Lietuvoje plinta užkrečiama liga: perspėja šių miestų gyventojus

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) duomenimis, praėjusią savaitę sergamumas gripu ir ŪVKTI padidėjo Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus apskrityse. Mažiausias sergamumas – Telšių apskrityje, didžiausias – Alytaus apskrityje.

Lapkričio 18–24 d. sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis Lietuvoje padidėjo ir siekė 51,8 atv. 10 tūkst. gyventojų, kai lapkričio 11–17 d. sergamumo rodiklis buvo 48,1 atv. 10 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Lietuvoje dėl gripo į ligoninę paguldyti 7 asmenys, kai prieš savaitę – 8 asmenys.

Sergamumo gripu ir ŪVKTI duomenys apskrityse:

 

Išsamesnius sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis savaitinius duomenis apskrityse galite rasti NVSC interneto svetainėje adresu http://nvsc.lrv.lt/lt/uzkreciamuju-ligu-valdymas/gripas-1/sergamumo-gripu-ir-uminemis-virsutiniu-kvepavimo-taku-infekcijomis-savaitiniai-duomenys-apskrityse

Plintant gripui ir ŪVKTI gyventojams rekomenduojama: pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius ir avalynę; valgyti daugiau vaisių ir daržovių; dažnai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių);  vengti bendrauti su sergančiais asmenimis;

po tekančiu šiltu vandeniu plauti rankas (ne trumpiau kaip 20–30 sekundžių), ypač aptarnavus ligonį ir prieš valgį; nusiplovus rankas nusausinti; kosint ar čiaudint prisidengti nosį ir burną vienkartinėmis nosinaitėmis; panaudotas nosinaites nedelsiant išmesti ir vėl nusiplauti rankas; pajutus į gripą panašius simptomus, nesigydyti patiems, o kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Primename, kad efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo yra skiepai, tad jeigu dar nesuspėjote pasiskiepyti, turite galimybę tai padaryti. Nemokamai nuo gripo skiepijami rizikos grupėms priklausantys asmenys.


Rašyti komentarą...
T
Tevas
2019-11-26 09:57:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Primename, kad efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo yra sveika mityba, nuolatinis judėjimas (mažiau TV pudrinio dėžių ir PC) tad jeigu dar nesuspėjote, kelkite šiknas ir turite galimybę tai padaryti dabar. Fizinė veikla yra nemokama, o maistą kurį valgote galite paderinti be papildomų išlaidų. Patarimas - prieš vartodami neaiškios kilmės chemiją pagalvokite. Neturintiems savo nuomonės ir tinginiams patarimo nėra ir šį komentarą ignoruokite.
Atsakyti
-6

t
tikrai
2019-11-25 21:07:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
jau skiepai nepades.o be to gripas kas met ateina nieko naujo
Atsakyti
0

S
Skiepas
2019-11-26 02:32:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paskiepytas vaikas nuo meningito čia pat buvo apkrėstas ir mirė.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų