REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

„Magrės baldai“ komanda neseniai sugrįžo iš baldų dizaino parodos Milane. „Salone del Mobile“ pavadinimu tarptautinėje rinkoje pripažintiems kūrėjams žinomas renginys dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos šįmet surengtas net po kelių metų pertraukos. Tiesa, naujovių čia nestigo.

„Magrės baldai“ komanda neseniai sugrįžo iš baldų dizaino parodos Milane. „Salone del Mobile“ pavadinimu tarptautinėje rinkoje pripažintiems kūrėjams žinomas renginys dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos šįmet surengtas net po kelių metų pertraukos. Tiesa, naujovių čia nestigo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žinomi lietuviškų baldų kūrėjai sako – iš Italijos parsivežė įkvėpimo ir naujų idėjų. Dargi – vidinę ramybę, kad pačių kuriamų gaminių asortimentas yra taiklus pasaulinių tendencijų atspindys. Įmonės rinkodaros vadovė Milda Katkauskaitė Toricinė atskleidė renginyje pastebėtus kertinius šiuolaikinių baldų dizaino akcentus, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas, norintis įsirengti būstą moderniai.

REKLAMA

Subtilią prabangą kuriantys audiniai ir medžiagos: bukle, austiniai apmušalai, marmuras, medis

„Jeigu reikėtų išskirti vieną populiariausių šiųmetinės parodos audinių, tai vienareikšmiškai būtų bukle“, – sako M. K. Toricinė. Avies kailį ir nedidelius šį puošiančius garbanų kauburėlius imituojanti medžiaga naudojama tiek didesnių baldų gamybai, tiek kuriant interjero detales. Apskritai, populiarios tvirto audimo, storesnės medžiagos, pasižyminčios ryškia tekstūra, savitu raštu. Dizainerių kompozicijose pastebėta tendencija – mažiau blizgių audinių, pavyzdžiui, veliūro. Vietoje jo – neįprastomis formomis ir kontrastingų tekstūrų deriniais žavintys foteliai, sofos, minkšti kampai.

REKLAMA
REKLAMA

Korpusinių baldų gamyboje, panašu, taip pat atsigręžiama į natūralumą. „Magrės baldai“ rinkodaros vadovė M. K. Toricinė pabrėžia: „Bene populiariausios medžiagos pasaulines tendencijas atspindinčioje parodoje: medžio lukštas, MDF plokštė, dirbtinis ir natūralus marmuras.“ Specialistė priduria, kad baldų paviršiams ir apdailai neretai naudojamas tamsintas stiklas. Besidairantiems nestandartinių sprendimų dizaineriai renginyje pristatė baldus, kuriuose derinamas stiklas ir marmuras arba stiklas ir išraiškingi 3D piešiniai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išskirtinių namų akcentai, arba unikali apdaila ir masyvūs baldai

„Besidairantiems korpusinių baldų dizaino naujovių reikėtų pasidomėti tašelių arba bruselių apdailos metodu – juo puošiamos tiek sienos, tiek korpusinių gaminių fasadai“, – įspūdžiais iš Milane pristatytų kompozicijų dalinasi lietuviškų baldų kūrėjų įvaizdžiu besirūpinanti M. K. Toricinė. Siauros medžio lentelės atrodo natūraliai ir kartu prabangiai, lygiai taip pat kaip ir minėtasis bukle audinys. Tiesa, tokia prabanga yra išties kitokia, ilgaamžė, leidžianti lengvai keisti namų įvaizdį.

REKLAMA

Kontrastas iš nedidelių detalių kuriamoms dekoracijoms – didelių matmenų, „masyvaus“ dizaino elementai. „Magrės baldai“ rinkodaros vadovė prisimena, kad parodoje jų netrūko. Skirtingų tarptautinėje rinkoje žinomų dizainerių kurtų kompozicijų centru tapo didelės komodos, erdvios lovos, minkšti kampai, sofos. Specialistė ragina nebijoti didesnių matmenų gaminių, tai baldai – akcentai, kurie bet kokiai erdvei suteiks savitumo, taps erdvės plano ašimi.

Apie pasikeitusias formas ir natūralių atspalvių žaismą

„Nesvarbu, tai minkšti, korpusiniai gaminiai ar interjero detalės, modernių erdvių įrengimo pavyzdžiuose vyrauja apvalėjančios formos, lengvumo suteikiančios linijos, įvairių dydžių arkų motyvai“, – sako „Magrės baldų“ atstovė. Arkos motyvą išvysti galima baldų atlošų bei durelių, šviestuvų, veidrodžių ir net kilimų formose. Netrūko ir neįprastų linkių detalių, vis dėlto, visos linijos ir kampai „sušvelnėjo“.

REKLAMA

Natūrali spalvų paletė iš pavyzdiniais vadinamų interjerų nesitraukia jau kuris laikas ir, tikėtina, nesitrauks dar ilgai. Ne be reikalo ir „Magrės baldai“ asortimente jau kuris laikas dominuoja žemės tonai – pasteliniai ir sodresni. Nuvykę į šiųmetinę „Salone del Mobile“ parodą Lietuviškų baldų kūrėjai tik dar kartą įsitikino – įkvėpimo namams reikėtų semtis gamtoje. „Interjere populiarios natūralios spalvos: švelniai rusva, smėlio, melsva, pastelinė žalsva, žalsvai mėlyna ir chaki“, – kompozicijose dominavusias spalvas vardina Milda.

Žinoma, visos aukščiau aptartos stilingų baldų tendencijos turi eiti išvien su funkcionalumu. Šis, lygiai taip pat kaip ir praėjusiose parodose, atsispindėjo daugelyje skirtingų kompozicijų elementų. Dairotės naujų interjero detalių namams? Kartais nereikia jų ieškoti toli, mat pasaulines tendencijas į Lietuvą „parveža“ ambicingi mūsų šalies kūrėjai. Apžiūrėti ir išbandyti šiuolaikines tendencijas atitinkančius gaminius galite tiek virtualiuose, tiek fiziniuose „Magrės baldų“ salonuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų