REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visą Lietuvą sukrėtė atvejis, kai Vilniuje, Neryje nuskendo dvi vos vienerių ir dvejų mergaitės. Keliamos versijos, kad jas paskandinti galėjo mama. Po šio atvejo mamos garsiai prabilo apie savo patirtis, kurias lydi ne tik gražios emocijos, bet ir sunkumai.

Visą Lietuvą sukrėtė atvejis, kai Vilniuje, Neryje nuskendo dvi vos vienerių ir dvejų mergaitės. Keliamos versijos, kad jas paskandinti galėjo mama. Po šio atvejo mamos garsiai prabilo apie savo patirtis, kurias lydi ne tik gražios emocijos, bet ir sunkumai.

REKLAMA

Po skaudžios nelaimės, vis daugiau moterų išdrįso prabilti apie motinystėje patiriamus sunkumus. Savo mintimis pasidalijo ir Monika (vardas pakeistas, tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi), ant rankų sūpuojanti vos poros mėnesių vaikelius.

Monika sako, kad šis atvejis labai stipriai sukrėtė, tačiau nors prieš porą mėnesių būtų pasmerkusi mamą už tokį galimai įvykdytą kraupų nusikaltimą, dabar, nors tokio poelgio niekaip negali pateisinti, bando suprasti, kas galėjo privesti iki šios nelaimės.

Ragina nelikti abejingais

Visai neseniai jos vaikams suėjo du mėnesiai, tačiau ji atvira – tai buvo sunkiausi mėnesiai gyvenime, net šalia turint didžiulį palaikymą ir pagalbą. Tačiau daugybė moterų neturi, kas ištiestų pagalbos ranką sunkiausiu momentu.

REKLAMA
REKLAMA

„Mano leliams šiandien lygiai 2 mėnesiai. Tai patys sunkiausi mėnesiai gyvenime, nors turiu ir nuostabų vyrą, ir nerealius tėvus, ir puikią auklę, ir net dula dar kartais ateina naktimis, kai jau visai stogas nuo nemigos važiuoja. Todėl galiu džiaugtis, jog spėju visur ir energijos užtenka ir vaikams, ir pomėgiams, ir dar šiek tiek darbui.

REKLAMA

Bet ne visos moterys turi tokią „prabangą“. Jei santykiai su vyru baisūs, draugių nėra, o finansai „nusipirkti“ pagalbos neleidžia – situacija gali būti baisi.

Pogimdyvinė depresija dar labai dažnai neatpažįstama arba gėda prisipažinti, kad sunku, nespėji, nesugebi ar tiesiog pavargai. Juk visos sugeba, o tu ne?“, – dalijosi ji.

Moteris nori atkreipti dėmesį, kad pagalbos neretai sulaukiama tik formaliai, tačiau realios jos trūksta, todėl skatina visus nelikti abejingais:

REKLAMA
REKLAMA

„Sako, kad pagalbos yra. Ligoninėje gavau pasirašyti, jog esu supažindinta su šia būkle. O supažindinimas – padavė lapelį su aprašu ir telefonais. Kol viskas bus tik apie parašus, situacijos kartosis. Deja.

Todėl jei turite kolegių, draugių ar giminaičių, kurios yra motinystės atostogose (noriu nušauti, kas sugalvojo tai pavadinti atostogomis), paklauskite, kaip jos laikosi, ar nereikia pagalbos. Tai gali išgelbėti gyvybę.“

Tragiška nelaimė

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad apie tai, jog Vilniuje, Verkių gatvėje, Neries upėje pastebėta neadekvačiai besielgianti moteris ir vandenyje skęstanti dar trejų metų neturinti mergytė, pranešta rugsėjo 3 dieną, po 11 valandos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vieną vaiką visai šalia Verkių malūno iš Neries ištraukė atsitiktinis žmogus. Vaiką jis perdavė gelbėtojams su medikais. Deja, dvejų metų mergaitė jau buvo nebegyva. Paaiškėjo, kad skendo du vaikai – antrojo vaiko niekur nebuvo matyti.

Šalia ištrauktos nuskendusios mažylės atsiklaupė mama. Jos elgesys pareigūnams sukėlė daug įtarimų. Panašu, ji suvokia, kas įvyko, tačiau vis dar neaišku, ar ji suvokė, kas vyko anksčiau.

Ji nesakė, ką veikė prie upės, kur nėra jokių pliažų ar maudyklų – šioje pusėje net nėra patogaus priėjimo prie vandens, tik kelios žvejų pamėgtos vietos.

REKLAMA

Gelbėtojai su kateriu pargabeno žemiau įvykio vietos aptiktą antros mergaitės kūną. Ją praėjus maždaug valandai aptiko upe plaukę baidarininkai. Metukų mergaitė buvo nebegyva.

Šaltiniai teisėsaugoje sako, kad pagrindinė versija, jog į gan nuošalią vietą atvažiavusi motina pati panardino į vandenį vaikus. Tokio šiurpaus nusikaltimo motyvai kol kas nežinomi.

REKLAMA

***

VšĮ Krizinio nėštumo centras 

Darbo laikas: I-V nuo 9- 17 

Kontaktai: Tel. 8 603 57912, el. pastas [email protected] 

Nemokama pagalba teikiama gyvai, telefonu, internetu. 

Priklausomai nuo pagalbos poreikio, pagalbą teikia šie specialistai: psichologai, teisininkai, socialiniai darbuotojai, ginekologai, dulos, žindymo specialistės. Pagalba galima visoje Lietuvoje.

Aš pagalvoju, kaip ištvėrė mamos, vežamos vagonais į Sibirą. Ką jos patyrė ir kokią pagalbą turėjo? Bet vaikų savo nežudė. Manau, šiuolaikiniai žmonės pernelyg išlepe nuo gero gyvenimo.
Zudo ir zudosi egoistai, nes galvoja tik apie save, kaip jiems blogai dabar , o apie mazyles ar kas nors pagalvojo? Jos norejo gyventi, zaisti , gauti dovaneles, o viska nutrauke , net nezinau kaip pavadinti, viska suversti depresijai, istizele. Tam ka padare nera jokio pateisinimo. Gerai zinau kas yra depresija, turejau sia beda, bet tai buvo mano problema ir net nekilo mintis ka nors nuzudyti del to. Kur mes ritames? Dar pradekim pateisinti visus zudikus. Labai patogu.
Mergaitės buvo ne naujagimės- 2 ir 1 metukų, jau paaugusios. Kam jas žudyti? Jei mamai pasimaišė protelis ir užsimanė nusižudyti, kam mergaites pasiėmė? Juo labiau, kai vyras buvo namuose. Palik vaikus vyrui ir važiuok viena. Kuo dėti vaikai, gal tas vyras būtų jas užauginęs? Nepateisinu ir smerkiu tokią moterį- egoistė, žudikė. Mergaites nuskandino, o pati ne, o gal net ir negalvojo žudytis visai. Pagulės keletą metų psichiatrinėj ir gyvens sau toliau laisvai, be vaikų. Ir ne tokia jau jauna- 38 metai, visiškai subrendusi moteris. Bjaurybė vaikžudė!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų