Vyras paklaustas, ar toks reiškinys yra įprastas ir ar gulbės neišskrenda žiemoti į šiltus kraštus atsako, kad tai yra įprasta:
„Daug gulbių net lieka žiemoti pas mus, o šitų, giesmininkių, didžioji dalis peri šiaurėje, Užpoliarėje, tai Lietuva joms – jau kaip šilti kraštai. Nors nedidelė jų dalis ir lieka perėti pas mus.“
Kodėl gulbės būriuojasi?
Visiems jau yra įprasta matyti pavienes gulbes ar gulbių šeimynas, tačiau kodėl šiuo metu jos būriuojasi? R. Patronaitis tikina, jog šiuo metu yra migracijos laikotarpis, o ne poravimosi, todėl gulbės dažniausiai būna pulkais.
„Taip, matyt, jaučiasi saugesnės, nes apsistojus kur nors laukuose, ar ant ledo, yra didesnė tikimybė, kad daug akių greičiau pamatys iškilusį pavojų.
O vienišos gulbės šiuo metu – nebent atsilikusios, pasiklydusios nuo būrio. Čia nekalbu apie gulbes nebyles, kurios šeriamos žmonių ir tuo sukvailintos jau pradeda nebeturėti natūralaus saugumo jausmo“, – teigia pašnekovas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!