Lietuvė augina net 100 skirtingų gėlių: išdavė didelių žiedų paslaptį

Šiltaisiais metų laikais tikra sodybų bei kiemų puošmena tampa mūsų numylėtos ir augintos gėlės. Tačiau kai kuriems ne visada pavyksta jas tinkamai prižiūrėti. Savo kieme net šimtą skirtingų gėlių rūšių auginanti skaitytoja Aurela sutiko pasidalinti savo nuostabių gėlių patarimais.

15

Skaitytoja Aurela pripažįsta, kad gėlių ji savo kieme augina tikrai ne vienos rūšies, priešingai – jų skaičius yra net triženklis!

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Neįtikėtinas lietuvės derlius: akį traukia nuostabūs žiedai

„Mano namuose ir sode šiuo metu auga apie šimtas skirtingų rūšių augalų. Tiek jurginai, lelijos, pelargonijos, petunijos, serenčiai, hostos, įvairios vienmetės gėlės. Tiek pavasarį – tulpės, narcizai, hiacintai“, – sako ji.

Tačiau būtent įkeltų Aurelos augintų kardelių nuotrauka „Facebook“ grupėje iš tiesų susilaukė gausybės internautų dėmesio.

Paklausus, kokiomis auginimo gudrybėmis moteris pasitiki, ji sutiko jomis pasidalinti ir su kitais skaitytojais.

Kardelių auginimo patarimai

„Kardelius laistau gal kartą per savaitę. Jų negalima perlaistyti, nes supus. Žinoma, priklauso nuo oro, jei lietingas oras – net nereikės jų laistyti. Na, bet kai noriu patręšti trąšomis, tada laistau, nes naudoju universalias, vandenyje tirpstančias trąšas. Tręšiu gal kas porą savaičių“, – atskleidžia skaitytoja Aurela.

Moteris patikina, kad vadovaujantis tokiais patarimais, ji visada užsiaugina gražius ir vešlius kardelius.

„Nužydint, iš karto jų neraunu, nulaužiu tik nužydėjusius žiedkočius ir palieku lapus toliau žaliuoti. Laikau taip, kol jie išlieka dekoratyvūs, žali ir sveiki, o paskui, rudeniop, išraunu svogūnėlius, gerai išdžiovinu ir vėsiai laikau per žiemą iki kito pavasario, kol vėl balandžio mėnesį susodinu į žemę“, – patikina moteris.

Pašnekovė atskleidžia, kad kardelių sodinimo metas priklauso nuo to, kada norima sulaukti kardelių žydėjimo.

„Aš savo kardelius šiais metais pasodinau labai anksti, kovo mėnesį, tai jie pas mane žydėjo jau liepos pradžioje. Bet štai, kitus, pasodinau gana vėlai – gegužės mėnesį, tai dar iki šiol nežydi, bat jau kai kurie krauna žiedus“, – atvirauja ji.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų