimamąjį. Po kelių echoskopijos tyrimų konsultantė pasakė, kad įtaria žarnų malrotaciją – susisukimą.

Tai retas atvejis, kai žarnos susisuka ir sutrinka kraujotaka. Nepaisant pandemijos, ligoninės personalas darė viską, kad išgelbėtų naujagimę.

„Jei jie nebūtų skubėję, savo dukrytės nebeturėčiau. Jie įtarė, kad žarnyne yra kliūtis ir gresia apnuodijimas“, − sakė moteris.

Po daugiau nei penkias valandas trukusios operacijos paaiškėjo, kad žarnyną užblokavo susikaupusios išmatos. Chirurgams teko atlikti taip vadinamą Ladd procedūrą − atstatyti žarnas. Operacijos metu gydytojai pašalino priešingoje pusėje buvusį apendiksą ir rekonstravo gaubtinę žarną.

Medikai išgelbėjo kūdikį

Marie-Ann, kuriai dabar yra septyni mėnesiai, buvo diagnozuota dalinė žarnų malrotacija. Statistika rodo, kad ši diagnozė Jungtinėje Karalystėje nustatoma vienam iš 2500-3000 naujagimių.  Mergaitę ligoninėje papildomai tyrė dėl Hirschsprungo ligos ir cistinės fibrozės, tačiau atsakymai buvo neigiami.

REKLAMA

Pamažu Colette vėl pradėjo maitinti dukrą, ji priaugo svorio ir nebereikėjo vaistų. „Nuo Kalėdų ji tiesiog „pakilo“, priaugo svorio ir normaliai vystosi“, − džiaugėsi laiminga mama.

Rugsėjo mėnesį Colette su savo drauge Victoria Whitmill ketina bėgti Robin Hood pusmaratonyje, kurio lėšos skiriamos Notingemo vaikų ligoninei.

„Jie išgelbėjo mano kūdikį ir aš tikiuosi padėti surinkti bent 5000 svarų sterlingų“, − sako Colette.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų